Bardzo krótki test DU-10

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Bardzo krótki test DU-10

Post autor: hyena »

Dzisiaj kontrolnie oddałem 20 strzałów z pistoletu, myśląc o lidze 7m. Co uzyskałem na śrucie Tomitex LOK. Średnia prędkość wylotowa 130 m/s energia średnia 4.1 J. Pierwsze strzały prędkość od 139 m/s do 134 m/s, po około 7 strzałów prędkość ustabilizowała się. Nie wiem czy odczyt jest prawidłowy bo nie ustalałem odległości między bramkami. Wprowadzona waga śrutu 0.5g

EDIT Sprawdziłem rozstawienie bramek wartość była ustawiona na 66,4mm po moim pomiarze suwmiarką elektroniczną nową wyszło że jest 66mm czyli daje to błąd około 1m/s czyli pomijalny.Tak właściwie to nie wiadomo jak tą odległość ustawić ja ustawiłem między osiami (starałem się) listew z tworzywa.
Ostatnio zmieniony 2007-11-17, 21:26 przez hyena, łącznie zmieniany 2 razy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

hyena pisze:Sprawdziłem rozstawienie bramek wartość była ustawiona na 66,4mm po moim pomiarze suwmiarką elektroniczną nową wyszło że jest 66mm czyli daje to błąd około 1m/s
Zmiana odległości pomiędzy bramkami z 6.63cm na 6.64cm przy prędkości 130m/s powoduje zmianę wyniku o 0.2m/s. A przy śrucie 0.5g różnica w energii wynosi 0,013 J.
Przy 6.60 cm zmierzona energia będzie mniejsza o 0.05J (0,78m/s) w porównaniu z odległością 6.64. Wynik pomiaru prędkości jest zaokrąglany do liczb całkowitych i na wyświetlaczu będzie 1m/s mniej.
:P
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Zawsze byłem słaby z matmy :mrgreen: :mrgreen: ,a zawyżenie wyniku do moich wartości nic dla mnie nie zmienia. Bo ja to traktuje jako tylko orientacyjną informację. I ogólnie, gwoli uwagi to 66.0mm kolego radecek a nie 66.3mm

EDIT: coś to źle przyczytałem wyżej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.