Również FWB 300s, dla porównania...

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Również FWB 300s, dla porównania...

Post autor: Cezar »

Witam, chciałem się dziś pochwalić nowym nabytkiem. Właśnie przyszedł do mnie oczekiwany FWB 300s, zakupiony od Grześka F ( Eurotransfer ). Muszę przyznać, że stan wydaje się być zgodny z zapewnieniami Grześka, karabinek z rąk prywatnych, zadbany. Wizualnie nie mam się co czepiać. Technicznie się okaże po wizycie u Hogana, ale to już po Nowym Roku. Zmierzyłem na chrono, trzyma w serii 10 strzałów ok 8J, prędkość ok 177-178m/s. Więc nie powinno być źle...
Nie był tani, ale mam nadzieję, że warto. Numer jego to 166590, a więc...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać, oksyda nie jest tragiczna, podobno nie robiona, ale prawdę zna tylko były właściciel...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drewienko też niczego sobie, jak na ten wiek. Ale zastanawiam się, czy nie przelecieć lekko papierkiem, pociągnąć woskiem i olejem lnianym. Zawsze to go trochę odświeży, zresztą chwyt i tak chcę pobejcować na mocno ciemno. Co do baki, jeszcze nie jestem zdecydowany, ale...
Obrazek Obrazek Obrazek

Korona lufy również występuje, a i gwint słabo, ale widać :)

Obrazek Obrazek

I na koniec z lupka, weaver RV9, myślę, że jest odpowiedni do FWB, lekki, krótki i ...pasuje.

Obrazek Obrazek

Niestety nie jest to lekka wiatrówka. W komplecie fabrycznym z diopterem waży aż 4,7 kg, z lupką i montażem odpowiednio więcej. Do strzelania z wolnej ręki się zupełnie nie nadaje, przynajmniej dla mnie. Ale za to z podpórki :mrgreen: niech się schowają PCP. Cykl króciutki, spust miodny, język regulowany na boki, przód/tył, dwa stopnie-bajka :D
Zakup 300s utrwalił i umocnił mój niedawno zaszczepiony zachwyt nad tą konstrukcją i raczej pozostanę mu wierny( mam nadzieje ). Ze zdrowym sumieniem mogę polecić,
pozdrawiam, Cezar
Aaa i jeszcze tarczka, tak na szybko. Pięć strzałów z podpórki siedząc, tomitex LOK, 7m( ligowa odległość ), z lupką...
Obrazek

Na dłuższą metę na taką odległość to tylko diopter, lupka moment się nudzi...
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 01:10 przez Cezar, łącznie zmieniany 1 raz.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Widziałeś Anschutza 380 Waldkowego ;). Ze stojącej się da jak dobrą pozycję przyjmiesz, jest takie dziewczę małe co wali ze stojącej z karabinka który w sumie koło 6kg waży, chodzi o dobry rozkład masy.
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Widziałem, godzinę wyłem. Piękny :mrgreen:
O tej wygiętej słyszałem, nawet Chornelka w takiej pozycji widziałem. Ale na to trzeba lat treningu. Na dzień dzisiejszy chyba bym się trwale uszkodził, przyjmując taką postawę. Ale potrenuję, postaram się ;)
Poza tym to dziewczę pewnie stawy ma sprawne, łokcie też.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Czarek piękna sztuka gratuluję zakupu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gratulacje nowego nabytku.

Patrząc na tarczke, cieszę się, że nie wystartowałem razem z Dianką w konkurencji karabinek+lupka.
Tylko byśmy do spółki piekli raczka ze wstydu :oops:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Dlaczego piekli ? Opisałem swój sposób strzelania przy tarczkach. Na tę odległość to żaden wynik. To samo wychodzi z lupką i dioptrem :P . Ale sprzęcik naprawdę pierwsza klasa :mrgreen:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Naprawdę super sprzęt. Kiedy wpadasz postrzelać?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Jak się ociepli, poza tym ta sama droga :mrgreen:
A nie boisz się, że jak postrzelasz to się "zarazisz " wiruskiem ??? Straszna choroba, mówię Ci.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ty już dobrze wiesz, co ja myślę o FWB.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

:mrgreen:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

ja jestem zarażony strzelałem z 300s i 150 ;), nie chciałem oddać
PFTA
AndrzejK
Posty: 36
Rejestracja: 2007-12-08, 13:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Również FWB 300s, dla porównania...

Post autor: AndrzejK »

dagoo pisze:...
Nie był tani, ale mam nadzieję, że warto. Numer jego to 166590, a więc...

...Niestety nie jest to lekka wiatrówka. W komplecie fabrycznym z diopterem waży aż 4,7 kg, z lupką i montażem odpowiednio więcej. Do strzelania z wolnej ręki się zupełnie nie nadaje, przynajmniej dla mnie. Ale za to z podpórki :mrgreen: niech się schowają PCP. Cykl króciutki, spust miodny, język regulowany na boki, przód/tył, dwa stopnie-bajka :D
Zakup 300s utrwalił i umocnił mój niedawno zaszczepiony zachwyt nad tą konstrukcją i raczej pozostanę mu wierny( mam nadzieje ). Ze zdrowym sumieniem mogę polecić,
pozdrawiam, Cezar...
Witam Wszystkich Serdecznie :)

To mój pierwszy post tutaj choć tekstów już trochę było :P

Gratuluje karabinka - to moja miłość od dobrych 4-5 lat i niedługo do niej wrócę 8-)

Sądząc po numerze wiatrówka ta pochodzi z okresu pomiędzy grudniem 1974 a kwietniem 1975 roku

Co do strzelanie z wolnej ręki to własnie do tego ta wiatrówka zostałą stworzona :! i tutaj jej waga jest zaletą a nie wadą .

Strzelam często w magazynie z Kolegą który dotąd nie miał ŻADNEGO doświadczenia z wiatrówkami a strzela naprawdę dobrze .

Strzelaliśmy z LGM-2, FWB 300S Uniwersal czy Anschutza 380 (tego dla Waldka 8-) ) a ostatnio z FWB 300S Junior i Kamil stwierdził, że z cięższych i ciążących na lufę wiatrówek lepiej sie srzela bo wahania są wolniejsze i spokojniejsze - a strzelamy z 10 metrów z wolnej ręki do tarczy Kp10 .

Pozdrawiam Andrzej Kliszewski
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Miło Cię tu widzieć Andrzeju :)
AndrzejK pisze:Co do strzelanie z wolnej ręki to właśnie do tego ta wiatrówka zostałą stworzona :! i tutaj jej waga jest zaletą a nie wadą .
Już parę osób mnie o tym przekonywało, próbuję, choć z mizernym efektem. Miałem operację na lewym łokciu, mam kłopoty z wyprostowaniem i zgięciem ręki do końca. Ale mimo tego jeszcze popróbuję. Tak myślałem, żeby sobie dorobić palmrest, trochę mi brakuje do wygodnego oparcia łokcia o biodro.
A ten antek Waldka piękny, szkoda, że ktoś ma prawo pierwokupu, jak mu się znudzi ;)
To już wiesz, do czego mi potrzebny ten kuferek :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Witam Cię Andrzeju i proszę abyś się dzielił z nami swoją wiedzą, bo że masz dużo do przekazania to wszyscy wiedzą.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Wczoraj wieczorkiem gadaliśmy sobie z Darasem o pierdołach i wpadłem na pomysł, że poprawię bejcowanie chwytu w moim fwb. Było jakieś takie blade, nierówne, myślę zrobię na ciemno-ładnie będzie wyglądało. Rozmowa zeszła na temat olejowania, lakierowania osady. Ta moja nie była zła, ale jednak lakier. Postanowiłem to lekko poprawić, ot mówię parę minut i po sprawie...A nigdy wcześniej tego nie robiłem. Ale jak postanowiłem, tak zrobiłem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zacząłem ambitnie od papieru 180, ale po chwili z pokorą wróciłem do gradacji 80. Robiło się już późno, ale się zawziołem...Po ok dwóch godzinach walki uzyskałem efekt jak powyżej. A potem już tylko oczyścić z pyłu i olejowanie. Nałożyłem wczoraj( dziś :) ) ok 10 warstw oleju, a drewienko nadal nie miało dość. A to fotki z dziś
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Położyłem jeszcze dwie warstwy oleju, wchłania się już duż wolniej. Myślę, że wieczorkiem jeszcze raz olej, potem przez miesiąc co jakiś czas, zależnie od potrzeby i na koniec wosk.
Bardziej mi się podoba osada wykończona olejem, lepiej uwypukla usłojenie drewna. Lakier zawsze był dlw mnie taki bardziej masowy, mniej miły w dotyku. Ogólnie jestem zadowolony z efektu, dzięki Daras za podpuszczenie ;)
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS