Ustawienie Wiatrówki

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Ustawienie Wiatrówki

Post autor: Zenek »

Witam. Mam pytanie. Jak dokładnie ustawić wiatrówkę :? bez sposobu. Strzelasz, podchodzisz, patrzysz. Ustawiasz bo wiadomo każdemu trochę się ręka trzęsie, no i odrzut, co prawda w wiatrówce prawie nieodczuwalny, ale robi swoje.
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 21:45 przez Zenek, łącznie zmieniany 1 raz.
Norica Titan 4,5mm + Bushnell 3-9X50
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zenek napisz te pytanie jeszcze raz, bo czytałem kilka razy i dalej nie wiem co napisałeś. Może na początek mała rada, jakiś przecinek, a może kropka by się przydała w tym zdaniu.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Również nie do końca rozumiem, o co chodzi w tym pytaniu. W każdym razie na teraz: jedyny sposób to jakiś boresighter, jednak jest to obciążone dwoma błędami, na które trzeba wziąć poprawki (co ostatecznie sprowadza się do "strzelasz podchodzisz patrzysz ustawiasz"):
- żaden pocisk nie leci po prostej,
- mało która marka śrutu będzie dawała skupienie o świetle i położeniu wiązki lasera (już o takim niuansie jak lufa nie wspominając).
Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Zenek »

Chodzi mi o to, że pytam. Jak dokładnie ustawić wiatrówkę (te pokrętła koło tru-glo. nie wiem jak dokładnie się nazywają, ale chyba każdy wie o co chodzi), bez takich sposobów jak:

strzelasz, podchodzisz, patrzysz, ustawiasz
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 21:47 przez Zenek, łącznie zmieniany 1 raz.
Norica Titan 4,5mm + Bushnell 3-9X50
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Zenek, a jak Ty sobie wyobrażasz inaczej? Jak nie chcesz łazić do celu, to spraw sobie dobrą lunetę / lornetkę . Ja innej możliwości nie widzę.Nie ma jakiegoś schematu na to.Każdy egzemplarz to inne ustawienia.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ostatnio zdaje się Janusz zamieścił ładny obrazek jak się reguluje przyrządy celownicze, trzeba tylko poszukać.

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... ght=#39784
guntuning.com
Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Zenek »

a gdyby tak wkręcić wiatrówkę w warsztacie w imadło strzelić w tarczę i ustawić muszkę i szczerbinkę tak aby były centralnie na tym punkcie. Dobrze by się wtedy wiatrówka ustawiła??
Norica Titan 4,5mm + Bushnell 3-9X50
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Właśnie tak się robi .
Ciekawe jak u Ciebie z dystansem w warsztacie.Ustawianie na 10m to troszkę za mało.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jeśli to jest wiatrówka sprężynowa to nie możesz jej wkręcić w imadło, musisz zerować przyrządy z ręki. Spowodowane jest to odrzutem przy strzelaniu, którego w imadle nie będziesz miał.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Zenek »

W warsztacie mam jakieś 5m :(. To źle że odrzutu nie ma. Chyba gdy nie ma odrzutu to celniej strzeli??
Norica Titan 4,5mm + Bushnell 3-9X50
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Akurat nie.
Jeśli zamontujesz sprężynę w imadle, możesz uszkodzić wiatrówkę. Pomijając, jeśli strzelasz ze sprężyny, to chyba kopie i rzuca się w rekach, nie? I za sprawą poruszającego się i odbijającego tłoka wiatrówka zmienia przy strzale nieco swoje położenie, kąt względem osi lufa tarcza itd. Wniosek - jesli ustawisz wszystko na sztywno, to przy strzelaniu śrut trafi wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba.

Doprawdy nie rozumiem problemu. Strzel 10 razy z podpórki czy tam najczęściej wykorzystywanej postawy, ustal średni punkt trafienia, nanieś jakieś poprawki i już.
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Zenek..nie bardzo wiem o co Ci chodzi,dlaczego nie możesz zrobić tak jak doradzają Ci koledzy . Weż karabinek ,strzel,popraw ...tyle :/
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Zenek »

Ustawiłem w warsztacie potem wyszłem na podwórko strzelałem z 10m naniosłem poprawki a na koniec postrzelałem z odległości 25m i naniosłem poprawki oczywiście pamiętałem o opadzie. Teraz powinna dobrze strzelać czy nie??
Ostatnio zmieniony 2010-02-14, 20:05 przez Zenek, łącznie zmieniany 1 raz.
Norica Titan 4,5mm + Bushnell 3-9X50
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Zenek pisze:Teraz powinna dobrze strzelać czy nie??
A na to to już sam powinien żeś sobie odpowiedzieć ( to Ty strzelasz i widzisz gdzie) ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Ty strzelasz, nie wiatrówka.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze