Mój nożyk...

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Mój nożyk...

Post autor: onichimor »

Wszyscy się chwalą to i ja się przyłączę. W zestawie broni białej mam m.in. europejski miecz jednoręczny (replika bojowa miecza z połowy XIV w. - używana w walkach w bractwie rycerskim), trofiejną, podobno afrykańską maczetę, czy misericordię, ale największym sentymentem darzę tę ślicznotkę...
Obrazek
Otrzymałem ją na 18e urodziny od rodziców. Nóż to całkowicie ręczna robota, znajomego myśliwego i właściciela sklepu myśliwskiego w Olsztynie. Z tego co mi opowiedział czas temu jego syn, kilka lat temu tenże model noża, prezentowany pod marką innej firmy dostał I nagrodę na targach myśliwskich w Niemczech. Szczegółów nie znam. Wracając do noża...

Ciężki nóż myśliwski-survivalowy, o głowni nawiązującej w swoim kształcie do tradycyjnego Bowie, różni się od niego przede wszystkim brakiem charakterystycznego pióra. Szerokość głowni w najszerszym miejscu - 43mm. Grubość głowni na tylcu 5mm. Długość głowni nieco ponad 21cm, długość całego noża ponad 34cm. Waga całości około 510-520 gram (jeśli moja waga kuchenna nie kłamie :lol: ).
Obrazek
Rękojeść z drewna nieznanego mi dokładnie gatunku - może orzech, morze jakieś drewno egzotyczne. Wykończenia: jelec, nity, oczko na sznur mocujący - mosiądz.
Obrazek
Głownia wykonana ze stali nierdzewnej typu 440B. W czasie gdy nóż był robiony pochodziła ona z importu z Niemiec. Głownia, ostrzona i polerowana. Jako, że nóż był robiony dla mnie na prezent, brak jakichkolwiek oznaczeń firmowych, czy znaków producenckich. Kiedyś może coś sobie na nim sprawię.
Nożyk ten bardzo lubię, traktuję jako pamiątkę stąd też nie używałem go w terenie. Zawsze miałem coś tańszego i bardziej poręcznego. Według osobistych zapewnień wykonawcy bez obawy można nim rąbać małe drzewka. Jak mnie kiedyś jakieś drzewko zdenerwuje, to pewnie zostanie ofiarą testu. Tymczasem trzymam go na honorowym miejscu. I ostatnia fotka.
Obrazek
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Chciałbym zobaczyć Twój sztylecik miłosierdzia.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

W ciągu weekendu postaram się wrzucić jakieś foteczki i opis techniczny. :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!