Center Point 6-24X50 AO Czyli Leapers 5th generations

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Hiszpan63 pisze:Nooo nie wiem ...
... jak ja nienawidzę sprawdzać po swojemu ...
... jak ja nienawidzę HW90 ...
... wogóle nie lubię HW ...
I czyba jeszcze:
... jak ja nienawidzę powiększenia powyżej x4 ... :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:I czyba jeszcze:
... jak ja nienawidzę powiększenia powyżej x4 ...
... słusznie :D ... odwrócimy lunetę :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Hiszpan63 pisze:
Kiersnowski Art pisze:Że tak się zapytam jaką walutą mogę wpłynąć na zmianę z "no nie wiem" na "no dobra sprawdzę"
Żadną :shock: ... już powinieneś zauważyć , że robię to często , ale nigdy za coś :P Przyjedziesz , postrzelamy , zobaczymy .. ;)

... noo dobra , sprawdzę :mrgreen: :mrgreen:
Przemek wiem że żadną :) :) :). To było pytanie Retoryczne i żartobliwe ;) ;). Ale jak by co to browarek(i) czy podobna waluta ;) ;) ;). Zdążyłem się zorientować że strzelec z Ciebie nieprzeciętnie ponadprzeciętny, tak jak ze mnie marny, dlatego po prośbie idę :) :) :).

Z racji że widzę jak widzę czyli słabo, bez okularów to jestem krecik, dzisiaj bawiłem się różnymi powiększeniami i jak mi się strzela. Najwygodniej strzela mi się z powiększeniem x12, przynajmniej z tą lupką którą mam. Z użyciem Hawkee strzelałem zawsze x10 czyli maks.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

A ja mam jedno pytanie, jak często wcześniej strzelałeś do tarczy i jakie było skupienie ? Kurczy dwa pytania wyszły :mrgreen: , bo coś mi świta ... :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kiersnowski Art pisze: Wygląda na to że Maximus trafił, chyba jednak to lupka drgnęła,
Kolejne co zauważyłem, powiększenie x12 zmiana na x24 wchodzą peletki na punkt, powiększenie x6 na x12 podobnie, natomiast x6 i od razu na x24 to przy x24 cm w dół peletki biją.
Czasem warto posłuchać.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

AdamWawa pisze:A ja mam jedno pytanie, jak często wcześniej strzelałeś do tarczy i jakie było skupienie ? Kurczy dwa pytania wyszły :mrgreen: , bo coś mi świta ... :mrgreen:
Adam głównie do tarczy strzelam, najlepsze skupienia to serie 8 strzałów mieszczę w polu o śr 1 gr na odległości 35m jak ostatnio ćwiczę. Pozycja oczywiście oparto-podparta o samochód.
Jeśli nie pomijać błędów moich, to się mieszczę w polu 1x1cm
maximus pisze:
Kiersnowski Art pisze: Wygląda na to że Maximus trafił, chyba jednak to lupka drgnęła,
Kolejne co zauważyłem, powiększenie x12 zmiana na x24 wchodzą peletki na punkt, powiększenie x6 na x12 podobnie, natomiast x6 i od razu na x24 to przy x24 cm w dół peletki biją.
Czasem warto posłuchać.
Maximus zawsze warto słuchać, ale należy również sprawdzić, zwłaszcza gdy obserwacje wcześniejsze niekoniecznie potwierdzały sugestie.

Ciekawostka, znalazłem resztkę H&N Hollow Point. Tragedia śrut na karabinku wyzerowanym na JSB Exact Jumbo Heavy. Pkt trafienia po przekątnej prawy dół prawie dwie tarcze od pkt celowania.

H&N jako lżejszy śrut powinien raczej górować. Tarczki mam, gdy zrobię fotki to wrzucę, jeśli będzie mi się chciało, ostatnio mam lenie w tyłku.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jeśli chcesz wyeliminować uszkodzenie lupki, to zamontuj inną ( nawet tą co miałeś luzem na Bemowie ) i na niej sprawdź skupienie, jeśli będzie lepsze - wina lupy, jeśli gorsze wina ... wszystkiego innego :mrgreen: A jeszcze, podpórka to autko? A poduchę, czy coś innego podkładasz?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

AdamWawa pisze:Jeśli chcesz wyeliminować uszkodzenie lupki, to zamontuj inną ( nawet tą co miałeś luzem na Bemowie ) i na niej sprawdź skupienie, jeśli będzie lepsze - wina lupy, jeśli gorsze wina ... wszystkiego innego :mrgreen: A jeszcze, podpórka to autko? A poduchę, czy coś innego podkładasz?
Adam podpórka to moja dłoń. Na starej lupce najlepsze skupienia miałem podobne. Na beżowym kiedyś wrzuciłem fotkę najlepszej tarczki, strzelana z użyciem Hawkee i na około 50m, a nie jak na CP na około 33-35m tak mnie więcej. Ja zdaję sobie sprawę i jestem pewien że mój Karabinek jest i będzie jeszcze długo długo długo lepszy niż ja.

Napiszę tak, jak by ta moja stara Hawkee miała krzyż mildot to nic innego bym nie szukał, ponieważ jest to bdb lupka. Jasna, ostra na każdym dystansie od około 4m albo mniej tylko ten jej krzyż "30 na 3"0 zdaje się, wyzerowana na 50m była i karabinek w punkt trafiał, ale wszelkie poprawki, katorga, zwłaszcza dla mnie laika, który w dodatku dość rzadko strzelał i nie miał kiedy praktykować.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44