bipod po raz kolejny...

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

bipod po raz kolejny...

Post autor: bonzoo »

Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie myśl zakupu bipoda. Oglądałem z zaciekawieniem konstrukcje i pomysły kolegów ale większość z nich o ile nie wszystkie bazowały na inwazyjnym montażu do osady, a takowego chciałem uniknąć. Zamyśl miąłem taki by zakładać go wtedy kiedy Będzie potrzebny, wiec mocowanie na stale nie jest konieczne a wręcz niewskazane. W końcu powiedziałem sobie trudno, najwyżej będę wiercił dziury w osadzie. Na allegro trafiłem znajomo wyglądający model w bardzo przystępnej cenie, no to kupiłem.

Bipodzik składa sie z dwóch części. Jedna, bazę, mocuje sie do osady a druga dołączana jest na zatrzask.

Obrazek Obrazek

Miłym zaskoczeniem była fabryczna śruba umożliwiająca montaż do baczka w osadzie.

Niestety bolec blokujący uchwyt na baczku ma tendencje do "wylatania" i parafrazując prawo Murphy'ego ...jeżeli cos może zginąć, zginie na pewno... Poczyniłem drobna modyfikacje. Mianowicie, jedna stronę uchwytu nagwintowałem i zamiast bolca, wkręcam dorobiona śrubkę. Teraz nic nie zginie.

Obrazek Obrazek

Pierwsza przymiarka uchwytu do osady uwidoczniła kolejny problem. Po pierwsze krzywizna uchwytu nie pasuje do krzywizny osady. A po drugie, mocując bazę bezpośrednio na osadzie, nie da sie założyć części ruchomej, bo przeszkadza charakterystyczne wywiniecie osady S400. Nie mając innego pomysłu, użyłem dwóch warstw gumy przyciętej na wymiar bazy i przyklejonej do niej. Lekkie podszlifowanie i całość bardzo ładnie przylega do osady.

Obrazek

Niestety, gumowy dystans "zabrał" kawałek śrubki i nakrętka mocująca ledwo kilka zwojów gwintu chwytała. Aby go nie zerwać, podfrezowalem wgłębienie pod nakrętkę i teraz wszystko trzyma mocno i idealnie pasuje.

Obrazek

Bardzo wygodnie sie strzela. Regulowana wysokość nóżek, pozwala na idealne dopasowanie do terenu. Gumowe stopki pozwalają na stabilna podporę na gładkich powierzchniach i zabezpieczają je przed porysowaniem. Bipod można składać do przodu i do tylu.

Obrazek Obrazek

Jedna ręka, można szybko zdemontować cześć ruchoma, a uchwyt na śrubie mocującej pozwala na zamontowanie pasa, gdybyśmy zdecydowali sie na wędrówkę z podpiętym bipodem. Ze względu na sposób mocowania części ruchomej do bazy, karabinek ma swobodę ruchu w osi. Chcąc przestrzelać poprawki czy postrzelać na większe dystanse, warto zainwestować w taki oto "gadget"

Waga:

całość 830g
baza 195g
nóżki 635g

Wysokość od podłoża od 20 cm co 1 cm (regulacja) do 27 cm
Długość nóżek złożonych 18 cm, rozłożonych 25 cm

link do sklepu, dla zainteresowanych bipod versa

S400 w komplecie z "nóżkami" prezentuje się tak:

Obrazek
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

Mi też po głowie chodzi BiPod :P
Mój miał by być montowany na szynie 22mm, tylko nigdzie nie mogę znaleźć sklepu gdzie dostane szynę 22mm :(
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Strzelec31 pisze:Mi też po głowie chodzi BiPod :P
Mój miał by być montowany na szynie 22mm, tylko nigdzie nie mogę znaleźć sklepu gdzie dostane szynę 22mm :(
Najlepiej pdlinkuj ten bipodzik, to może coś poradzimy.
Powinna wejść na szynę RIS/RAS ( systemu Weaver lub picatinny , różni je szerokość bruzd jak i odległość bruzd od siebie szerokośc grzbietu jest 22mm).
Taką szynę akcesoryjną możesz otrzymać w ofercie większości sklepów z ASG. (Najczęściej opisywana jako RIS 20mm).

Na przykład tu:
http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=90
http://kolba.pl/komplet-trzech-szyn-mon ... p-485.html

Wpisz w szukajkę "Szyna ris - sklep" to na pewno znajdzie.
Jeżeli zadowoliła by cię szyna o długości około 50mm wykonana z ABS , to podaj adres na pw to Ci podeślę listem.
Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

Myśle o takim Dwójnogu
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

A co myślicie o takim, co prawda czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni, ale cena bardzo zachęcająca, dostawa gratis.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18296


Poza tym sporo ciekawych dupereli jest tym portalu :) .
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

A wiecie o czym ja myślałem? O forkecie. Do stojącej byłby super. I prosty w wykonaniu - patyk z rozwidleniem... Poszukam, może coś znajdę :)

A co do bipodów - to osobiście wolałbym coś, czego nie muszę wkręcać w osadę, coś w stylu:
http://allegro.pl/item1171655010_bipod_ ... eaver.html
(tylko cena niezbyt - póki co mnie nie stać... Poza tym ten jest na szynę - dodatkowy koszt. Ale ten ścisk osady to fajny pomysł).

Takie z chwytakiem za lufę też nie wchodzą w grę.
Slavia 634 + PP 6x40
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

jarek1300 pisze:A co myślicie o takim, co prawda czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni, ale cena bardzo zachęcająca, dostawa gratis.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18296
Fajny tylko kiepsko z moim Angielskim :mrgreen: Jak on jest montowany? I czy nie będzie problemów z dostawą do Polski z B.A.R-u nie wysyłają BiPod-ów, lunet ani tłumików za granice :(
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Z własnego doświadczenia wiem, że z bipoda korzystam rzadko. Ale może dlatego, że najczęściej staram się strzelać w warunkach zbliżonych do tych jakie są na zawodach. Czyli palik i z ręki. Strzelanie z ciężkim bipodem pod osadą ze stojącej czy z kolanka mija się z celem. Raz, że niewygodne a dwa znacznie zmienia się środek ciężkości. Dlatego uważam, że trzeba zastosować takie rozwiązanie które pozwoli na jego szybki demontaż. Przy moim bipodzie można zostawić bazę bez demontażu, zdejmując tylko nóżki. W tym montowanym na szynę też szybko można go zdjąć. Ale to moje MISIE :mrgreen:
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

Kolega zamawia z tego portalu różne drobiazgi jak do tej pory wszystko doszło, jedyny mankament to długi czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Dokladnie ten model miałem zamontowany na FWB. Jeżeli kogoś nie razi zrobienie 2 dziurek w osadzie to polecam. Demontuje sie odkręcając tą dużą śrubę.
PS: Lepszy jest jednak taki co się "giba" na boki.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

jarek1300 pisze:A co myślicie o takim, co prawda czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni, ale cena bardzo zachęcająca, dostawa gratis.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18296


Poza tym sporo ciekawych dupereli jest tym portalu :) .
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3597
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

Jednym słowem bipod już był sprowadzony i sprawdzony :D , przy dzisiejszym kursie dolara cena bardzo atrakcyjna ;) .
Awatar użytkownika
igi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-04-03, 17:07
Lokalizacja: Bielany

Post autor: igi »

W okresie poza świątecznym czas oczekiwania jeśli mają to na stanie to około tygodnia :)
Wiem bo sprawdzałem tydzień temu :mrgreen:
Pozdrawiam

Ignac