Mój nowy niemiecki kolega Walther.

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Mój nowy niemiecki kolega Walther.

Post autor: donkihot »

Od pewnego czasu szukałem karabinka tarczowego, podpytywałem kolegów na forum i karmiłem się lekturą internetową.
Po pewnym czasie doszedłem do wniosku że trzeba usystematyzować zebraną wiedzę i postawić kilka założeń według których będę szukał sprzętu dla siebie, a wyliczanka wyglądała tak:
- budżet: 1500-2000 zł.
- karabinek: markowy (za taką kaskę to używany bo o innym nie było mowy)
- napęd: CO2 pewnie wielu zapyta dla czego? I tu prosta i szybka odpowiedź, właśnie dla tego że: na PCP trzeba wydać sporo więcej (nawet jak karabinek kupimy w moim budżecie to trzeba dokupić bardzo drogą butlę nurkową i patent do przetaczania powietrza) a z PCA troszkę strzelałem w klubie i nie cieszyło mnie machanie dźwignią pompki.
Zaczęło się przeszukiwanie zasobów na egun i jak to z CO2 wybór był nie wielki.
Już byłem prawie zdecydowany kupić FWB C60, gdy kolega Seweryn pokazał mi aukcję na której był wystawiony właśnie on.
Karabinek Walther C90 (dzięki Seweryn za podpowiedź, to był strzał w 10,9)
Obrazek
Panika, do końca aukcji nie cała godzina a ja chcę go mieć.
Szybko piszę maila do Bogdana Kimli (Hexer) i myślę: a jak nie zdąży przeczytać? A nawet jak zdąży to przecież mnie nie zna, nie zamieniliśmy ze sobą ani jednego słowa a czasu jest tak mało że nie zdążę wysłać przelewu, co robić? Dzwonię do Niemiec.
Cała rozmowa z Bogdanem wyglądała tak: przedstawiłem się, powiedziałem że od jakiegoś czasu czytam i co nie co piszę na „zielonym forum”, koledzy podpowiedzieli że Pan pomaga w zakupach na egun i po słowie „ Pan” Bogdan mnie wyprostował, to znaczy powiedział że nie Pan tylko Bogdan bo koledzy z forum mówią sobie po imieniu, a co do sprawy pieniędzy to On nie widzi problemu po prostu kupi za swoje a ja wyślę przelew następnego dnia.
Panowie dacie wiarę? człowiek mieszkający za granicą, kupił mi sprzęt za własne pieniądze w ogóle mnie nie znając. Bogdanie, jeszcze raz WIELKIE DZIEKI, nie tylko za zakup karabinka , ale przede wszystkim za zaufanie i koleżeńską pomoc.
Nadszedł ten dzień, dzień przesyłki.
Listonosz przyniósł paczkę, a w niej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Karabinek jest już lekko zmodyfikowany, to znaczy te białe plasterki przyklejone do kolby pod baką zaślepiają dodatkowe otwory służące do regulacji wysokości i kąta podpórki policzkowej, bo kolba jest wydrążona a ja nasypałem tam zużyty śrut w celu doważenia całości. Z czasem te plasterki zastąpię jakimiś bardziej gustownymi zaślepkami.
Do tego „skarbu” zamówiłem jeszcze przeziernik z regulacją.
Obrazek
A Bogdan od siebie dorzucił mały prezent:
Obrazek
Cieszę się jak dziecko.
Na koniec moja rada dla tych z was, którzy chcą kupić karabinek czy pistolet a w Polsce nie ma tego czego szukają: Nie bójcie się zakupów na egun, może nie tak na wariata jak ja (bo Bogdan nie musi wszystkim ufać) ale na pewno pomoże kupić i doradzi i wyśle paczuszkę pod wskazany adres i skóry z człowieka nie zedrze. Nie wiem jak od innych, ale mnie potraktował naprawdę koleżeńsko bo policzył sobie 5% od wartości zakupionego sprzętu i żeby ograniczyć koszty wysyłki nadał paczkę z Polski (za kilkanaście zł)
Tym miłym akcentem, kończę swoją opowieść i możecie mi tylko zazdrościć :D :D :D
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Zazdrościmy ;) Trenuj i widzimy się na Polmozbycie ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

A co to "Polmozbyt" bo chyba nie to co myślę (znaczy sklep z częściami motoryzacyjnymi) ?
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Widzisz tak jak kiedyś pisałem. Bogdan to solidna firma i kolega po lufie, taki prawdziwy. Gratuluje zakupu naprawdę solidnego karabinka.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Piękny sprzęt. Gratuluję nabytku.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

maximus pisze:Widzisz tak jak kiedyś pisałem. Bogdan to solidna firma i kolega po lufie, taki prawdziwy.
:/
Ostatnio zmieniony 2011-09-11, 16:07 przez Janusz FWB, łącznie zmieniany 1 raz.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

donkihot pisze:Tym miłym akcentem, kończę swoją opowieść i możecie mi tylko zazdrościć
Sebastian !! ... Boomba .. :D Ale Ci się udało ... :P
maximus pisze:Bogdan to solidna firma i kolega po lufie, taki prawdziwy.
Dokładnie ... :D

Janusz FWB, Jak masz Janusz jakiś problem z Hexerem , to wyjaśniaj go sobie z nim . Hexer , to nie instytucja , tylko Kolega . Ale też nie musi każdemu i zawsze :-? ...... to temat o karabinku , a jak Ci się karabinek nie podoba , to chociaż napisz dlaczego :/ .... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

maximus pisze:Widzisz tak jak kiedyś pisałem. Bogdan to solidna firma i kolega po lufie, taki prawdziwy
Panowie powiem tak: jest to pierwsza prawda według ks. Tisznera. I wcale nie chcę tutaj kadzić bo po co skoro karabinek już jest u mnie, a na marginesie dodam że jak tylko do mnie dotarł to okazało się że ucieka z niego gaz. Pojechałem do Cekausa i Michał rozkręcił go na drobne, wyczyścił to i owo, zmontował do kupy i ustawił Vo. na hrono. Śmiga pięknie i różnica w prędkości waha się na poziomie 2-3m. tu wielkie podziękowania dla Michała bo rzucił inną robotę i zrobił od ręki za bardzo przystępną cenę (przysłowiowa flaszka z popitką) Przyczyną nieszczelności były po prostu zeschnięte o-ringi w kartuszach, bo dawno nikt z niego nie strzelał. Po powrocie z Cekausa zadzwoniłem do Bogdana z zapytaniem o komplet uszczelek, i jak by był złym kolegą albo chciał na mnie zarobić to by mi sprowadził te uszczelki i wysłał, ale odpowiedział że wyszło by drogo bo: przesyłka z Walthera i odesłanie ich do mnie zbędni podwyższyło by koszty, a jak nie są mi potrzebne na teraz to On zamówi je przy okazji innych zamówień to odejdą koszty przesyłki do Niego i ja zapłacę mniej. To chyba też mówi samo za siebie. ;)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Donkihot !

Bardzo zazdroszczę karabinka, ale - jak się ma kasę to się ma karabinek :D
Niech Tobie ten karabinek służy jak najdłużej !!!.

Jeśli chodzi o Pana Bogdana (Hexer) to jak najbardziej polecam !!!.
Pan Bogdan zawsze stara się pomóc każdemu bez wyjątku i muszę przyznać że bardzo dba o to by żaden kolega czy klient zapłacił jak najmniejsze pieniądze, czyli ma ogromny szacunek dla pieniędzy jakie my musimy wydać i za to go bardzo cenię i wielki szacunek z mojej strony !!!.

Od Pana Bogdana spotkało mnie kilka bardzo pozytywnych spraw za co Mu bardzo dziękuję. Otrzymałem jakiś czas temu nawet przesyłkę za którą nie chciał żadnych pieniędzy a był to przypadek gdzie nie mogłem nigdzie uzyskać pomocy , chodziło o części do wiatrówki.

Ale trzeba pamiętać że jesteśmy tylko ludźmi i każdemu zdarzają się potknięcia i trzeba też pamiętać że nie każde potknięcia są dla drugiej strony mało istotne.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Janusz FWB pisze:Ale trzeba pamiętać że jesteśmy tylko ludźmi i każdemu zdarzają się potknięcia i trzeba też pamiętać że nie każde potknięcia są dla drugiej strony mało istotne.
Po całej wcześniejszej wypowiedzi ta zacytowana zabrzmiała bardzo enigmatycznie, nie będę się dopytywał i wnikał w szczegóły (nie to miejsce, czas i nie moja sprawa)
Tym samym życzę i tobie wymarzonego karabinka czy pistoletu (wiem co znaczy marzyć, no i teraz wiem jak człowiek się cieszy gdy jego marzenia się spełniają)
Moim króliczkiem niedoścignionym jest ANSCHUTZ 9003 PREMIUM ALU którego sobie, tobie i wszystkim innym życzę.
Pozdrawiam Sebastian.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

donkihot pisze:Moim króliczkiem niedoścignionym jest ANSCHUTZ 9003 PREMIUM ALU którego sobie, tobie i wszystkim innym życzę.
Za taką kasę to miałbym naprawdę fajny karabinek (AA TX :D hehe) tonę śrutu i pojazd do wożenia tego śrutu oraz stada moich zwierzaków. :)
Lub postawił bym sobie strzelnicę. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

donkihot pisze:A Bogdan od siebie dorzucił mały prezent:
A co to jest? :oops:
Karabinek super. Z pewnością będzie się super sprawował na wszelakich zawodach na nie dużych odległościach. Mam nadzieję, że jak jeszcze zawitam na Bemowie to dane mi będzie go pomacać :mrgreen: ?
Szczere gratulacje: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Szczere gratulacje :) niech Ci Sebastian dobrze, długo i celnie służy.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

DZIKIslupsk pisze:A co to jest? :oops:
To jest taki znaczek (plakietka) z tyłu ma bolczyk i takie nasuwane zabezpieczenie. Można przypiąć do ubrania albo np. walizki w której przenosi się karabinek. :)
DZIKIslupsk pisze:Mam nadzieję, że jak jeszcze zawitam na Bemowie to dane mi będzie go pomacać :mrgreen: ?
Teraz mam mało czasu bo teściowa kupiła sobie mieszkanie i pomagam jej w wykończeniu, także nie wiem kiedy będę miał troszkę czasu i chęci żeby jechać na Bemowo. Ale na pewno pojadę, a jak Ty będziesz miał zamiar przyjechać to daj znać na pw. to się wyrwę i na godzinkę przyjadę. :)
JesperKyd pisze:Za taką kasę to miałbym naprawdę fajny karabinek (AA TX :D hehe) tonę śrutu i pojazd do wożenia tego śrutu oraz stada moich zwierzaków. :)
Lub postawił bym sobie strzelnicę. :)
Mi się marzenia spełniły, więc niech i tobie się spełnią.
Wszystkim serdecznie dziękuję za gratulacje, i mam nadzieję że tak jak mi życzycie będzie "bezawaryjnie i długo służył" :>
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Toś się doczekał!
Gratuluję i samych 10! zwłaszcza, że teraz już na karabinek winy zrzucić się nie da.
Niech Ci służy i przyjedź się kiedyś pochwalić.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.