Tani i dobry

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Tani i dobry

Post autor: maximus »

Jakiś czas temu zakupiłem tą lupkę, oddałem już troszkę strzałów a teraz chciał bym się podzielić spostrzeżeniami z tymi, którzy jak ja szukają nisko budżetowej optyki na niszczycielskie hatsany.

Lunetę zamówiłem w zielonym sklepie w poniedziałek o 10 am a we wtorek o 17 cały ośliniony trzymałem ją w rękach, cały w szoku że to już. Następnego dnia udałem się do Darasa celem posadzenia szkiełka na moim H80. Po tym zabiegu pozostało jeszcze ustawić zero i strzelamy. I tu kolejny szok bo lupka ostrzy na 12 już od 8 metrów. Według mnie to świetny wynik. Waga z montażem to ok 630 g więc nie obciąża zestawu za bardzo. Wspomniany montaż jest wliczony w cenę lupki i to on zbiera najwięcej negatywnych komentarzy. U mnie na razie trzyma bez zastrzeżeń nawet na standardowych śrubach zobaczymy co będzie dalej. Regulacja na wieżyczkach chodzi ciężko z wyczuwalnym "kliknięciem" , tak samo pokrętło zoom. Krzyż bardzo wyraźny a doty cieniutkie. Obraz jest czysty i klarowny na brzegach nie widzę jakiś zniekształceń czy rozmazań. Nie zauważyłem też tak zwanego mleka przy zoomie 12. Zero na razie trzyma jak zamurowane ale zobaczymy co będzie później ale jeśli coś zaczęło by się dziać to z pomocą przyjdzie nam 24 miesięczna gwarancja producenta.


Lunetka PP 3-12/42 jest moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla kogoś kto rozpoczyna swoją przygodę ze strzelaniem bo wydaje mi się że nie ma sensu na wiatrówkę za 300 zł sadzać optyki wartej 500-1000 zł. Zaznaczam że są to moje subiektywne doznania ponieważ nie miałem możliwości oglądać świata przez kilkadziesiąt lunetek.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Amen, mam taki sam zestaw.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

I co Krzysiek , zadowolony jesteś z lupki? Ile już ją masz?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Też,ale montaż chyba zmienię kiedy na to środki i czas pozwolą....
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

U mnie odziwo trzyma i to bez żadnych specjalnych specyfików ale myśle że to kwestia czasu choć bardzo chciał bym się mylić, wiadomo zawsze pare złotych w kieszeni :D
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Zmieniłem montaż na Acushot - od razu, ten PP został nagrodą w konkursie. Wiele Ci nie powiem o wrażeniach, bo nie postrzelałem jeszcze z niego dostatecznie dużo. Pierwsze wrażenie pozytywne
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Krzysiu-ten accushot to wysoki czy średni wystarczył?
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Montaż powinien być w miarę mozliwości Jak najniższy, bo wtedy moment siły działający na lunetkę jest najmniejszy. U mnie Belomo siedzi na niskim montażu i ma dwa milimetry luzu.
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

tylko nie wiem czy na średnim accushocie wejdzie mi lunetka na karabinek-nie znam jego wymiarów......
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

wysoki Acushot Leapers 1"/11mm
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Napisz jeszcze ile ma luzu z przodu luneta.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Może zrobilibyście test na kwadrat Yara dla PP. Lupka ostrzy na x12 na od 8m bo ma AO (czy się pomyliłem?). To, że nie widzisz mleka, tudzież obraz Cię zadowala wynika z tego, że prawdopodobnie nie miałeś porównania z innymi lupami. Jeśli Cię strzelanie wciągnie to zobaczysz o co chodzi (sam zacząłem od Leapersa 3-9x40, teraz niestety mnie nie odpowiada). Montaże Accushota omijam, bo mi się chyba jakiś badziew trafił polecam B-square dwuczęściowy (na iwebie mają po 80zł w komercyjnych).

Pomyślcie coby ten kwadrat zrobić da to nam odpowiedź czy kliki są powtaralne w lupie. Przyznam też rację, że na początek jest to dobry wybór za tę kasę, chociaż sam dołożyłbym do Delty Classic.
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Trochę OT więc jak się rozrośnie to przeniesiemy.
Irek zadowolony jesteś z B-Square'ów?
Ja się naczytałem, że beznadziejne śruby mają i choć chciałem najpierw kupić to jednak wybrałem SM'a.

a AS mam na Iż'u (teraz akurat zdjęty do Ligi) nie narzekam, ale Iż nie jest pod tym względem wymagający.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Śruby jak coś to mam o wysokiej twardości a montaż będzie siedział na PCP, na Hatsana nie będę go wsadzał bo nie mam takiej potrzeby. Accushota mam jednoczęściowego i niestety jeździł po szynie, o montażu mam zdanie, że jak jest dobry to się będzie trzymał bez kołków stopujących (zresztą ten ACushot mi ściął dwa, a potem mimo tego, że szynę kończy jaskółczy ogogn to się na nim rozklepał do tego zrobił się mikroskos - muszę to teraz pilnikiem wyrównać, może dam podkładki to jeszcze zostanie, a jak mnie zdenerwuje to pojdzie na eksperymenty). W sumie teraz na sprężynę mocno kopiącą to bym polecał BKL'a 263 tylko cięzko dostać ;), albo SM,a i oczywiście dwuczęściowy.

Co do twardości tych śrub to się wypowiem jak dostanę do ręki razem z lupą (która płynie do mnie statkiem z USA, a montaż leży u MFor'a).
P.S. Ping timout?
PFTA
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Lupka jest - jaka jest. Budżetowa ale na razie trzymają się twardo wszystkie o których wiem że poszły do ludzi. Śruby w montażu - szit - miękkie i mają tendencje do rozkręcania się. Trzeba je kontrolować i dociągać. Kluczyk imbusowy z kompletu do wyrzucenia po dwukrotnym zdejmowaniu i zakładaniu całości. O dziwo jednak montaż PP cały czas trzyma się u mnie, a po nabiciu uciętego wiertła w otwór na kołek stopujący i nie ma tendencji do wędrówek po szynie.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!