HW 57

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

HW 57

Post autor: Blaschka »

Witam!!!
Po 16 dniach oczekiwania przyjechał kurier z paczką, w której znajdowała się HW 57 :) Czekał mnie jeszcze 1 dzień oczekiwania, gdyż paczka dotarła pod Lublin a ja byłem w Warszawie. Czym prędzej otworzyłem, dotknąłem - i po małym przygotowaniu stanowiska strzeliłem. Pierwsze wrażenie jakie mną ogarnęło to piękno wykonania (dla porównania mam tylko swoją norconię) i od razu się w niej zakochałem (dziewczyna uważa, że z W-wy przyjechałem tylko ze względu wiatrówki - dlaczego nie chcę Jej wyprowadzać z błędu?? :) Wiatrówka była na tuningu u Hogana. Strzał z HW 57 w porównaniu z norconią - nie można tego porównać, przede wszystkim kulochwyt na 10m zrobił się półokrągły w tylnej części (mam założoną sprężynę eksportową), pierwszy raz nie obawiałem się ładować śrutu :) Ciekawe rozwiązanie z portem ładowania, który wysuwa się do góry oraz bezpiecznik czynią ją bardzo bezpieczną. Nie posiadam jeszcze odpowiedniej lupki, więc strzelałem i przez pewien czas nic się nie zmieni z otwartych. Postanowiłem wypróbować ją na 10m z postawy siedzącej z podpórką. Śrut to JSB Exact diabolo match 4,5 mm. Jakie było moje zdziwienie, gdy po serii pięciu strzałów kolejne pięć nie fruwało w niewiadomym mi kierunku (wspomnienia z norconii). Regulowany spust oraz lekkość z jaką się go ściąga w niczym nie przypomina w/w chinki. Poniżej zamieszczę pierwsze tarcze z pierwszego strzelania (niektóre tarcze są pominięte, ale nie ze względu wyniku gdyż ten niewiele się różnił, w związku z ustawianiem broni na 10m na tarczach nie było zbyt dużych różnic w umiejscowieniu skupiska śrucin). Pozostaje mi teraz ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. :):):) Serdecznie wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia na bemowie :)

Moje HW 57
Obrazek

Obrazek

tarcze w kolejności strzelania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu jest już w miarę wyglądający wynik
Obrazek

gdyby nie odskok piatego to byłbym usatysfakcjonowany :)
Obrazek
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Blaschka pisze:Moje HW 57
No to gratki :D
Blaschka pisze:pozdrawiam i do zobaczenia na bemowie
... trzymamy za słowo ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Trenuj trenuj......karabinek super ,śrut też .Na 10 metrów będziesz wybijał jedna wielką dziurę.Tylko troszkę trzeba poćwiczyć.Strzelałem z niego na strzelnicy w Dąbrowie od kolegi .Sprzęcik spisywała się doskonale, no ale cóż się dziwić marka mówi sama za siebie....życzę udanych tarczek. :D
Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

Post autor: Blaschka »

czy mogę przecierać drewno brunoxem?
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Spróbuj śrutu 4,51 i 4,52, 4,50 to raczej nie bardzo...a drewno smaruj, czym chcesz, plam nie będzie, ja często używam środka do mebli domowych...
Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

Post autor: Blaschka »

dokładnie taki mam zamiar, chcę kupić tester JSB i wtedy znajdę coś odpowiedniego, w sumie na otwartych nie będzie tak samo jak z lupka, ale skoro na pierwszym strzelaniu udaje mi się osiągnąć ~20mm to może być już tylko lepiej, podrawiam
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

Post autor: Blaschka »

witam, nadszedł czas, aby powoli myśleć o zakupie lunetki. Zastanawiam się nad nikko, bushnellem, leapersem. Chciałbym coś lepszego od DOCa, oczywiście mowa o lunecie do HW57, budżet jaki chciałbym przeznaczyć na optykę to 500-800zł, chciałbym kiedyś amatorsko wziąć udział w zawodach typu HFT albo FT, dlatego proszę o rady w sprawie celownika również pod tym kątem pozdrawiam.
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Doc B.dobrą lupą jest ale jak chcesz wydać kaski wiecej to popatrz na takie szkiełka (kolejność nie przypadkowa)

RV9
Buris FF
buris timberline
bushnell elite 3200
bushnel legend
Dot
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

hw57

Post autor: benio »

Gratuluje zakupu.
Swego czasu,chciałem te model kupić,bo mi się b.podobał,ale tak wyszło,że kupiłem HW95.
Też ,jestem zadowolony.
Gdybyś mógł ,zamieść zdjęcie poru ładowania w zbliżeniu-otwarty,zamknięty.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

Post autor: Blaschka »

Witam. Nie ma mnie w domu stąd rzadko odwiedzam forum. Przejrzałem lunetki, które wymienił maximus i generalnie podsumowując ciekawym wyborem wydaje się bushnell elite 3200, jedyna wadą jest brak regulacji paralaksy, przynajmniej tak wynika z opisu, znowu celownik RV9 ma siatkę celowniczą, która mi nie odpowiada, kolejne natomiast cenowo również przewyższają mój budżet, co myślicie o tym bushnellu? Ciekawy jest jeszcze burris timberline z siatką ballistc plex i ma regulacje paralaksy, natomiast wieżyczki od regulacji nie są takie jak w bushnellu ale to jestem w stanie znieść :) A może któryś leapers albo nikko byłby dobry??
Pozdrawiam,
benio w niedzielę wracam do domu to postaram się zamieścić fotkę portu ładowania, najpóźniej w poniedziałek

p.s.
wczoraj brałem udział w zawodach strzeleckich z karbinka kbs BERYL 5,56mm - zająłem 5 miejsce na 51 startujących
Ostatnio zmieniony 2011-08-20, 10:39 przez Blaschka, łącznie zmieniany 1 raz.
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Blaschka pisze:wczoraj brałem udział w zawodach strzeleckich z karbinka kbs BERYL 5,56mm - zająłem 5 miejsce na 51 startujących

:lol:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Gratuluje wyniku. Co do lunet to lapers i niko mają się tak do podanych przeze mnie jak załóżmu twoje hw do hatsana. BE nie ma rególacji paralaksy ale twój doc też nie miał a strzelałeś. Wieże w tym elicie są akurat moim zdaniem jego największą wadą. Burris timberline jest bardzo ciekawy, uzywa go wielu czołowych zawodników hft tylko w porównaiu do doc-a ma małe pole widzenia ale idzie się przyzwyczaić. Optycznie wszystkie podane przeze mnie lupki są na zblizonym poziomie tak że tu możesz być spokojny. Reasumując, najbardzie twoim wymaganiom jest wstanie sprostać byrris tiberline bo:
-ma AO
-ma przeszkadzajki
-jest pancerny więc jak znalazł na sprężynę
-wieżami w burku się nie przejmuj bo i tak raz wyzerujesz i kapsli już raczej nie będziesz odkręcał

Mimo wszystko jeśli będziesz tylko miał okazję to looknij sobie przez niego.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Blaschka
Posty: 76
Rejestracja: 2011-06-27, 17:03
Lokalizacja: Gardzienice I

Post autor: Blaschka »

witam, już jestem w domu po udanej imprezie (4 dni), zamieszczam zdjęcia portu ładowania, wracając do wyboru celownika, chyba zdecyduję się na tego Burris'a Timberline 4,5-14x32 AO Ballstc Plex, z tym, że ten celownik ma zakres regulacji na 100 m - 83 cm ( max lewo-prawo, góra-dół ), widziałem inne w granicach 1,5m -2,2m, czy ma to znaczenie jeżeli chodzi o odległości do 100m? Ten celownik kosztuje 899zł, jest jeszcze tańszy celownik Bushnell Trophy XLT 4-12X40 AO DOA 600 za 629zł.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

na ostatnim zdjęciu jest napier, kupiłem go kiedyś, czy używacie tego specyfiku?
Zoraki HP 01
HW 57
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Jeśli posadzisz lupkę na SM AOP55, to o zakres regulacji nie musisz się martwić. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dla mnie strzelanie z wiatrówki ponad 50m to przerost formy nad treścią. Da się oczywiście bo śrut doleci ale ja wolę na 40m strzelić sobie piekne skupienie niż na setkę ładować w baniak po wodzie. Natomiast jeżeli braknie ci regulacji w burku to podłozysz kliszę lub kupisz taki montaż jak kolega z postu wyżej proponuje. Co do tego bushnella to moim subiektywnym zdaniem burek bije go obrazem i przypuszczam że wytrzymalszy też jest. akurat na wisełce miałem okazję looknąć w tego bushnella
Diablik + Waver v10 2-10x38