Krótka historia "Chinki" QB 36

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Krótka historia "Chinki" QB 36

Post autor: donkihot »

Krótka historia „Chinki” QB 36
Jak w temacie, chciałem opisać w kilku zdaniach moje doświadczenia z karabinkiem QB 36
Jak pisałem w temacie powitań, strzelam od niedawna a wspomnianą Chinkę kupiłem rok temu i był to zakup spontaniczny i nieprzemyślany. Pewnie niezbyt rozsądny, ale czy na pewno?
Po roku „pstrykania” zaczęły targać mną dylematy: czy strzelec do d…., czy karabinek płata figle? Tylko że od kilku lat strzelam z broni palnej i nigdy nie było tragedii, no więc szukanie po internecie i oczywiście mnóstwo opinii że: „to szajs, kiszka i do niczego się nie nadaje”
W moim powitaniu na forum wspomniałem że mnie wkurza rozrzut na co jeden z kolegów odpisał żeby uspokoić nerwy, zabrać złomka i przyjechać na Bemowo.
Powiem szczerze, jak zobaczyłem sprzęty kolegów, to wstydziłem się pokazać z czym przyjechałem. Po dłuższej chwili rozpakowałem złomka (o dziwo nikt się nie śmiał), koledzy obejrzeli i pierwsze pytanie jakie usłyszałem to: czy to egzemplarz pudełkowy i czy było zrobione koronowanie lufy? Fart chciał że na spotkaniu był Michał (firma CEKAUS) ,
Obejrzał, cmoknął i rzucił: „przyjedź to coś podłubiemy”
Nie wiedząc czego się mogę spodziewać pojechałem, chinka pod pachą i znowu konsternacja bo panowie mają zdeponowane do naprawy takie sprzęty że szczęka opada a ja taki złomek przytargałem. Michał wyfrezował koronę a kolega Maciek ogarnął całą resztę, to znaczy: rozebrał złomka na czynniki pierwsze, po czyszczeniu i weryfikacji doszliśmy do wniosku że coś co fabrycznie miało być sprężyną i coś co imituje prowadnicę nie nadaje się do niczego, poszły bebechy z renomowanej firmy i efekty są widoczne na fotkach tarcz.

Pierwsza fotka – przed wizytą w CEKAUS
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83d ... 7c924.html

Druga fotka – po modernizacjach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f9 ... 0323d.html

Obie tarcze strzelane z 10m. pozycja stojąca bez podpórki (sportowa) po 10 strzałów.
Na drugiej tarczy ten odskok na „8” to moja wina (zerwany)
Dodam jeszcze że strzelany z seryjnych przyrządów TRI-GLO
Wielkie podziękowania dla kolegi Przemka (Hiszpan63) który zaprosił mnie na Bemowo i chętnie pomagał i podpowiadał.
Dziękuję kolegom Michałowi i Maciejowi za to że bardzo profesjonalnie podeszli do tematu i zmodernizowali mój karabinek.
Pozdrawiam wszystkich których już poznałem i tych których poznam w przyszłości .
Donkihot.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

donkihot pisze:Druga fotka – po modernizacjach
http://www.fotosik.pl/pok...67c140323d.html
Hmmm ... otwarte , na stojaka :D ... już wiesz , że warto było pogrzebać ... brawo ;)
donkihot pisze:Po dłuższej chwili rozpakowałem złomka (o dziwo nikt się nie śmiał)
Niech to będzie informacja dla wszystkich , którzy z jakiegoś powodu mają kompleksy co do swojego sprzętu ... nikt z nikogo się nie śmieje , jak możemy poradzimy lub damy namiar na Takich co pomogą ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Ha!
Bardzo pokrzepiająca historia no i dowód że nasz strzelecki światek to bardzo fajni ludzie.
Liczy się przyjemność i pasja a nie sprzęt (ten siada na bańkę nieco później :) )
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

No i to powinna być norma. Od jakiegoś czasu nasza klubowa paczka planuje zorganizować zawody sprzętu niskobudżetowego. Żadnych karabinków droższych niż powiedzmy 500zł.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Dla potwierdzenia tego ,znaczy reakcji innych,powiem,że jak ja się pokazałem ze swoim "chińskim złomkiem " na zlocie forum ,też nikt się nie śmiał,co prawda parcia nie było na strzelanie z tego . Ogólnie pojechałem tam ,aby spędzić dobrze czas i poznać Kolegów po lufie .W każdym bądź razie czułem się dobrze przechadzając się z "B-coś tam"
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Bardzo pokrzepiająca historia. Jak widać można czerpać satysfakcję również z tańszego karabinka.
Co do atmosfery Swawolnej i spotkań na Bemowie to potwierdzam.
Tu nie ma parcia na wyniki, a już bron Boże na popisywanie się sprzętami.
Chodzi o sympatyczne spędzenie czasu wśród fantastycznych ludzi podzielających to samo hobby.
czysta rekreacja :mrgreen:
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) I z tańszego sprzętu można coś wycisnąć.Karabinek trzeba poznać dobrze/ostrzelać się/ a nie narzekać i od razu wymieniać na lepszy,bo często więcej winy w braku pokory strzelca niż w tanim sprzęcie :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Hiszpan63 pisze:nikt z nikogo się nie śmieje
No! bo jeszcze ktoś uwierzy, żeśmy takie smutasy.
Każdy się śmieje z każdego...
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

KbUr35 pisze:Każdy się śmieje z każdego...
I z kóz się śmieją :P Szczególnie z kóz! Hm, a może nie "z", ale "do"? Kto to wie... :mrgreen:

Z własnych doświadczeń mogę potwierdzić, że na Bemowie zajebiaszcza atmosfera panuje.

I dobrze, że rad posłuchałeś, Przemka szczególnie, bo ma chłopak pod czaszka dobre pomysły :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Re: Krótka historia "Chinki" QB 36

Post autor: debowy »

donkihot pisze:
Dziękuję kolegom Michałowi i Maciejowi za to że bardzo profesjonalnie podeszli do tematu i zmodernizowali mój karabinek.
Cieszę się, że jesteś zadowolony :) Ja bym z 10 m z wolnej ręki, z pozycji stojącej nie strzelił takiego skupienia z mojego sprzętu. :oops: Kolejny raz powtarzam - nie sprzęt się liczy, a operator. :! Jak tak dalej pójdzie to Qbetka zacznie Cię ograniczać. Zbieramy fundusze i rozglądamy się w przyszłości za jakimiś dwoma FWB300 do renowacji? Nie wiem jak Ty, ale ja złapałem wirusa... :roll:
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

debowy pisze:Zbieramy fundusze i rozglądamy się w przyszłości za jakimiś dwoma FWB300 do renowacji? Nie wiem jak Ty, ale ja złapałem wirusa... :roll:
Niestety jest poza moimi zdolnościami budżetowymi, ale jak by było mnie stać to reflektowałbym na taki z literką "S" - regulowana baka jest nieoceniona. Karabinek marzenie.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

donkihot pisze:reflektowałbym na taki z literką "S" - regulowana baka jest nieoceniona
Za regulowaną bakę odpowiada literka U ;)
300S w stanie prawie wykopkowym (link) dorwałem za około 500 złych.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

KbUr35 pisze:
donkihot pisze:reflektowałbym na taki z literką "S" - regulowana baka jest nieoceniona
Za regulowaną bakę odpowiada literka U ;)
300S w stanie prawie wykopkowym (link) dorwałem za około 500 złych.
O to właśnie chodzi. Za 500-600 zł można wyrwać powiedzmy 30 letnią i sobie powolutku odrestaurować. Jeśli chodzi o drewno to wiem z czym to się już je, a mechanika w tym karabinie to też nie wielka filozofia. Robiłem już 3 takie. Wszystko zrobione tak przemyślanie i logicznie, że montaż i demontaż ze smarowaniem to 30-40 minut.

Ja przymierzałbym się do wersji S jako że najcięższa (coby w zimę w piwnicy nie stracić formy- moje HW to 5,5 kg) i moim zdaniem najładniejsza. O, to-to: http://egun.de/market/item.php?id=3133597
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Piękny i komplet insertów. Walcz, jak kupisz to może dasz kila śrucin wypyknąć. ;)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

donkihot pisze:
Piękny i komplet insertów. Walcz, jak kupisz to może dasz kila śrucin wypyknąć. ;)
Powalczę za miesiąc, może dwa. Mam samochód do odbioru 400 zł za pompę wody i uszczelnienie silnika... Reasumując w ciągu ostatnich 2 tygodni poszło 1200 zł na przegub, gaz, poduszkę od silnika i inne pierdoły. Oj długo będę się zbierał. :-?
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl