Marek Czerwiński - Broń Precyzyjna

O słowie pisanym słów pisanych parę

Moderator: Hiszpan63

ODPOWIEDZ
Rlyeh
Posty: 6801
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Marek Czerwiński - Broń Precyzyjna

Post autor: Rlyeh » 2007-12-30, 03:03

Obrazek

Autor: Marek Czerwiński
Tytuł: Broń Precyzyjna. Taktyka działania strzelców wyborowych. Techniki strzelań.
Wydawca: Bellona, 2006
ISBN: 8311104875
Książkę udostępnił: Kuba & FanKultury

Termin "sniper" w języku angielskim kojarzy się z bekasem (ang. snipe) - niewielkim, czujnym ptakiem, trudnym do trafienia. Polowanie na bekasy było ulubionym sportem brytyjskich oficerów w Indiach. Początkowo terminem tym określano świetnych, doświadczonych strzelców, którzy potrafili skrycie podejść bekasa i trafić go pierwszym strzałem.
Zasadniczo nic dla strzelca stricte wiatrowego w tej książce nie ma. Jeśli jednak obszar zainteresowań potencjalnego czytelnika wykracza nieco poza strzelectwo pneumatyczne, ta publikacja Bellony będzie w stanie przykuć uwagę na niejeden wieczór. Jest to swego rodzaju przegląd po precyzyjnej broni strzeleckiej, jednak przede wszystkim fascynująca i zajmująca podróż w czasie i przestrzeni. Autor przytacza znane fakty oraz przekazuje usłyszane od swoich rozmówców opowieści obracające się wokół strzelców, broni lub konfliktów - i to jest w tej książce najciekawsze. Prócz tego wspomniane już wyżej opisy broni wraz z ilustracjami, nierzadko "polowymi". Są też oczywiście testy skupienia przeprowadzone przez autora. Bardzo interesujący jest rozdział III poświęcony celownikom optycznym. Znajdą się tu zarówno celowniki z wyższych półek, jak i Priceł Opticzeskij S Podswietkoj wraz z całą swoją historią, budową, schematem użytkowania oraz analizą celowości takiego zakupu. Nie zostały pominięte również rodzaje i typy siatek strzeleckich. I wreszcie w ostatnim rozdziale zapoznać się można z tips n' tricks strzelania precyzyjnego.
Dla kogo? Dla myśliwego, dla żołnierza - pasjonata, dla ambitnego strzelca pneumatycznego - im z czystym sumieniem można tą książkę polecić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prasa i literatura”