Testowanie dwóch rodzai śrutu firmy umarex

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Testowanie dwóch rodzai śrutu firmy umarex

Post autor: forestkorsze »

Dziś postrzelałem sobie z umarex-a.Zamieszczone tarczki mają na celu pokazanie skupienia a nie wyniku.Odległość i pozycja taka jak w sharp lidze.
Jak widać ,z moletowanym jeszcze idzie coś ustrzelić,osiągnąć.Ten drugi ,classic ,hmmm po prostu siewnik, typowo do puszki po browarku na 10 m.
W tarczkach z umarex-a molet jest po 5 strzałów.
W dwóch lewych strzelanych umarex-em classic jest po 10 strzałów a w dwóch prawych w jednej 6 a w drugiej 5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

wytestuj umarex szpic albo grzybek dobrzelataja koszt 20zl paka 500
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

U jednych dobrze lata ,a u innych nie.
Każda plujka ma swoje upodobania,bo nie ma reguły jaki śrut do jakiej wiatrówki.
Kol. Hiszpan mówił mi ,jak strzelał z exacta ,na 10m siewnik ,a zaaplikował śrut KTK i ze skupieniem zmieścił się w 1cm².
Wiadomo ,że JSB to dobry śrut ,ale nie dla każdej dmuchawki.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak pamiętam , to śruty Umarexa nie latały dobrze w żadnej lufie :( Swego czasu, a chyba i teraz) Sporo tego śrutu dają w formie gratisu przy zakupach i coś tam przepuściliśmy przez różne lufki. Do tych 20m coś się dawało ustrzelić , ale na tarczy, to takie skupienie jak u Ciebie Marcinie , było nie osiągalne.
forestkorsze pisze:Kol. Hiszpan mówił mi ,jak strzelał z exacta ,na 10m siewnik ,a zaaplikował śrut KTK i ze skupieniem zmieścił się w 1cm².
Dziwna prawda :shock: nie dość ,że siewnik , to na chrono spadek energii wylotowej o ... 25m/s (exact ;216-219 m/s , KTK ; 245-246 m/s ) a wagowo niemal jednakowe :P

Wracając do Umarexa , moim zdaniem zbyt drogi do tego co oferuje , chociaż kusi naprawdę niezłym wykonaniem. Marcin ; pierwsze dwie tarcze bardzo dobre , może na tej odległości (21m) do sharpa wystarczy ?
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

No tak sobie myślę,że do 25m to ten moletowany nada się .Aczkolwiek exact który mam ,a jest to grzybek 4,52 sprawuje się lepiej,problem tkwi w nabyciu owego .Jechać do Olsztyna po dwie paczki ,to to samo jak bym na alledrogo zamówił.W mojej okolicy sam tani szajs w sprzedaży .
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]