SR6 Hawke Airmax 3-12x44

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

SR6 Hawke Airmax 3-12x44

Post autor: jarn »

Kupiłem tą lupkę, po małej konsultacji z dagoo. Niewątpliwie także z ciekawości na nietypowy krzyż zastosowany w tej lupce. Niestety jeszcze nie testowałem tego w terenie, ale w ZLD całkiem nieźle było. Obraz w porównaniu z PP 3-12x42 jest sporo jaśniejszy i bardziej ostry. Lupka ostrzy na powiększeniu 10x od 7 metrów. Jedyny minus to pokrętło AO dość ciężko się kręci. No i na koniec trochę fotek:
Lupka na tajfunie:
Obrazek
Wieże regulacyjne:
Obrazek
Powiększenie 3x i 12x odległość 10m:
Obrazek Obrazek
Zdjęcia krzyża:
Obrazek
Obrazek
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Regulacja ostrości musi chdzić ciężko inaczej by się regulowała sama w czasie strzelania.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Jeśli chodzi o AO to zgadzam się z Darasem to dobrze, że ciężko chodzi bo inaczej byłyby jaja.
PFTA
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

W PP kręci się lżej. Jest jeszcze jeden minus skala w jardach jest jakoś przestawiona, np ostrzę obraz na 10 m , a pokrętło mam ustawione na 15Y. Ale tak ogólnie jestem zadowolony z obrazu.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

Jako że rozglądam się za lupką dla syna, pytań kilka odnośnie ww lupki. Czy gdzieś w instrukcji dogrzebałeś się odległości pomiędzy "belkami" w MOA. Krzyż jest teoretycznie rzecz biorąc wyskalowany pod kal. 4,5 i przy innym zerze pod 5,5. Wydaje mi się to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. Ale kto wie. Robiłeś może test czy ma to coś wspólnego z rzeczywistością?
SG3MIASTO
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

W komplecie z lupką jest rozpiska, co i jak na jakie odległości. Ładna z rysunkami ;)
Jak fotosik zadziała, to wstawię...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

dagoo pisze:W komplecie z lupką jest rozpiska, co i jak na jakie odległości. Ładna z rysunkami ;)
Jak fotosik zadziała, to wstawię...
Był bym wdzięczny

Tylko nurtuje mnie pytanie. Jako że nie ma trajektorii uniwersalnej, producent musiał przyjąć jakieś założenie. A konkretnie jaką przyjął energię karabinka? I jaką odległość osi optycznej lunety od osi lufy? No i namawiam do zrobienia testu praktycznego.
Lubię się uczyć na cudzych błędach :mrgreen:
SG3MIASTO
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Mam wrażenie, że producent nie przyjął...Po prostu trzeba przestrzelać pod siebie, popatrzeć, poanalizować i się wie :D
Na testy musisz chwilę poczekać, przynajmniej w moim przypadku. Może Jarek wcześniej się zmobilizuje, ja czekam na bezwietrzną pogodę :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

PFTA
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Dziś pod wieczór trochę ostrzelałem PETów, jasność extra gołym okiem prawie nie widać celu, a przez lunetkę można naparzać. Co do skalowania to polecam pobawić się tym programem http://www.romancart.com/cart.asp?store ... ode=CA4000 , myślę że rozwieje twoje wątpliwości. Większych pomiarów nie robiłem, ale pierwsza szersza kreska to mildot 3,438MOA na powiększeniu 10x.

PS Nie wiem czy w moim tekście gafy nie palnąłem
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

Ano rozjaśnia. Coś tam jednak, przyjęli. Wychodzi że zero musi być na ok 32m (35yds). Inaczej cała impreza bierze w łeb. Gorzej że wtedy trzeba strzelać na dwa zera. Albo jak ktoś lubi to i dobrze. W sumie przewyższenie niewielkie. No i przydatność siatki trzeba by empirycznie sprawdzić na bliższych dystansach.
Jeszcze jedno - wszystko ma się zgadzać na powiększeniu x12. I tu pytanie do posiadaczy, jaki dystans wtedy ostrzy, przy optymalnym ustawieniu paralaksy?
Skąd ten zalew moich pytań? Ano, patrzyłem przez tą lupkę i podobała mi się jakość obrazu (przynajmniej w porównaniu do mojego nieszczęsnego Center Pointa) . Niestety pan sympatyczny w sklepie bladego pojęcia nie miał o co chodzi z tym krzyżem.
SG3MIASTO
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Ten programik to w zasadzie taki chairgun2 dla Hawke. Wybierasz rodzaj krzyża prędkość śrutu, BC śrutu, wysokość lunetki, zoom, gdzie ma być zero i masz trajektorię gotową. Wyliczenia dla każdego dota, w pierwszym i drugim zerze. Ja się przymierzam dla exacta4,5 zero na 25-26m. A co tam wkleję screena Obrazek
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

Faktycznie, ściągnąłem - chairgun2. No to mam zabawę na wieczór.
SG3MIASTO
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

@ugluk
Tylko pytanie czy masz wersję SR6 czy SR12, bo to mówi na jakim powiększeniu siatka jest prawdziwa.
PFTA
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

Ani jedną ani drugą. Dopiero szukam dla dzieciaka czegoś na slavkę. Biorę też pod uwagę hawke z krzyżem map6. Mniej kresek, mniej się będzie plątać.
Parę dni temu przyniosłem mu ołówek 4x20. Zamontowałem. Chwilę popatrzył przez toto, potem tak dziwnie na mnie spojrzał, wzruszył ramionami i zaczął mamrotać że sam sobie na coś pozbiera z kieszonkowego.
Tak więc trochę mi wstyd....
SG3MIASTO