TX 200 mk3

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

TX 200 mk3

Post autor: asterix »

Witam,
chcę zamieścić kilka zdjęć i opisać karabinek firmy Air Arms-TX200mk3.
Może to być propozycja dla niezdecydowanych kolegów,którzy chcą kupić sprężynę.
TX jest uważany za drugi po Pro Sporcie karabinek sprężynowy na rynku.Konkuruje z HW 97. I TX i HW mają swoich wielbicieli.Czytając różne fora o tematyce wiatrowej,da się zauważyć ,że oba karabinki mają mniej więcej po tylu samo zwolenników.
Obydwa służą do zawodów Hft/FT -nie mają przyrządów otwartych.Zresztą są do siebie podobne.
Mojego TX-a posiadam od wiosny zeszłego roku.Jestem jego drugim właścicielem.
Obrazek

Karabinek bez optyki waży 4,2kg.
Posiada lufę firmy Lothar-Walther dł.33,5cm ze zintegrowanym mikrotłumikiem.
Obrazek

Spust jest bardzo dobry z dwustopniową regulacją.Można go wyregulować na pierdnięcie muchy.Poniżej link do zasady działania:
http://www.arld1.com/tx200trigger.html

Obrazek

Wiatrówka posiada 2 blokady.Pierwsza automatycznie blokuje spust podczas napinania broni,a druga nie pozwala na zwolnienie tłoka dopóki dżwignia napinająca i wewnętrzny tłok nie zostaną prawidłowo zamknięte.
Karabinek naciąga się dość lekko.Jak twierdzi pierwszy właściciel,wymienił tłok,założył ślizgi oraz sprężynę Apex i inne duperelki.
TX jest obecnie ustawiony na 238 m/s co przy Exactcie daje około 15,5 J.
Kop jest bardzo delikatny,cykl strzału krótki.
Jestem bardzo zadowolony z tego karabinka i polecam go wszystkim niezdecydowanym którą sprężynkę mają kupić.
I jeszcze kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Miałem okazję strzelać z TX'a i naprawdę bardzo ładnie pracuje, dla mnie jedyna wada to dźwignia, wolę łamańce, a najwolę boczny naciąg - ale de gustibus...
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

fakt,że łamańce najwygodniej ładować :) ,ale z drugiej strony mająć Slavię 631 musiałem nakombinować żeby wyprostować klapniętą lufę.Poza tym luzy na kostce do regulacji co jakiś czas.Co do bocznego naciągu,to miałem FWB 300S i naciągało mi się równie dobrze jak TX-a.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Piotrek z któregp strzelałeś, bo mk3 ma najdłuższą z dźwigni naciągu i osobiście przy zkaupie słaniałbym się właśnie do mk3. W HC i PS nie pasują mi właśnie wajchy.

Ale Slavia to nie ta klasa cenowa.
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Strzelałem z MK3.
Jeszcze tylko wyjaśnię, że przy krytykowaniu naciągu chodziło mi nie tyle o wygodę co o wygląd, mnie się po prostu dolny naciąg nie podoba, no chyba, że taki jak w pro-sport'cie ;)
Jeśli chodzi o wygodę, to "boczniaki" mają wyraźną przewagę w pozycji leżącej i nawet nie chodzi to o to, że naciąg jest z boku a nie z dołu, ale jest po prostu bliżej strzelca. Nie strzelałem nigdy z pro-sporta więc to gdybanie, ale wydaje mi się, że napinanie go w pozycji leżącej powinno być dość wygodne.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

mnie jest bez różnicy -dolny,czy boczny naciąg :) Na zawodach HFT na których czasami startuję to karabinek ładuję w pozycji stojąc,a pózniej się kładę do oddania strzału.
Co do Pro Sporta,to coś za coś-dzwignia naciągu jest ładnia schowana w łożu,ale za to jest krótka i naciąga się o wiele trudniej niż TX-a.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Widzę że port ładowania jest przekręcony na lewą stronę. Całkiem odwrotnie niż w Antku 380, ktoś pomyślał że w koncu można ładować śrut lewą ręką. Jeżeli chodzi o mnie to o wiele lepsze rozwiązanie. Ogólnie bardzo zgrabny karabinek. Mnie się podoba, chyba nie ma mu co zarzucić no chyba że cena.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Raczej nikt nie pomyślał o ładowaniu praworęcznego tx z lewej strony - jest to karabinek leworęczny :lol: .Wskazuje na to baka i port ładowania. Ja przy swoim Tx 200 HC mam port ładowania obustronny :mrgreen: .
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Nawet nie zwróciłem uwagi że jest lewy. Ja zawsze ładuje śrut lewą ręką a strzelam jako praworęczny. :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

hyena pisze:Ja zawsze ładuje śrut lewą ręką a strzelam jako praworęczny. :mrgreen: :mrgreen:
Ja też :lol: , dlatego cieszę się że mam port ładowania obustronny :mrgreen:
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Chyba wszyscy tak robią.
Ja jestem leworęczny, ale strzelam z prawej, a ładuję lewą :D
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

a ja jestem praworęczny,lewooczny-strzelam z lewej i ładuję z lewej.Z pistoletu strzelam z prawej :mrgreen:
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

a ja z pistoletu z prawej, znaczy niby jak Ty ale odwrotnie

trzeba będzie gdzieś to przenieść, ale poczekamy aż się rozwinie
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A ja z długiej jestem praworęczny, ładuję prawą ręką, celuję prawym okiem. Z pistoletu natomiast strzelam prawą ręką, ładuję lewą ręką, a celuję lewym okiem. Jakiś gupi chyba jestem :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

dagoo no to z pistoletu strzelamy identycznie,więc jest nas dwóch głupich :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.