Bushnell Trophy 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Bushnell Trophy 3-9x40

Post autor: Ur. »

Bushnell'ka kupiłem jakoś przed wakacjami chyba, dokładnie nie pamiętam.
Kupiłem z drugiej ręki. Sam wystrzelałem z nim koło 7k śrutu (dokładnie nie liczyłem, ale można przyjąć że z tego ze 2k na niekopiącym Иж'u)
Żadnych złych objawów użytkowania nie dostrzegam.
a teraz parę fotek
profil:
Obrazek


przykrywki pokręteł regulacji krzyża
Obrazek

pokrętło:
jak dla mnie mało wygodne, a "klik" zbyt delikatny, ale co kto lubi. Regulacja jako taka, działa sprawnie. Nie występuje problem przesuwania się krzyża w poziomie przy regulacji pionowej i odwrotnie
Obrazek

pokrętła regulacji ostrości krzyża, oraz powiększenia. Oby dwa chodzą płynnie i z wyraźnym oporem. Najładniejszy obraz jest na powiększeniu x6. Jeżeli planujemy bawić się w HFT warto celownik przefokusować, co jest stosunkowo proste.
Obrazek

Siatka celownicza - Krzyż MilDot - moim zdaniem najmocniejszy punkt tego celownika.
Długo ja próbowałem ująć na zdjęciu. Jest cieniutka i delikatna, ale dobrze widoczna. Naprawdę śliczna. Doty zgrane są z powiększeniem x9
Obrazek

Jeszcze rzut okiem
od strzelca:
Obrazek

od strony celu:
Obrazek

i pudełeczko:
Obrazek


ps. Zdzichu obiecuję, że jak się nauczę robić miniaturki to zrobię miniaturki - a proszę.
Ostatnio zmieniony 2007-10-09, 01:59 przez Ur., łącznie zmieniany 4 razy.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No fajna ta lupka nie powiem, zresztą patrzyłem przez nią i obraz ma bardzo ładny, krzyż również jest cieniutki i delikatny jak w mojej delcie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Bardzo ładnie. Teraz naucz mnie.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

jedyna słuszna lupa za 400zł :)
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Irak pisze:jedyna słuszna lupa za 400zł :)
Ja dałem mniej ;)
w sumie za lupę i montaż (też używka) SM-TO4c dałem 410zł - także tym bardziej warto pomyśleć o tej lupce.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

o błędzie paralaxy słów kilka.

Post autor: Ur. »

Jakiś czas temu, zupełnie nie proszony postanowiłem zrobić sobie test wieżyczek metodą "kwadratu Yara". Jak niektórzy wiedza dysponuję w domu potężną siedmiometrową strzelnicą. Na tym dystansie nieruszany celownik ostrzy tylko na powiększeniu x3.
Tak, czy owak, siadłem do testów i gorzkom zapłakał. kręciłem po 20, potem 30 klików na bok i wychodziła jakaś piramidalna bzdura, potem 50 klików na bok - zamiast "kwadratu Yara" uzyskałem wielokąt KbUr'a.
Już zacząłem poważnie zastanawiać się nad marnością życia i wielkim oszustwem jakim są wieżyczki w moim celowniku, żądza zemsty na Koreańczykach nie dawała mi spokoju. Na szczęście jednak znalazłem w sobie resztki człowieczeństwa i przeanalizowałem całą sytuację.
Kiedy normalnie strzelam sobie tarczki na moim 7m, siadam sobie wygodnie, łokcie na kolanach i strzelam, tym razem chciałem karabinek oprzeć na podpórce i dostąp do niego miałem bardzo utrudniony. Wymyśliłem, że skoro nie strzelam z tej pozycji co zwykle, a nawet więcej, bo strzelam z pozycji dla mnie nie wygodnej - nie jestem w stanie spojrzeć w celownik w sposób powtarzalny, i błąd paralaxy (pojawiający się na x3) psuje mi wyniki. Założyłem świńskie ucho, wywaliłem podpórkę i wygodnie usiadłem - było już lepiej i całkiem już spokojny poszedłem o krok dalej.
Zrobiłem sobie śmieciową blendę z podkładki pod mysz, z dziurą chyba aż za małą bo ciemno było koszmarnie. Dałem powiększenie na 8 i siup. Kwadrat zrobiony! Godność Bushnella obroniona! Humor poprawiony.

Edyta:
Mała poprawka - cały bok miał 100klików i składał się z dwóch części po 50 klików.
Jak zdobędę łaparat to wrzucę fotki.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ino jakoś nie widzę tego kwadratu, więc albo mię sie na oczy rzuciło, albo zapomniałeś dać fotki kolego.
guntuning.com
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Tak się bidula wpatrywał w lupkę, że wzrok stracił... Co za poświęcenie... :lol:

EDYTA: Jak wrzucałem jeszcze nie widziałem... sorrki za wrodzoną złośliwość ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-24, 14:01 przez onichimor, łącznie zmieniany 1 raz.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

khmmkhmmm.
przeczytaj na samym dole co jest napisane - i było już napisane, jak Ty pisałeś ;)
Będzie aparat - będzie fotka
;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dalej nie widzę pisze coś o jakimś łaparacie ino ja nie wiem co to :shock: :shock: :lol:
guntuning.com
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Kupiłem z drugiej ręki. Sam wystrzelałem z nim koło 7k śrutu (dokładnie nie liczyłem, ale można przyjąć że z tego ze 2k na niekopiącym Иж'u)
Żadnych złych objawów użytkowania nie dostrzegam.
ja mam Leapersa od 18k śrucin :) też żadnych złych objawów ;)
wszystko zależy jak się trafi
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Dziś wszedłem w posiadanie takiego BT 3-9x40. Jest on nieruszany, także podobno na x9 ostrzy od 50m. Jak znajdę chwilę wolną, to założę na fwb i sprawdzę. Na razie niestety na montażu 30mm, więc zrobię dampę z gumy. Celownik jest używany, ma ślady po montażu na tubusie, ale mam nadzieję, że z nastawami nie będzie problemu.
Mariusz, miałem takiego leapersa, ale nie podszedł mi za bardzo. Jednal bardziej wzrokowo, niż technicznie. Tak jak piszesz, zależy kto na co trafi, Ty miałeś szczęście :)
Zrobiłem parę fotek, jak to wygląda na FWB
Obrazek Obrazek Obrazek

Według mnie nie ma tragedii, lupka jest krótka i w miarę lekka. Dostęp do portu ładowania jest.
Wiem, zaraz się podniosą głosy, że FWB jest do przeziernika, nie lupki. Ale ja wolę tak, poza tym do przeziernika mogę wrócić w każdej chwili.
Udało mi się ustawić, na dystans ok 12m, zero trzyma, zoom działa, więc wydaje się być wszystko w porządku.
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

dagoo, ja już zacząłem zbierać na B. Legend :) planuje zakup na początku nowego roku :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ja zbierałem na gas rama i BE 10x40. Nie wyszło, ale może na wiosnę...
Temat w zawieszeniu, ale będzie kontynuowany,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ponieważ dzisiaj naprawiałem - to co ostatnio schrzaniłem - pojawiła się mozliwość zrobinia fotki krzyża.
Obrazek Obrazek

no i rzut oka na Harrmatę
Obrazek
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.