SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna
Przebieg I kolejki Ligi
Autor Wiadomość
Rlyeh 

Wysłany: 2007-12-06, 10:00   Przebieg I kolejki Ligi

Liga już się rozpoczęła, w związku z czym pojawiły się tematy z tarczami poszczególnych zawodników. Jakkolwiek sędziowie podadzą punktację za tą kolejkę dopiero pod koniec tygodnia*, to można gdybać, że faworytami w Kategorii A są: Jarn z Hatsanem oraz Darek z AA (taki karabin...). W Kategorii B będzie to Piotr, a w C - Marcin (prawdopodobnie, podane dane to tylko osobiste wyliczenie "na szybko").

* mój błąd - oczywiście nie pod koniec tygodnia, tylko na początku przyszłego.
Ostatnio zmieniony przez Rlyeh 2007-12-06, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof 

Wysłany: 2007-12-06, 18:31   

Seweryn kolejka kończy się w niedzielę o północy.

Quackenbush i nowsze

hyena 
NEGATOR

Wysłany: 2007-12-06, 18:55   

Seweryn dobrze napisał : 'przebieg kolejki' a nie np. wyniki po pierwszej kolejce. Czyli kolejka jest w biegu tak jak pociąg. Czyli w tarakcie. :mrgreen: :mrgreen: Poprawcie jak źle rozumuje.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

krzysztof 

Wysłany: 2007-12-06, 19:03   

Chodzi mi o to, że wyników nie może być pod koniec tygodnia, tyle.

Quackenbush i nowsze

jarn 
Administrator

Wysłany: 2007-12-06, 19:06   

Wyniki nie mogą być prędzej niż w poniedziałek, a tym bardziej jak sędziowie nie doślą wszystkich wyników z tarcz.

Marcin 
Wiceprezes

Wysłany: 2007-12-07, 13:57   

Policzyłem punkty wszystkim forumowiczom, którzy oddali swoje tarzce. Z jednym wyjątkiem, zawsze liczyłem na korzyść strzelającego. Tylko w przypadku, gdy strzały przechodziły aż przez 3 punkty i nie można było zobaczyć, gdzie dokładnie wpadł śrut - wybierałem ten środkowy (przykładowo: rozerwane jest 6,7,8 - policzyłem 7 punktów). W sytuacjach stykowych, jeżeli została naruszona linia, bądź nie idzie tego jednoznacznie stwierdzić, punktowałem na korzyść zawodnika!

Mam nadzieję, że nikt nie będzie zgłaszał pretensji...

Osobne podziękowanie dla Rlyeha za zdecydowanie najlepsze skany swoich tarcz. :D

jarn 
Administrator

Wysłany: 2007-12-07, 21:25   

Ja także mam tarcze ocenione, część wyników już przesłana do sędziego obliczającego średnią.

Irak 

Wysłany: 2007-12-07, 21:45   

z tego co iwem na tarczach zawsze się liczy po krawędziach przestrzelin, warto podkleić tarczę tekturką będą ładniejsze dziurki ;)

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2007-12-07, 21:47   

Niektórzy strzelają po kilkanaście tarcz,l zanim wybiorą tę najlepszą. Wiesz ile to czasu zajmuje takie podklejanie każdej tarczy ? Ja spróbuję na desce, zobaczymy jak wyjdzie

żyj , a nie istniej
PS+GS

Ur. 
Piotrek

Wysłany: 2007-12-07, 21:53   

Ja polecam zeszyt z grubą okładką - A4 oczywiście stary i niepotrzebny.
tarczę mocuję na dwie gumki recepturki.
Oczywiście liczą się krawędzie przestrzelin - gdzieś to nawet napisałem.

w temacie "zgłoszeniowym".
"Ilość zdobytych punktów w naszej lidze wyznacza najwyżej przestrzelona linia tarczy"

Ze środkiem chodziło o to, że jeżeli przestrzeliny (w pistolecie, bo w karabinku to niemożliwe) ułożą się w jednej dziurze, to te przestrzeliny, których krawędzi nie da się określić, traktuje się jakby leżały w środku owej dziury.

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2007-12-07, 22:04   

Próbowałem z grubą książką za podkładkę. Zapomnij, po kilkudziesięciu strzałach była cały czas jak otwarta, postrzępione kartki w środku, kupa wysypującego się śrutu... Myślę, że deska będzie lepsza w moim przypadku...Albo KG, parę razy złożony...

żyj , a nie istniej
PS+GS

forestkorsze 
Marcin

Wysłany: 2007-12-09, 08:16   

ja strzelam do tarczy przyklwjonej po rogach do płyty "regips" kartonowo-gipsowej,nie jest żle ale po kilkunastu tarczach trzeba zmienić na nowy kawałek,aha no i za płytą jest karton po butach ,samą płyte przestrzeli na wylot.musi płyta miec zaparcie z tyłu.

hyena 
NEGATOR

Wysłany: 2007-12-09, 12:47   

Ja strzelam do pudełka po butach, a w środku jest stare prześcieradło. Pod tarczą jest kilka starych tarcz. Strzały z karabinu robią ładne dziurki a z pistoletu rwie tarcze.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

SKS - Nasze Forum Strona Główna