Mikro test śrutu Skarabey DS 0,28g

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Mikro test śrutu Skarabey DS 0,28g

Post autor: peyalo »

:P Jak obiecałem jak tylko dotarł śrut o który była bitwa na shoutboxie,postanowiłem ostrzelać nieco tarczki by zobaczyć jak to to lata i jak dziurkuje papier. :) .Nie udało mi się jeszcze uruchomić "nobliwego"Anglika /Zaprezentuje jak uda mi się uruchomić to cudo wyspiarskiej pomysłowości/,do którego właśnie zamierzałem wykorzystać ten lekki śrut.Kiedyś bardzo popularny w Układzie Warszawskim dobrze się sprawował w pistoletach i słabowitych karabinkach/ja akurat pierwszy raz strzelałem z IŻa-22 właśnie z takiego śrutu/.Nie grzeszył on jakością wykonania i właśnie tego się obawialiśmy z kolegą Przemkiem,iż będzie słabej jakości i wykonany na "wytrzepanych"matrycach.Ja się milo zaskoczyłem z tej strony,wygląda dość "apetycznie".

Obrazek

Proszę o wybaczenie za jakość zdjęcia ze starego aparatu ,w rzeczywistości wygląda to lepiej,dla porównania obok śrutu Skarabey DS leży śrut Crosman.Różnica w wielkości jest spora.

Obrazek

Tarczki strzelone na szybko z niespecjalnie mocnego BLOWa na strychu z oświetloną tarczą żarówką 60W przy temperaturze 38 stopni Celcjusza /Mojej oczywiście/.Sesja była więc bardzo krótka z dwoma "strzałami ostrzegawczymi"oznaczonymi na czerwono ,bo ten pistolet rozkalibrowuje się od samego ruszenia z pudełka.
Ostatnio zmieniony 2011-02-19, 14:25 przez peyalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Sądząc z koloru - trochę inny stop !!
Czekamy na tarczki :)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Tak na pierwszy rzut oka znacznie twardszy stop,ładnie wygląda jest bardzo równy.Nie jestem maniakiem przebierania śrutu ale po ostatnich przebojach z Exactem/śmieci i braki/ przyjrzałem się mu bliżej i wysypałem na czystą kartkę tak ze 150szt i o dziwo nie znalazłem żadnych niedorobionych i uszkodzonych.Dodatkowo nie brudzi.Nie mam fotek odzyskanego śrutu i nie wiem jak wygląda po przejściu przez lufę.Dopadło mnie przeziębienie i nie wiem kiedy odpuści. :P.Słabo już widziałem bo oczy szczypią ,w Blowie strzelało się fajnie i wyniki jak na moja"kurzą ślepotę" uważam za dobre,dobry strzelec wyciśnie dużo więcej.W Łuczniku odgłos strzału był dużo głośniejszy i prędkość sporo większa,nie stało mi jednak sił na to by dokończyć testu także na Łuczniku wz.70.Dla porównania dałem dwie tarczki o różnym papierze,ta zwykła tak się akurat zeskanowała ale miała wyraźne "perforowanie". :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-19, 14:46 przez peyalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Zdrowiej :) :)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:D Podziękuje jak przejdzie....
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To ja Pawełku poproszę o "rezerwację" tak minimum 50 szt . celem przetestowania ... no chyba , że będziesz zamawiał , to paczuszka ku mnie ... :D Wygląda obiecująco ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Paczuszkę masz u mnie,kupiłem dwie a rzadko strzelam ostatnio z "pistolca" .W tej jest 600szt to trochę mi starczy. :D . Chcę teraz kupić inne SKARABEUSZE do testów.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

peyalo pisze:Paczuszkę masz u mnie,kupiłem dwie
Łoł ... :D .. wielkie dzięki , będzie czym lufę "przetrzeć" i spokojnie potestować :D.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Choć jak mnie nagle krew zaleje to mogę się jutro zjawić i przywieźć. :-?
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Nie taki diabeł straszny jak Green go maluje :)
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:mrgreen: podejrzewam że do mocniejszych wiatrówek się nie nadaje bo się stopi hi hi.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Przemek - ja się piszę na parę sztuk.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Też ostatnio zauważyłem ten śrut na jakimś sklepie myśliwskim.pl i mnie zaciekawił. Ale wnioskując po wadze to raczej śrut do pistola czy się może mylę ? :P
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

citmaster pisze: Ale wnioskując po wadze to raczej śrut do pistola czy się może mylę ?
Ten konkretny 0.28 g na pewno tylko do pistola , ale w ofercie są także 0,40g i cięższe ... Nas zaciekawił ten leciutki i ewentualnie w przyszłości 0,40g jako potencjalna amunicja do słabych pistoletów typu Łucznik wz70. czy Blow ... zobaczymy co z tego wyjdzie w przeciągu dwóch tygodni ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 116
Rejestracja: 2008-07-20, 17:36
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Do mnie paczuszka powinna iść,zobaczę na łuczniku,może wyniki mi się poprawią ,chociaż po treningach już zaczynam go (wz70) opanowywać :)
obecnie:HW97K,Slavia634 i łucznik wz70