Hatsan 70s

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Hatsan 70s

Post autor: NEWBY »

Witam

Dziasiaj chciałbym opisać dla tych którzy się zastanawiajom jaki model wiatrówki kupic po krótce hatsana70s.
Między 8 a 9 rano do mych dzwi zastukał kurier,miał on w ręku pudło z zawartością przeznaczoną dla mnie po szybkim otwarciu pudełko okazało moja bestie.Cała zalana olejem,szybko go złamałem i oddałem strzał próbny na balkonie...diesel i to dość spory.Wyszedłem na dwór i strzeliłem kilka razy do puszki na 20 metrach,strasznie głośny strzał.Duży kopniak,byłem zaskoczony że wiatrówka może mieć taką siłe :) .Co do spustu nasłuchałem się różnych historii że jest koszmarnie twardy a w moim modelu chyba jest inaczej :P .Spust miękki nie sprawiał jakiś nieprzyjemności typu bolący palec czy coś tam.Niektórzy twierdzom że na fabrycznej sprężynie jest trudno trafić w stodołe na 50-metrach :lol: ,oczywiście to przesada Hatsan strzela celnie ale trzeba troche czasu i cierpliwoście aby go ujarzmić.
Po strzelaniu w domu dokładnie go sobie obejrzałem.Oksyda w nienagannym stanie,lufa prosta,gwint ok,w zasadzie mógłbym się przyczepić do portu ładowania bo jest troszke ciasny ale wydaje mi się że dobrze mieć ciut ciaśniej niż lużniej.W środku króciutka prowadnica,sprężyna sucha i jakim cudem to nie mam pojęcia bo z lufy aż się wylewało.Brak splanowanych końcuwek w sprężynie,tłok w dobrym stanie bez jakiś zadrapań.
Ogólnie jestem zadowoly ale jest w nim troche rzeczy do których można by było się przyczepić ale wszystko jest do zrobienia ;) .Za takie pieniądze uważam że zrobiłem dobry interes.

Moja ocena pudełkowca to 5/10

Pozdrawiam
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Co do spustu nasłuchałem się różnych historii że jest koszmarnie twardy a w moim modelu chyba jest inaczej :P .Spust miękki nie sprawiał jakiś nieprzyjemności typu bolący palec czy coś tam.
Maximus też tak twierdził dopóki nie zmieniliśmy w nim sprężynek i nie nasmarowaliśmy go :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Nad spustem myśle ale mam go że tak powiem w dalszych planach :) ,narazie jest ok.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

daras pisze:
Co do spustu nasłuchałem się różnych historii że jest koszmarnie twardy a w moim modelu chyba jest inaczej :P .Spust miękki nie sprawiał jakiś nieprzyjemności typu bolący palec czy coś tam.
Maximus też tak twierdził dopóki nie zmieniliśmy w nim sprężynek i nie nasmarowaliśmy go :lol:
Hehe, ja też tak myślałem na początku o spuście w Slavii :)
Zmieniłem zdanie po modyfikacjach.. Zresztą, postrzelasz, to zobaczysz ;) Będziesz dążył do spustu na pierdnięcie muchy :mrgreen:
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Co do spustu nasłuchałem się różnych historii że jest koszmarnie twardy a w moim modelu chyba jest inaczej
Też myślałem, że będę musiał nie wiadomo co robić żeby strzelić. Okazało się, że te legendarne stare spusty były, owszem, kiedyś. A teraz jest całkiem inaczej. Oczywiście nie ma co porównywać ze spustem AA czy czegoś, ale chodzi toto całkiem ok.
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Ze starym modułem spustu nie miałem do czynienia ale ten który teraz mam nie jest twardy,mógłby byc miękki ale nie ma co się spodziewać że hatsan będzie wiatrówką matchową :P .
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie? A akurat liga zimowa przed nami, zobaczymy ;p Też mam H70s.
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

To powalczymy :mrgreen: .Może do tego czasu wymienie te sprężynki :P .
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tak jak Darek mówi jak zaczęłem strzelać z mojego h80 to pomyślałem o czym oni mówią jaki sp€st , co tam ciężko chodzi? Przecież pyka jak złoto, nie zrywa strzałów. Pierwsze zdziwienie po zainstalowaniu optyki bo na krzyżu dokładnie widać jak zrywa sie strzał właśnie w momencie naciskania spustu. Drugie zdziwienie kiedy po wymianie sprężynek seryjnych na długopisowe spust stał się delikatny i łatwy do kontroli. wiadomo hatsan to tylko hatsan ale ja jestem zadowolony i długo się jeszcze z nim nie rozstanę :lol:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Można zapobiegać zrywaniu strzału starym wojskowym sposobem :P ,odciągamy powolutku spust i skupiamy się tylko na celowaniu.Strzał jest zaskoczeniem i w teori są lepsze wyniki.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

a w praktyce?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Jak w życiu, różnie bywa ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Trzeba się wbrew pozorom do tego przyzwyczaić. Strzelałem z jakiejś wiatrówki ze spustem zrobionym na muśnięcie, i na początku zrywałem każdy strzał (może zrywałem to za dużo powiedziane - po prostu przyrządy celownicze nie były jeszcze zgrane z celem w momencie strzelania).
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Taka taktyka strzelania wymaga cierpliwości i spokoju,najlepiej się udaje gdy człowiek zmęczony ale według mnie jest super tylko trzeba troszke potrenować.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

ja zamówiłem specjalnie hatsana 60S, z długa komorą sprężania, raz że się trzeba nauczyć ją złamać, bo dawałem ją kilku osobom i nie dało rady (myk)... przypuszczam że masz podobnie jako ze starszym typem. Jedyne co moge doradzić, to bardzo stabilna pozycja strzelecka, doradzam leżącą z podpórką, albo pożądnym bipodem (byle nie dedykowanym pod ASG), z klęczka wymaga już wprawy więc rób to jak już napewno dobrze poznasz, ogólnie z tej półki czasowej wymagają sporo siły i treningu ale do opanowania
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu