Takie oto okulary.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Takie oto okulary.

Post autor: donkihot »

Witam, zaryzykowałem w tym dziale (bo nie wiedziałem gdzie byłoby lepiej).
Jak w temacie interesują mnie okulary strzeleckie (na razie czysto teoretycznie) bo wzrok mizerny. Moje pytanie dotyczy tych co widać na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=TA-ixLSg ... re=related
w czasie 3:22
Może któryś z kolegów wie kto jest producentem tych-onych, i gdzie można kupić takie czy inne ? (widziałem w "skupienie de." i w incorsie ale może są jakieś inne i np.tańsze) :roll:
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Zadałem pytanie i sam na nie odpowiem, okulary z filmiku to chyba ta stajnia:
http://translate.google.com/translate?h ... .google.pl
i tanie to one nie są, a co do tańszych to jeszcze nie znalazłem. :/
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Okulary pół biedy, weź jeszcze znajdź optyka który zrozumie co chcesz zrobić, wytoczy szkiełko i je wprawi.
Taniej trafisz na egunie, podstawową wersję można łyknąć nieraz za 200 - 250 PLN.
fusz
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-21, 00:30
Lokalizacja: GD/NO

Post autor: fusz »

Tak jak Rlyeh pisze - szukaj na egunie. Ewentualnie kupić u Vargi w sklepie >euroschooting<.
W zależności od konfiguracji - czy z samym szkiełkiem na jedno oko i przesłoną na drugie, czy z tzw.iris-blendą itp itd, mogą kosztować różnie. Na naszych forach pojawiają się co jakiś czas używki, w różnych wersjach - ale dość drogo, bo za 500-600zł. Podczas, gdy na egunie faktycznie można czasem dorwać za niewiele ponad połowę w/w kwoty.
Co do okulisty - chyba nie będzie tak źle - poszedłem ostatnio do vision-expres, zapytałem, pokazałem foto okularów (bo nie mam ich jeszcze) i miła pani powiedziała, że nie ma problemu - za samo zrobienie i wstawienia szkiełka - 99zł. Chyba, że opcja z badaniem, to kilka zł więcej - warto to zrobić, najlepiej z pistoletem, żeby mieć wzrok "ustawiony" na muszkę. Tylko odpowiednio trzeba okulistę uprzedzić, że zaraz wyjmiemy futurystycznie wyglądający pistolet tarczowy lub inny :P
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Nowe można nabyć tutaj w cenie w miarę przystępnej ale myślałem że można taniej.
http://www.incorsa.pl/product,3627.html
Co do szkła to ja rozmawiałem z optykiem który robi mi okulary od kilku lat (użytkowe), i powiedział że nie widzi problemu jak zdobędę oprawki to umówimy się na wizytę przyniosę ze sobą i karabin i pistolet i będziemy dotąd kombinować aż będę zadowolony. Jedno szkło z dobraniem i montażem to około 60-70zł.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
donkihot pisze:przyniosę ze sobą i karabin i pistolet i będziemy dotąd kombinować aż bedę zadowolony.
... czy to może pani optyk ???
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Rlyeh pisze:Jeżeli nadal szukasz,
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1001831#1001831
Wielkie dzięki za "cynk" , ale teraz córeczka szwagra miała I-komunię i wypstrykałem się z kaski.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Starszy_Pan pisze:OT:
donkihot pisze:przyniosę ze sobą i karabin i pistolet i będziemy dotąd kombinować aż bedę zadowolony.
... czy to może pani optyk ???
Cha, cha, cha, :mrgreen: jak pomyślałeś o tym co ja po przeczytaniu twojej odpowiedzi, to zapewniam że jak szukam uciech cielesnych poza domem to np. tu: http://www.clubsoho.pl/
A pan optyk, to po prostu kolega z podstawówki i mówił o dobraniu szkła.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
toyaris
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-01, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Takie oto okulary.

Post autor: toyaris »

donkihot pisze:Jak w temacie interesują mnie okulary strzeleckie (na razie czysto teoretycznie) bo wzrok mizerny.
Ale po co Ci okulary strzeleckie? Mam też słaby wzrok, ale strzelam w w tych okularach, w których chodzę na codzień. No, chyba że masz trudności z zamknięciem jednego oka podczas strzelania.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

toyaris pisze:No, chyba że masz trudności z zamknięciem jednego oka podczas strzelania.
Rzecz w tym Adamie , żeby nie zamykać żadnego oka podczas strzelania ... ;) ... tak z pistoletu jak i z karabinu . Z optyką czy bez oba "patrzydła" otwarte ... :D Owe okulary doskonale w tym pomagają , eliminując widzenie zasłoniętego oka , a nie męcząc powieki ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
toyaris
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-01, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: toyaris »

Hiszpan63 pisze: Rzecz w tym Adamie , żeby nie zamykać żadnego oka podczas strzelania ... ;) ... tak z pistoletu jak i z karabinu . Z optyką czy bez oba "patrzydła" otwarte ... :D Owe okulary doskonale w tym pomagają , eliminując widzenie zasłoniętego oka , a nie męcząc powieki ...
Zawsze byłem ciekaw, czemu zawodnicy zakładają takie okulary?
Teraz już wiem. Dzięki.
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Czemu nie zamykać oka?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:Czemu nie zamykać oka?
Żeby nie męczyć powieki podczas strzelania , tym samym nie uciskac gałki ocznej i nie zwiększac ciśnienia w zamkniętym oku . Przy strzelaniu z optyką jest już troszkę trudniej ... przy strzelaniu z wiatrówki nie ma to większego znaczenia. Przy strzelaniu , że tak powiem militarnym otwarte oko poszerza pole widzenia , pozwala na ocenę sytuacji na przedpolu , a także pozwala na kontrolowanie lewej strony stanowiska strzeleckiego(z prawej na ogół ustawia sie obserwatora i/lub drugiego strzelca)... bez związku ze strzelectwem sportowym ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

toyaris pisze:
Hiszpan63 pisze: Rzecz w tym Adamie , żeby nie zamykać żadnego oka podczas strzelania ... ;) ... tak z pistoletu jak i z karabinu . Z optyką czy bez oba "patrzydła" otwarte ... :D Owe okulary doskonale w tym pomagają , eliminując widzenie zasłoniętego oka , a nie męcząc powieki ...
Zawsze byłem ciekaw, czemu zawodnicy zakładają takie okulary?
Teraz już wiem. Dzięki.
Oprócz tego co napisał kolega Przemek, oko celujące powinno być wspomagane przez szkło korekcyjne (jak się ma wadę wzroku) bo szubko męczy się soczewka i przy dłuższym strzelaniu ( k.p.60 ) w połowie konkurencji strzelasz na wyczucie bo nie widzisz (chociaż myślisz że widzisz ). W kwestii karabinu to jest tak że strzelcy nawet z sokolim wzrokiem posiłkują się okularami bo sama oprawka szkła korekcyjnego jest idealnym wskaźnikiem ustawienia policzka na bace (ramka oprawki pokazuje pozycję oka w stosunku do przeziernika w diopterze co gwarantuje powtarzalność złożenia się do strzału ) a oprócz te tego strzelec w zależności od upodobań i oświetlenia nz danej strzelnicy może zastosować filtry polaryzacyjne czy kolorowe tak aby stworzyć sobie możliwie najlepsze warunki do oddania strzału. Tak mi się wydaje bo nigdy nie miałem kontaktu z trenerem ale mój wywód wynika z obserwacji (np. filmików na youyube jak strzelają zawodowcy ) więc coś w tym musi być.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.