LAMPAGYAR - szczrbinka

Moderator: Hiszpan63

baki
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-17, 17:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

LAMPAGYAR - szczrbinka

Post autor: baki »

Witam,
Mam nadzieję , że dobry dział :) ( mój pierwszy post na forum )

Ostatnio znalazłem w domu starą wiatrówkę od ojca , z którą mam pewien problem.
Mianowicie mam podejrzenia , że szczerbinka jest nie kompletna lub uszkodzona ( cała lata , jest luźna , a tak chyba nie powinno być ) i tu moja prośba : czy moglibyście mi powiedzieć czy to jest sprawne ,ewentualnie jak to naprawić , bo zamierzam w tym tygodniu sobie postrzelać :D
Zaznaczam , że jestem zupełnie zielony w tych sprawach .

Pozdrawiam i z góry dzięki :D

Zamieszczam fotki wiatrówki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-09-18, 16:23 przez baki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

baki pisze:mój pierwszy post na forum )
...pierwszy powinien być tu: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

baki - kolego

Proponuje spakować sprzęt do worka i udać się z nim do jakiegoś rusznikarza !!!

Skoro pytasz o takie błachostki to znaczy że nie znasz się na tych sprawach i możesz zrobić sobie lub innym krzywdę !!!.

To tylko wygląda tak niewinnie (zabawa w wiatrówki), ale jak głębiej się nad tym zastanowisz to jest to dość niebezpieczne gdy trzyma się w ręce sprzęt jaki zaprazentowałeś na foto mało czytelnym i mało pokazującym Twój problem.

Być może rusznikarz stwierdzi że dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich znajomych należy ten karabinek oddać na złom :cry: .
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Janusz FWB pisze:Skoro pytasz o takie błachostki to znaczy że nie znasz się na tych sprawach i możesz zrobić sobie lub innym krzywdę !!!.

To tylko wygląda tak niewinnie (zabawa w wiatrówki), ale jak głębiej się nad tym zastanowisz to jest to dość niebezpieczne gdy trzyma się w ręce sprzęt jaki zaprazentowałeś na foto mało czytelnym i mało pokazującym Twój problem.

Być może rusznikarz stwierdzi że dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich znajomych należy ten karabinek oddać na złom
Czy przypadkiem nie przesadzasz :mrgreen:
baki pisze:Mianowicie mam podejrzenia , że szczerbinka jest nie kompletna lub uszkodzona ( cała lata , jest luźna , a tak chyba nie powinno być
Fakt masz rację , w szczerbince brakuje śruby która ustala jej położenie w pionie . Miejsce zaznaczyłem na fotkach , poza tym masz dość rzadko spotykaną wiatrówkę produkcji węgierskiej w budowie podobna do Łucznika.
Obrazek
Obrazek
Zajrzyj na stronkę http://www.ponggi.hu/index.php?mod=lamp1
Ostatnio zmieniony 2011-09-18, 18:12 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:baki - kolego

Proponuje spakować sprzęt do worka i udać się z nim do jakiegoś rusznikarza !!!
:mrgreen: Równie dobrze do ginekologa , lub zegarmistrza :mrgreen: ... mają chociaż delikatniejsze narzędzia ...
Janusz FWB pisze:Być może rusznikarz stwierdzi że dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich znajomych należy ten karabinek oddać na złom
Janusz FWB pisze:Skoro pytasz o takie błachostki to znaczy że nie znasz się na tych sprawach i możesz zrobić sobie lub innym krzywdę !!!
... przecież baki, wyraźnie napisał :
baki pisze:Zaznaczam , że jestem zupełnie zielony w tych sprawach .
... to gdzie ma pytać ?? ... w szkole ?? ... panią od polskiego ?? Ten karabin jeszcze wiele przeżyje ...
Janusz FWB pisze:jak głębiej się nad tym zastanowisz to jest to dość niebezpieczne gdy trzyma się w ręce sprzęt jaki zaprazentowałeś na foto mało czytelnym i mało pokazującym Twój problem.
:shock: Jak się głębiej zastanowić , to pitolisz Janusz farmazony ... :/ ... Wszystko jasne i wszystko doskonale widać ; ... ewidentnie brak jednej śrubki regulującej wysokość szczerbinki ... dobrać śrubkę , gwint i tyle ...

baki ... mimo wszystko skorzystaj z powitalni , będzie łatwiej i przyjemniej rozmawiać ... :D

Edit. :mrgreen: :mrgreen: Januszmariusz był o ułamek szybszy ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
baki
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-17, 17:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: baki »

Janusz FWB pisze:ewidentnie brak jednej śrubki regulującej wysokość szczerbinki ... dobrać śrubkę , gwint i tyle ...
A jak powinna wyglądać taka śrubka ? zwykła tradycyjna , czy może to ma być jakaś specjalna ?

A co do zrobienia sobie krzywdy to raczej nie wchodzi w grę , bo już kiedyś kilka razy strzelałem , a poza tym ta wiatrówka ma trochę małą moc ( po tylu latach pewnie jeszcze mniej )

Janusz FWB pisze:poza tym masz dość rzadko spotykaną wiatrówkę produkcji węgierskiej w budowie podobna do Łucznika.
A wiesz może z jakich lat ona jest i ile może być warta (nie żebym chciał od razu sprzedawać :D ) ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

baki pisze:Janusz FWB napisał/a:
ewidentnie brak jednej śrubki regulującej wysokość szczerbinki ... dobrać śrubkę , gwint i tyle ...
:shock: ... a myślałem , że ja to napisałem .. :( ..... :mrgreen: :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

baki pisze:A jak powinna wyglądać taka śrubka
Podałem Ci ten link http://www.ponggi.hu/index.php?mod=lamp1
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
baki
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-17, 17:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: baki »

Hiszpan63 sory mój błąd :D

januszmariusz A no tak , teraz dopiero zauważyłem :D tak się na dole ukryło xD
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

No widzę, że szczęście się do mnie uśmiechnęło. Mam taką wiatróweczkę w swoim warsztacie. Czy mógłbym prosić cię o zdjęcia osady ze wszystkich stron? Nie mam oryginalnej i może się pokuszę o dorobienie nowej... Gdybyś kiedyś zamierzał ja sprzedać daj znać :mrgreen:
baki
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-17, 17:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: baki »

OK , nie ma sprawy :D może jutro jak mi się uda to dam znać, bo teraz w tym świetle to fotki nie wyjdą za ciekawie .
Jeśli możesz wyślij mi na PW swój e-mail to wyślę Ci te zdjęcia w dużej rozdzielczości i na pewno wtedy będzie Ci łatwiej :D
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Troszkę dopieszczenia i będzie jak nowa :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

IMHO - w szczerbince najczęściej, o ile mnie pamięć nie myli :oops: , jest srubka M2,5 lub M3
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
monopol
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 19:55
Lokalizacja: Otwock/Kodłutowo

Post autor: monopol »

ja także mam tą wiatrówkę ale ma złamaną szczerbinkę
doradźcie gdzie mógłbym kupić jakąś pasującą lub zrobić nową