LIDER S-9

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

LIDER S-9

Post autor: Hiszpan63 »

Hmm ... na wskutek kilku zbiegów okoliczności kupiłem sobie LIDERA ... 8-)
Spoko , spoko .. :mrgreen: .. nie karabin , tylko pistolet ... PCA :!
LIDER S-9 jest kopią HW40 , ale nie taką jak Marksman 2004. O ile Marksman , miał kilka różnic w wykonaniu względem pierwowzoru , strzelał także z innymi prędkościami itp , itd , to LIDER S-9 jest dokładnie taki jak HW40 :shock: , a różnice , to nieoksydowana lufa i brak śrubki regulacji spustu (chociaż miejsce na nia jest :/) oraz brak napisu na korpusie pistoletu.
Ogólnie :

Wykonanie/spasowanie ... na poziomie HW40 :shock:
Lufa ... jak w HW40 ( korona jest , port ładowania jest , gwint 12 bruzd) :shock:


Kilka fotek :

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście standardowo nakładka na rękojeść i optyka . Zaletą są fajne przyrządy celownicze bez sru-glo oraz to , że LIDER posiada normalną szynę pod optykę. Zdejmuję lunetę i strzelam z otwartych , zakładam w to samo miejsce i strzelam sobie LR ..... BOOMBA :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek

Pistol był już na Bemowie :D ... chłopaki postrzelali co nieco . Porównywaliśmy z HW40 i na prawdę nie ma się czego wstydzić :roll: ... napisu "made in MŻR" (małe żółte rączki) też nie ma ... :P Strzela tam , gdzie się celuje .. jak HW40 :mrgreen:

Tarcze z Bemowa podziurawił Tomek , ale nic straconego :mrgreen: ... wyprodukowałem sobie nowe ... :P

Obrazek Obrazek Obrazek

Za mało jeszcze konkretnych danych (czeka go pomiar na chrono), ale wygląda to obiecująco, zwłaszcza przy aktualnej cenie ... http://4i5mm.pl/Pistolet_LIDER_S_9_PCA_kal45mm-532.html ... ;) Jak pojeżdzi ze mną kilka tygodni , to będzie wiadomo na ile trawi KTK-a . No i jeszcze nie odważyłem się strzelać wiecej jak 20m , chociaż na Bemowie w butlę 1,5 l na 50m kilka razy trafilem .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No no, całkiem całkiem.
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Gratulacje :) ...Lider, hmm... kto by pomyślał... ale lepiej nie dumać za wiele, tylko strzelać. Powodzenia :)
orzeszki....koniecznie :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Re: LIDER S-9

Post autor: Janusz FWB »

Hiszpan63 pisze:Oczywiście standardowo nakładka na rękojeść
Proszę powiedz gdzie zakupić taką nakładkę gumową na rękojeść ?!
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:gdzie zakupić taką nakładkę gumową na rękojeść ?
Jak dotąd , wszystkie które miałem , pochodziły z tego sklepu i firmy 8-) ... http://www.kaliber.pl/10890-okadziny-gu ... rkoje.html ... Ponoć można nabyć , również w innych sklepach z wyposażeniem do broni palnej ... nie sprawdzałem , nie miałem potrzeby ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Hiszpan63

Ta z linku to zupełnie inna rękojeść - mam też inny namiar, ale Twoja jest rewelacyjna !!!.
Może masz dwie sztuki, albo przemyśl czy ona jest Tobie na 100% potrzebna ? :mrgreen:

Pistolet z tego co widać na tarczach jest - REWELACJA , strzelec :shock: prawdziwy mistrz.
Czy pistolet pompuje się równie ciężko jak jego Niemiecki bliźniak ?
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

"I po co przepłacać" :mrgreen:
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:Ta z linku to zupełnie inna rękojeść
To jest zdjęcie poglądowe. Trzeba zadzwonić , dopytać. Generalnie na przestrzeni jakiś 10 lat , kupowałem/pozyskiwałem 6 takich nakladek . Wszystkie były identyczne i pasowały do TT wz33 ,PM wz 43 , PM-63 , Glocka , Walthera , HW40 czy Gamo PR45 :P
Janusz FWB pisze:Czy pistolet pompuje się równie ciężko jak jego Niemiecki bliźniak ?
To zależy , co komu cieżko :mrgreen: Generalnie jest ciężej niż w Gamo (bo lufa krótsza) czyli tak samo jak w HW40 ...
forestkorsze pisze:"I po co przepłacać"
A to się okaże , po kilku miesiącach mojego strzelania :P Jeżeli będzie bezawaryjny i nic niepokojącego działo się nie będzie , to nie omieszkam polecać go jako alternatywę . Tym bardziej , że wszystkie części zamienne/wymienne są kompatybilne z oryginałem ...
Janusz FWB pisze:Może masz dwie sztuki,
Niestety mam już tylko jedną ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Jak dla mnie bomba!
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Hehe Czekałem aż ktoś go zanabędzie i napisze coś konkretnego :) nie żebym się na niego brał ale czysta ciekawość sprawności kopii :mrgreen: no ale widzę po papierze że strzelać się z tego da :>
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Hiszpan63 pisze:... wyprodukowałem sobie nowe ...
Przemo - przestań się śmiać w czasie strzelania, bo Ci rozrzut rośnie :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dużo radości Przemku z nowej zabawki :)

Jeśli faktycznie Chińczycy przyłożyli się i zrobili dokładną kopię HW-40, to postrzelasz sobie i dalej.
Znając zaś Twoje wyczyny z pistolami, to postrzelasz celnie :lol:

Robiłem niedawno konserwacje 40-ki kolegi, wyposażonej w TrueGlo i mając w pamięci swoje HW z klasycznymi otwartymi,
muszę stwierdzić, że tradycyjne rozwiązanie jest o wiele lepsze.

W porównaniu z jakim pistolem pisałeś, że Lider ma normalna szynę?
W 40-ce też jest szyna, której nie można nic zarzucić.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

SlaweQ pisze:W porównaniu z jakim pistolem pisałeś, że Lider ma normalna szynę?
Oczywiście porównywałem do Gamo PR45 , gdzie szyny , jako takiej nie ma . A w Liderze oczywiście jest taka sama jak w HW40 ;)
SlaweQ pisze:Dużo radości Przemku z nowej zabawki
A dziękuję ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Witam , przymierzam sie do kupna takiego pistoletu

Post autor: Przemek »

Czy moglby kolega sprawdzic moc pociskow , konkretnie chodzi mi o to czy ta wiatrowka jest w stanie stluc butelke szklana?
A jesli tak to z jakiej odleglosci?
Jaki jest maxymalny zasieg i skuteczny zasieg tego sprzetu.
I jak sprawuje sie technicznie ta wiatroweczka.
Czy moze dolozyc troszke i kupic HW 40.

Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie strzelam do butelek :/ , a energia tego pistoletu jest identyczna jak w HW40.
Przemek pisze:Jaki jest maxymalny zasieg i skuteczny zasieg tego sprzetu.
W zeszłą niedzielę strzelałem na 50m do korków pet. Póki nie wiało, nie miałem problemu z trafieniem ... :roll: , ale uprzedzam , ja dużo i często strzelam. Sprzęt jest niczym bez operatora ;)
Przemek pisze:I jak sprawuje sie technicznie ta wiatroweczka
Jak na razie bez zarzutu , ale spójż Kolego imienniku na daty :mrgreen: ... ja mam ten pistolet niecałe dwa tygodnie :P ... za miesiac /dwa , będzie można więcej powiedzieć , a pomiar na chrono dopiero w przyszłym tygodniu ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)