No Name 6x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

No Name 6x40

Post autor: SlaweQ »

Witajcie :)

Po raz kolejny próbuje swoich sił w opisie optyki.
Za sprawą 'Ravkila' słychać ostatnio o optyce 'no name' 10x42.
Opis jego autorstwa poniżej i fotka 'ravkilloscoupusa' :lol:
Ravkill pisze: ravkilloscopus

10x42 , true mil dot – podświetlana na czerwono. Tubus 30 mm, rozmiary spore.
Brak AO – ale ustawiony tak aby ostrzył akceptowalnie cały tor FT (ostrzy lepiej niż jakikolwiek inny celownik na powiększeniu 10x).
Bardzo mały błąd paralaksy (znacznie miejszy niż BE-10x40), Jasność obrazu większa niż w B.E. 10x40
Szkła przyzwoite (ale to produkcja chińska). Regulacja 1 click 1/8 moa – około 70 moa regulacji pionowej i z 30 poziomej .,
Ogólnie do hft jaka dla mnie „budżetowy the beściak”. Celownik będzie do obejrzenia w sezonie 2010 na moim Waltherze.
Obrazek

Poniższy zaś tekst można znaleźć w opisie aukcji na Allegro, gdzie z kolei pojawiły się lupki 6x40.
Jak dla mnie to powstał na tej samej linii produkcyjnej, co opisany powyżej 10x42 8-)
opis z Allegr pisze: CELOWNIK OPTYCZNY 6X40
nowy, nie uzywany, sprowadzony z chin a dokładniej z fabryki która produkuje podzespoły dla FALCON OPTICS.
towar pochodzi ze zlikwidowanego sklepu z optyką.
sklep juz nie istnieje dwa lata lecz teraz robimy wyprzedaż magazynową.
oto kilka danych technicznych;

powiększenie 6x40
siatka typu MIL-DOT może trochę gorzej wykonana niż w leapersie ale nie jest źle
siatka podświetlana centralnie w skali 11stopniowej nie na zasadzie oświetlającej diody
średnica objektywu 40mm
powłoki wielowarstwowe na okularze
tubus 30mm, czarny mat
konstrukcja tubusu monotube czyli wykonany z jednego elementu

celownik ostrzy od około 20 metrów i mozliwe jest łatwe przefuksowanie
regulacja krzyża 1/8MOA
zakres regulacji 84MOA

celownik jest bardzo dokładnie i precyzyjnie wykonany.
wszystkie pokrętła obracają się płynnie z wyczuwalnym oporem i wyraźnym klikiem w przypadku pokrętła wieżyczek.
w ciągu roku sprzedaliśmy około 50 sztuk tych modeli i jak narazie do dnia dzisiejszego nie mieliśmy żadnych informacji od kupujących w sprawie reklamacji.
jak na tą cenę jest to super sprzęt dla strzelców amatorów stawiających pierwsze kroki w tym sporcie,
ale doceniają go także bardziej zaawansowani technicznie wielbiciele tego rodzaju sportu.
Lupke o parametrach jak w tytule mam od Jarka.
Pierwsze wrażenie to kawał rury (tubus 30 mm), aczkolwiek ładnie wykonanej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mierzy sobie 32,5 cm, waży razem z montażem 600 g, sama lupka 509 g.
Stałe powiększenie, obiektyw 40 mm, podświetlenie i krzyż MD, czy wyskalowany to się okaże.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dokładnie wykonane zakrywki wieżyczek, same pokrętła też cieszą oko, przy tym równo chodzą (klikają).
Czy powtarzalnie to okaże się, jak będę miał okazję posadzić ją na jakiegoś gaziaka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ważną cechą jest możliwość przefokusowania lupki :)
Aby tego dokonać, odkręcamy pierścień z napisem 6x40 i możemy już do woli kręcić soczewką.
Pomaga w tym blaszka jaką często można znaleźć doklejoną do korespondencji, roznoszonej przez konkurencję Poczty Polskiej.

Obrazek Obrazek Obrazek

Soczewki mają zielonkawą powłokę i świat oglądany w dziennym świetle nie traci na jakości.
Może jest trochę zimniejszy w barwach jak naturalny obraz, ale to może byś subiektywne odczucie.
Nie wiem jak będzie to w gorszych warunkach oświetleniowych.

Testy będą, wtedy napiszę czy MilDot jest 'true' i czy wieżyczki są powtarzalne.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Kawał lupki...Był moment, że myślałem nad jej zakupem. Chciałem coś na QB. W końcu jednak strzelanie z FWB z przeziernika, daje mi wieksza frajdę niż strzelanie z lupką. I QB dostała na pokład Trofika :mrgreen: Bardzo ciekawi mnie jak sprawuje się podświetlenie krzyża w trudnych warunkach oświetleniowych i w nocy. Nie miałem jeszcze okazji pobawić się takim wynalazkiem.
Ravkill
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-04, 17:09
Lokalizacja: Ze Wsi

Post autor: Ravkill »

Ten 6x40 ta sama linie produkcyjna. Niestety też i ta sama siatka - wyskalowana do modelu 10x42. Skutkuje to nieprawdziwym - tzn "za dużym" mil dotem. Poza tym - jak najbardziej "ujdzie" i warta tej niecałej stówy.

Piszę to, to dostałem gratis 6x40 do "Ravkilosopusów", aby sprawdzić, czy to coś warte. Jak więc komuś nie przeszkadza "byczomildot", to niech kupuje.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dzięki Rafale za cenne spostrzeżenia.

Witaj na forum :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
johnny57
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-22, 11:55
Lokalizacja: Lubin

Post autor: johnny57 »

Mam takie pytanie, czy ta lupka (true?) nada się do Sharpa Innovy. Nie mam ani jednego ani drugiego stąd takie pytane, ale jestem zdecydowany na zakup.
"Ravkilosopusów"' i "byczomildot"- co miał na myśli kolega Rakvill?
pozdr johnny57
Benjamin Sheridan HB22
Hämmerli 450 [buk, orzech i buk]
Ravkill
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-04, 17:09
Lokalizacja: Ze Wsi

Post autor: Ravkill »

johnny57 pisze:Mam takie pytanie, czy ta lupka (true?) nada się do Sharpa Innovy. Nie mam ani jednego ani drugiego stąd takie pytane, ale jestem zdecydowany na zakup.
"Ravkilosopusów"' i "byczomildot"- co miał na myśli kolega Rakvill?
pozdr johnny57
Kiedyś popatrzylem na Sharpa, i nie wiem, czy jakakolwiek lupa nadaje się do niego... Plastykowy, wygibusny blok to nie za dobre rozwiazanie.

Byczomildot -w Ravkillosopusie jest true mil dot - odległość miedzy belkami odmierza 3 cm na 30 m. W Byczomildocie (model 6x40) na 30 m, między belkami zmieści się 5 cm
johnny57
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-22, 11:55
Lokalizacja: Lubin

Post autor: johnny57 »

A cha :shock:
Benjamin Sheridan HB22
Hämmerli 450 [buk, orzech i buk]
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Bez przesady... no może szyna na sharpie nie jest najlepsza bo z plastycznego plastiku i trochę za szeroka, ale swoje zadanie wykonuje, nawet przy montażu dwu częściowym za kilkanaście złotych.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Baobab
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 437
Rejestracja: 2009-10-19, 07:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Baobab »

Kolego Ravkill , zanim potniesz już na kawałki Sharpa z jego "wygibuśnym blokiem" ,to najpierw strzel z niego parę razy albo poświęć trochę więcej niż 25 min. czasu wizyt na tym forum . Daj nam szansę również zrozumieć co piszesz bowiem jesteś tu jedynym ravkillianinem. Zamieść może jakiś samouczek albo słownik :/ Aaaa ,my również serdecznie Cię witamy na forum.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Na zawodach w Morsku Sławek przekazał mi w/w lupkę do przetestowania. :mrgreen: Niestety, duże nasilenie zawodów nie pozwoliło na testy. Dopiero dzisiaj, kozystajac z ładnego słonka na ogrodzie i chwilowej nieobecności rodzinki, wymknąłem się na ogród postrzelać :mrgreen:

Już wcześniej zdażyłem popatrzeć przez nią zarówno w dzień jak i w nocy. Obraz czysty, wyraźny aczkolwiek po dłuższym wpatrywaniu się w nią bolą oczy, takiego efektu nie doświadczam patrząc przez swojego V16. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. W ciągu dnia podświetlenie krzyża jest widoczne dopiero od 6 stopnia intensywności. Myślę, że w dobrych warunkach podświetlenie jest zbedne. Ale jak ktoś się uprze to czemu nie...

Obrazek Obrazek

Lupkę założyłem na mojego S400 i wyzerowałem na 20m. To krótsza oś na ogrodzie na której strzelam. Gwarantuje większe "utajnienie". Jestem niewidoczny z 3 stron. Pozycja siedząca przy stole, karabinek na bipodzie.

Po pierwsze sprawdziłem tego "byczomildota" :P
No i jest wieeelgaśny:
Obrazek

31mm na 20 m to dużo. Wychodzi 1.5x wiecej. Sprawdzę czy na większych odległościach będzie się to zgadazać. Odległości pomiedzy kolejnymi kropkami są takie same. Niestety kropki dość grube. Na 20m zastawiają przestrzelinę.

Obrazek

Postanowiłem sprawdzić powtażalność klików. Nie wiem na ile był to test strzelca a na ile jakości lupki... :lol:
Obrazek

Tak czy siak, można stwierdzić, że lupka wróciła do punktu wyjścia. Czy pośrednie przestrzeliny to mój błąd czy lupka tak ma, postaram się sprawdzić w bardziej stabilnej pozycji. Momentami dość mocno wiało. Kliki wieżyczek wyraźne. Niestety klikają z różnym oporem. Są momenty, że trzeba naprawdę mocno pokręcić by przeskoczyło dalej i później znów idzie lekko. 30 klików odpowiada przesunieciu przestrzeliny o 1 Dot'a.
Chwilowo tyle. Dzień długi, słonko świeci, może uda mi się strzelić jakąś tarczę na skupienie... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Radulako
Posty: 21
Rejestracja: 2009-06-05, 21:25
Lokalizacja: Łazy

Post autor: Radulako »

Witam.
Dzisiaj miałem okazję zobaczyć lupkę i strzelić kilkadziesiąt razy. Zamontowałem ją na swoim
S-400 i zerowanie, zerowanie i pogoń wieżami za przestrzeliną. Nie wiem na ile wpływ na to miała dokładność wykonania mechanizmu regulacji (kliki odczuwane palcami o różnym natężeniu ) a ile chmary komarów latających, brzęczących, wciskających się do nosa, uszu, oczu, dosłownie wszędzie aby przy sposobności ssać bez litości. Gdy udało się wyzerować lupkę to dało się strzelać i trafiać w całym dystansie HFT. Jeszcze jedno - gdy patrzyłem przez nią odniosłem wrażenie jakby oko ciągle pracowało starając się wyostrzy obraz, ale to takie moje odczucie. To tyle, co miałem okazję zobaczyć i użyć przez te pół godzinki – jutro lupka jedzie do Piekar.
Pozdrawiam R.