slavia 634 custom

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

slavia 634 custom

Post autor: Cezar »

Chciałbym Wam przedstawić swoją byłą już od paru dni slavkę. Kupiłem ją od Darka, tutaj RD22 już jakiś czas temu.Była to moja druga wiatrówka po harrym. Różnica kolosalna, ale głównie w pracy spustu. Celność również lepsza, ale to wynikało z energii. W harrym miałem też lufę slavi, ale ok 16J, natomiast slavia posiadała ok 12J.
Darek zmienił w niej prowadnicę na stalową, poprawił spust ( lekko przedobrzył, a ja jeszcze poprawiłem - był na muśnięcie ). W związku z poprawą spust następował samowystrzał, zauważony po raz pierwszy na zlocie T. Niestety Darkowi nie udało się nad tym zapanować. Ja kierując się radami kolegi Dude ( pozdrawiam ), starałem się nadspawać zaczep w elemencie 28, ale przedobrzyłem ( znowu ). Ostatecznie wymieniłem element 28 na nowy, ale tylko parę strzałów było normalnie. Potem znowu następował samowystrzał, trzeba było przytrzymać spust i dopiero zwolnić bezpiecznik. Popracowałem nad tym trochę, efekt - spust na muśnięcie, trzeba uważać, ale obecny właściciel zadowolony. Ba, obcowanie z moją slavią zmusiło go do weryfikacji zachwytu nad TX 200, którego też posiada.
Ogólnie slavia, odpowiednio dopieszczona, przesmarowana, wymienione prowadnica, sprężyna, skrócona lufa, tłumik, korona lufy i portu ładowania ( ukłon w stronę Hogana ) oraz pomniejsze drobiazgi sprawiają, że wiatróweczka ta daje sporo radości i satysfakcji.
A jeszcze wspaniałe łoże custom, jesionowe, olejowane i woskowane dopełnia całości.
Na slawce siedział i siedzi Nikko&Stirling GC 4-12x42, radzi sobie świetnie, nastawy trzyma, obraz ładny, czysty. Ale na harrym bym osobiście tej lupki nie posadził, mogłaby, albo i nie, nie wytrzymać.
Ogólnie byłem ze slavi bardzo zadowolony, ale to są negatywne skutki ewolucji, ciągłe dążenie do zmian, nigdy nie wiadomo, czy na lepsze.
Na koniec parę fotek dla zobrazowania powyższego tekst
Obrazek Obrazek Obrazek
Na slavce miałem dla wygody zamontowaną stopkę Morgana ( dla mnie lepsza od Bisleya ), poziomniczkę B-Square ( pomocna sprawa ), oraz tzw, świńskie ucho, też przydatne.

Obrazek Obrazek Obrazek
Naprawdę byłem z niej bardzo zadowolony, do dziś nie wiem, czy dobrze zrobiłem sprzedając, ale cały czas poszukuję tego jedynego, który mnie ujmie, tak jak na przykład HW 97 Mariusza :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no słavka ładniutka była :) nie powiem :) ale wolę HW :P
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Dareczku, no co Ty ? Toć w życiu bym nie sprzedał czyjegoś karabinka. Sprzedałem SWOJĄ slavię. A tak naprawdę spuścik był przepieszczony, za bardzo spolerowany i dlatego były problemy z samopałem. Miękkość ja poprawiłem, zmieniłem sprężynkę na taką z zapalniczki - miodzio normalnie, na muśnięcie. Ale spust nadal trzeba przytrzymać przed odblokowaniem bezpiecznika. Nowy właściciel zadowolony, odbierał osobiście.
Było , minęło, będzie nowe, a dianki gratuluję,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

Trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale co tam.Pytanie dotyczy łoża,czy jesteś pewien, że to jesion?(surowe drewno wygląda zupełnie inaczej,ale jestem w tej dziedzinie zupełnie zielony) Osada jest zaje.... ,może jakieś wskazówki dotyczące wykonania,tak się składa, że mam sporo(ok 1m3) suchego drewna jesionowego.Gdyby udało sie uzyskać podobny efekt to warto poświęcić dużo czasu.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Osada ta jest produkcji naszego kolegi Darka RD22, kupiłem ją w komplecie od niego razem ze slavią. Według jego zapewnień jest to jesion, a wydaje mi się, że wie z czego ją zrobił :D
Chyba, że mnie wprowadził w błąd, w co wątpię. Choć nie byłoby to trudne, ja rozróżniam dwa gatunki drewna - iglaste i liściaste :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Chociaż robota nie moja, potwierdzam że osada wykonana jest z jesionu.
Ostatnio zmieniony 2007-11-20, 23:04 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
guntuning.com
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

Prośba do Darka o fotoreportaż jak powstaje taka osada,najlepiej w osobnym temacie,żeby łatwiej było znależć.
Hej Gerwazy,daj gwintówkę...

Z każdym dniem nieustannie zwiększa się grono osób, które mogą pocałować mnie w d**ę

H 100 stg-stg+alchemia+PP 3-9x40,ch-b4(?)+tasco4x20+genialne pomysły na tuning