CZ 200 S po mojemu

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

CZ 200 S po mojemu

Post autor: Dadi »

Witam
Pomyślałem że po kilku miesięcznej pracy nad moim pierwszym karabinkiem PCP wypadało by się podzielić tym co uzyskałem . W dużym skrócie to : kilka modyfikacji zespołu zbijaka , oraz jak na pierwszy rzut oka widać większy kartusz o pojemności około 175 ml , czyli jakieś 50 więcej od pierwowzoru .
Zrezygnowałem także z oryginalnego łoża dwu częściowego na rzecz jedno częściowego , tu tej uśmiech do kolegi Grubego który mi odsprzedał klejonkę bukową a ja ją dopasowałem do swoich łapek .

Obrazek

Zaowocowało to takim wyglądem i znacznie większą wagą , dla mnie na korzyść bo lubię czuć masę .
I z profila :

Obrazek

Dzięki tym modyfikacjom , uzyskałem na niezbyt powtarzalnym śrucie Umarex –grzybek , masy nie podam ale wiem że w porównaniu z JSB różnica wynosi -4 dla Exacta . Tu mała uwaga , wkradł się mały błąd otóż do każdego strzału należy dodać 6 m/s . Tyle bowiem zaniża moje Combro .

Obrazek

No i może fragment tego co poniekąd się przyczyniło do takiej charakterystyki , w połączeniu z wielokrotną regulacją .

Obrazek

Na temat celności nie będę nic pisał bo wszyscy doskonale wiedzą co potrafi ten sprzęcik a w/w jest tego doskonałym przykładem .

Co myślicie o moich dokonaniach ?? Proszę o słowa krytyki lub uznania , lub sugestie co by tu jeszcze poprawić . Ponieważ jestem osobą czerpiącą wiele radości z modyfikacji , i jak już nic nie będzie to .... będę musiał ją sprzedać .

PS
Dziękuje za życzenia urodzinowe .
Ostatnio zmieniony 2008-04-03, 20:35 przez Dadi, łącznie zmieniany 1 raz.
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No kurcze aleś go wyrzeźbił gratuluje.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Witaj, to ja sobie pozwolę...
Osada, hmm, przodem krótka, tyłem długa. W/g m,nie troszkę zachwiane proporcje, nie podoba mi się. Kolorek też wolę osobiście ciemny :P Ale jak napisałeś, dopasowałeś pod siebie i to rozumiem. W sumie każdy dojrzewa do momentu, że lepiej mieć i ładne i dopasowane, nie tylko ładne...A co się komu podoba, to już sprawa indywidualna. Większy kartusz fajnie, aż tak się w oczy nie rzuca.
Kwestie mechaniczne pozostawiam bez komentarza. Pokazałeś co i jak. Na powiększonej skali te zęby pewnie nie tworzyłyby takiej ładnej linii, jaka jest różnica w prędkościach, powtarzalność ? Na razie tyle mojego,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Osada to kwestia gustu, tył dość ciekawy. Ja bym jednak kartusz przysłonił do połowy w osadzie. Tłumik także wolę oksydowany, nie wiem jak z odbiciami światła w lunecie jest ? No mechanika jak w szwajcarskim zegarku, 80 równych strzałów Extra.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

A mi się drewienko kojarzy ODROBINĘ z Hammerlakiem 450, głównie przez kolorek, ale też przez to, że przy spuście jest wyższe niż dalej w kierunku kartusza.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

No cieszę się że posypały się jakieś komentarze , w końcu po to zamieściłem tego posta :)

Odpowiem na sugestie za które dziękuje :
Proporcje owszem zachwiane ale jak nadmieniłem starałem się zrobić "ERGO" i myślę że to wyszło pod moje ronsie .

Osłona kartusza nie wchodzi w rachubę ponieważ wiązało by się to z odkręcaniem tłumika , a dzięki takiego wy eksponowania nie muszę .

No i kolor , zaznaczyłem że jest to klejonka czyli nie jest to jednolity kawałek buku . Oznacza to że w momencie bejcowania uwydatniają się wszystkie łączenia .

Pozdrawiam
PS
Czy nie wydaje się Wam że oksyda na tłumiku znacznie "dociąża" wizualnie karabinek ?
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Osłona kartusza nie wchodzi w rachubę ponieważ wiązało by się to z odkręcaniem tłumika , a dzięki takiego wy eksponowania nie muszę .
Musze przyznać że nie bardzo rozumiem, bo przecież do naładowania kartusza i tak tłumik musisz odkręcić aby kartusz wyjąć.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

daras pisze:
Osłona kartusza nie wchodzi w rachubę ponieważ wiązało by się to z odkręcaniem tłumika , a dzięki takiego wy eksponowania nie muszę .
Musze przyznać że nie bardzo rozumiem, bo przecież do naładowania kartusza i tak tłumik musisz odkręcić aby kartusz wyjąć.
Zaufaj mi w tym zestawie nie muszę demontować tłumika .
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie o to chodzi czy mam Ci ufać czy też nie. Powiedz po prostu jak go napełniasz, to mnie interesuje.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

daras pisze:Nie o to chodzi czy mam Ci ufać czy też nie. Powiedz po prostu jak go napełniasz, to mnie interesuje.
Zwyczajnie , odkręcam go i wyciągam , a umożliwia mi to właśnie takie łoże i przerobiona nieco ósemka .
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Dadi pisze:
Zwyczajnie , odkręcam go i wyciągam , a umożliwia mi to właśnie takie łoże i przerobiona nieco ósemka .
A dokładniej po wykręceniu kartusza przesuwa się go w poziomie i wysuwa obok tłumika co umożliwia rozpiłowana ósemka - patent Grubego który miałem okazję obejrzeć i z niego postrzelać :)
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No teraz rozumiem, ja mam ten problem z głowy, ponieważ ja mam szybkozłączkę i nie musze wykręcać kartusza.
guntuning.com