Test śrutu/Slavka 634/30m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Test śrutu/Slavka 634/30m

Post autor: LocutusBorg »

Wiec i ja postanowilem spróbować, jak śut lata :P
Odległość: 30m
Ilość strzałów: 10
Sprzęt strzelecki: Slavia 634
Postawa strzelecka: yyy... no dziwna taka. Troche ponad pas w dole byłem, reszta mnie leżała na pokrowcu a spluwa oparta na skrzynce okrytej reszta porowca
Strzelnica wyglądała tak (nie mam zdjęcia z boku, przez nieporozumienie z fotografem :P ):
Obrazek

Testowany śrut:
1. Słowacki Diabolo 4,5 - dawny KTK
2. Crossman Pointed Premium Grade 4,5

1.
Obrazek
Mieści się w kwadracie 35x35 mm. Muszę przyznać, że wcześniej - nie do testów - skupienie miałem lepsze, a i celność bliżej środka :) Przejęcie jakieś mnie dopadło, czy co...

2.
ObrazekObrazek
47x22 mm. To w tarczy :) Pozostałe strzały poszły w dyktę, na której tarcza była naklejona (5 sztuk - nie powiem dokładnie które, bo kilka dziur już tam było...). No i od środka tarczy dużo dalej.


Strzelając tym KTK praktycznie to co chciałem trafić zostao trafione (miałem kamyki poustawiane na tych 30m i do nich strzelałem - wyniki były wręcz celujące). Crossmanem - loteria. z 50-60m celowałem do denka jakiejś starej doniczki, około 30-35 cm średnicy. KTK - bez problemu, Crossmanem... nie trafiłem wcale, na kilka oddanych strzałów.

Przy nastepnych strzelananiach sprawdzę inny śrut, może też powtórzę ten test. Jakby co - dodam tarcze :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

te slavie kupiłes nową czy secondhand ? Ewidentnie coś z nią nie tak .

No chyba że pp się posypało - nie wiadomo czy te grupki przestrzelin to niepowtarzany chwyt , czy tez celownik gubi 0 . Najlepiej strzel tarczkę na 10 m pozycja siedzaca podparta , karabin oparty na zrolowanym kocu . Powinno się wyjaśnić .

ps. im mniejszy cel tym łatwiej się celuje . na30 m strzelam do nalepek ze sklepu - takich z ceną - przeciętych na pół . Mają jaskrawy kolor , więc cel nie zlewa się z krzyżem .
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

:shock: To żeś mnie pocieszył...

Slavka kupiona w Cekausie, z ichnim tuningiem.

Czy luneta się posypała - nie wiem, trudno mi powiedzieć. Wcześniej tego dnia ją zerowałem, z takiej samej pozycji, tym samym KTK co wtestach. Celem była plastikowa płytka z kropą w środku. Po utrafieniu trzech z rzędu w ową kropkę, uznałem, że jest wyzerowana - i później tak się zachowywała.
Problem w tym, że na tygodniu nie bardzo mam kiedy postrzelać... Więc nie za bardzo moge od ręki to sprawdzić :(
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ponieważ masz lupke ode mnie, to jak stwierdzisz że nie trzyma 'zera' to wszystko odkręcimy.
Odeślesz ją, a ja zrobię sesję rozbierana lunety, takiej fotorelacji jeszcze nie robiłem :evil:

Najpierw jednak zrób tak jak radził Krystian.
Stolik, kocyk, karton z narysowanym krzyżem, lub tarcza z małym czarnym polem *)
Wyzeruj, tyle że nie trzy, a dla pewności puść 10 śrucików (ja tak robię wszystkie testy lufa-śrut).

Sam Crosman Pointed ma to do siebie, że z różnym oporem da się go wsadzić do portu ładowania i te różnice widać na tarczy.
Najlepiej jakbyś kupił tester śrutu JSB i mając różne nadkalibry sprawdził co w Twojej Slavce najlepiej lata.

Zerknij do mojego ostatniego testu Iżyka, ta sama lufa różne śruty i takież wynik na tarczy:

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1678 na samym dole.

*) Mały punkt żeby nie jeździć krzyżem lunety po wielkiej czarnej plamie.
Na Twoich tarczach zaczerniona 7-ka to prawie 6 cm.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

LocutusBorg pisze:może też powtórzę ten test
Strzelając z KTK musisz selekcjonować go . Wszystkie luźno wpadające do portu ładowania odrzuć , ponieważ powodują nieprzewidywalne odskoki. Ja z każdej paczki odrzucam średnio do 20 szt , a i tak zdarzają się odskoki.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Hiszpan63 pisze: Strzelając z KTK musisz selekcjonować go . Wszystkie luźno wpadające do portu ładowania odrzuć , ponieważ powodują nieprzewidywalne odskoki. Ja z każdej paczki odrzucam średnio do 20 szt , a i tak zdarzają się odskoki.
Dokładnie tak, to co zostaje odrzucone, nadaje się do eksterminacji puszek... :mrgreen:
Quasi68

Post autor: Quasi68 »

Witam !
Z tym KTK-iem to dziwna sprawa.
W mojaj byłej Slavce latał rewelacyjnie. W Pro Sporcie dośc powtrzalnie do 30 m.
Iżyki zdecydowanie czują do niego wstręt ;) Do Iża 61 i 22 nie warto go używać.
I ciekawostaka :) Miałem okazję sprawdzić wagę poszczególnych śrucin ( dzięki Techmechowi )
Nie myślałem, żeby zapisywać wyniki, ale masa wynosiła od ok 0,52 do 0,545 :)
Proszę nie brać tych wyników zbyt dosłownie, ponieważ test był wykonany z czystej ciekawości, nie były zapisywane, i nie miałem zamiaru tych pomiarów publikować.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Rzecz w tym, że ten KTK bardzo mnie zaskoczył - wypełnia lufę tak, jak Exact 4,52.. Zero luzów, niczego.

Zrobie tak jak radzicie, na 10 m najpierw. Rzecz w tym, jak już wspominałem, na tygodniu nie mam zbytnio możliwości postrzelać. Więc prawdopodobnie do weekendu będę musiał czekać.

Heh...
Slavia 634 + PP 6x40