Weaver RV9

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Weaver RV9

Post autor: Cezar »

Witam, chciałbym przedstawić lupkę, którą obecnie posiadam. Jest to weaver RV9, mała lupka o parametrach 3-9x32. Oczywiście made in Japan :D Mimo małego obiektywu posiada wspaniałą głębię. Posiada również AO, ostrzy mniej więcej już od 7-8m na powiększeniu x3. Wraz ze wzrostem powiększenia obraz ulega rozmydleniu. Dlatego w warunkach domowo / ligowych używam pow.x3 i na max skręcone AO. Natomiast na większych odległościach, powyżej 12-15m nie ma już żadnego problemu z ostrością, niezależnie od powiększenia. Obraz czysty i wyraźny, bez jajowatości na krawędziach.
Długość lupki ok 28 cm, więc optymalnie na FWB. Nie zasłania portu ładowania, nie utrudnia wkładania śrutu. Masa ok360 gram, ale tego akurat nie jestem pewien- jak dam radę to zważę i podam. W każdym bądź razie spełnia wszystkie warunki stawiane optyce na FWB - lekka, krótka i wytrzymała. Krzyż dual-X, grubsze ramiona z zewnątrz, cieniutkie w środku. Dla mnie są akurat, nie zasłania celu. Oczywiście mógłby być MilDot, ale...też jest dobrze.
Teraz parę fotek poglądowych :
Obrazek Obrazek Obrazek

Tubus jednolity, dość twardy, montaż nie pozostawił na nim śladów. Miałem ją na BKL 263, teraz zamieniam na wysunięty BKL 278. Montaż ten daje bowiem lepsze możliwości ustawienia odległości od oka przy dość krótkiej szynie montażowe( ok 11 cm ).
Na weaver-ku założyłem Butler Creek, o rozmiarach 10 EYE, 25 OBJ. Jest to fajna sprawa, zabezpiecza szkła i przyjemne w użytkowaniu.
Obrazek Obrazek

Zdjęcie krzyża jakie jest to jest, nie umiem tak profesjonalnie jak inni :/ ale widać chyba ten subtelny, zwłaszcza w środku Dual-X.
Wieżyczki do regulacji niskie, na monetę, klik wyraźny, płynny. Nastawy trzyma świetnie. Wielokrotnie zdejmowana wraz z montażem. Po ponownym założeniu na wiatrówkę nie wymagała żadnych zmian ustawień. Dziś kolega mnie zapytał, ile wytrzyma na FWB. Szczerze, tego nie wie nikt. Nie takie lupki padały na mniej kopiących sprzętach ;) .
Na razie zero trzyma jak zabetonowana. Szukałem przed jej kupnem opinii na temat trwałości. I nie znalazłem żadnej negatywnej wypowiedzi. A wręcz przeciwnie, co zadecydowało o zakupie akurat tego szkiełka.
Ceny nowej za Oceanem wynoszą ok 200$, u nas można zakupić z importu prywatnego za ok 900 pln. Używane kosztują w kraju zależnie od stanu od 600 do 750 pln, zalęznie od kursu dolara lub fantazji sprzedającego.
Ogólnie z weaver-a jestem bardzo zadowolony, szczerze mogę polecić jako dobry, wytrzymały sprzęcik,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

A krzyż jest na szkle czy nie :?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

W środku :mrgreen:
Nie sprawdzałem, nie rozbierałem. Jak się dowiem to nie omieszkam napisać :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Jestem pewien, że na szkle to nie ta klasa celowników co bazar, żeby z drutu krzyż robili. Przecie to Weaver.
PFTA
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ze zdjęcia wygląda że to właśnie drut, a nie szkło. Tylko drut ma taki odblask. Jak by było szkło to nie był by chyba na całym polu. Ja sobie tak gdybam bo nie wiem jak jest w rzeczywistości.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Tu też masz odblask http://airguns.pl/25,.htm i to nie drut. Zdjęcie było zrobione z lampą to normalne że masz odblask, wątpię czy przez patrzenie odróżnisz czy to drut czy trawienie. Gdyby to był drucik to by dawno było po tej lupie.
Widziałeś krzyż z sekcją grubą i cienką z drutu?

To jest gdybanie nie ma możliwości, żeby w tej optyce był krzyż nie trawiony na soczewce.
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Też mi się tak wydaje, popieram twierdzenie Irka. Szukałem, ale nie ma zbyt dużo o tych lupkach, a na temat jaki i z czego jest krzyż to juz w ogóle...Na zdjęciu powstał silny odblask od lampy, zobaczę w dzień, jak to wyjdzie,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Obrazek

może kogoś obchodzi.
Patent mający zapewnić powtarzalność nastaw (nie wiem czy odnosi się do wszystkich modeli).
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No sprytne rozwiązanie. Nie powiem że nie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Te dwie sprężyny odpychające naprzeciw wieżyczek, są dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

To co przedstawił Piotr nazywa się microtrac i niestety nie jest stosowane we wszystkich lunetach Wavera (bodaj tylko wersje Tactical). To zastosowanie dwóch sprężyn odpychających i okrągłego oringa, dzięki któremu krzyż zawsze przesunie się o ten sam kąt niezależnie od tego czy regulacja jest w środku czy w skrajnych nastawach.
Mam tę przyjemność mieć akurat taką lunetkę, wszak Light Stream to marka Weavera :)
dagoo pisze:Mimo małego obiektywu posiada wspaniałą głębię.
Im mniejszy obiektyw tym głębia większa ;) Weaver ma w ofercie jeszcze RV7 z obiektywem 28mm - maleństwo. Przypomina trochę lunetki ołówkowe, ale obraz... żyleta :)
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.