Baikał 513M

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Baikał 513M

Post autor: pięknyzadek »

Witam wszystkich, serdecznie.
Od pewnego jestem posiadaczem karabinka Baikał 513m.
Wiatróweczka ta za sprawą firmy Radex jest dostępny na polskim rynku w kalibrze 4,5mm. Tyle, że mój jest w 5,5mm.
Obrazek Obrazek
Jak przypłyną do mnie, po otwarciu paczki byłem trochę zszokowany jego gabarytami. Co tu dużo mówić , inne moje wiatrówki wyglądają przy nim jak za przeproszeniem popierdówki. Po prostu 120 cm długości i 5 szerokości wizualnie robi swoje .
Razem z iżem 22
Obrazek
i z Hanelem III, który do małych też nie należy
Obrazek
szyna
Obrazek
paskudztwo znaczy muszka
Obrazek
szczerbinka
Obrazek
kostka lufy, jak widać uszczelka lufy znajduje się w cylindrze
Obrazek
stopka
Obrazek
Karabinek ten ma zapadkowy system bezpieczeństwa, niestety mając instrukcję w obcym języku za cholerę nie wiedziałem o tym co powodowało, że dostawałem białej gorączki.
Co ja się go rozkręcałem żeby dojść co się dzieje. Myślałem, że taki trafił mi się felerny egzemplarz i na strzelanie wychodziłem oprócz śrutu ze śrubokrętem. Dopiero jak przeczytałem ze strony dystrybutora to tak do mnie wtedy zaczęło docierać.
Niemniej jeśli ktoś nosi się z zakupem tego karabinka to proponował bym jednak wcześniej troszkę go pomacać. Po prostu producent odszedł od pewnych standardów. Przede wszystkim oksyda, czy coś co ją imituje. Nie wiem jak to coś opisać. Pierwsze skojarzenie , wygląda to po prostu na teflon.
Druga sprawa to osada. Wg opisu dystrybutora posiada „drewnianą kolbę bukową” Nie wiem, może dla niego Rosjanie taką robią, u mnie jest brzozowa, fatalnie wykończona i jeszcze gorzej zabejcowana. No chyba, że w moim egzemplarzu producent nie stanął na wysokości zadania.
Obrazek

Sesja rozbierana - niestety tutaj poległem :(
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dorabiałem osadę do 512 M wypisz wymaluj Iż 38 z troszkę dłuższym cylindrem nawet mocowanie pasuje od Iża do 512 bez żadnych przeróbek. Jestem ciekawy co też wymyślili w tym nowszym modelu, jak dasz radę to postaraj się rozebrać.
guntuning.com
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Wszystko ładnie , pięknie a gdzie wrażenia ze strzelania ?
Słyszałem że 513-ska w oryginale to FAC , mocniejsza od sprężynowych Hatsanów.
Jak to wygląda w rzeczywistości w twoim egzemplarzu?
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

januszmariusz pisze:Wszystko ładnie , pięknie a gdzie wrażenia ze strzelania ?
Słyszałem że 513-ska w oryginale to FAC , mocniejsza od sprężynowych Hatsanów.
Jak to wygląda w rzeczywistości w twoim egzemplarzu?
Kupiłem do niej bushella, ale powędrował na coś innego. Po prostu wg mnie nadaje się raczej do strzelania z otwartych - za niska baka do lunety. Porównywać do hatsana nie ma jak specjalnie, bo waży tylko 3 kg (dokładnie 3,04) Zresztą do czegoś innego też raczej nie. Nadaje się głównie do rekreacji, aczkolwiek jakiegoś specjalnego kopa nie zauważyłem, strzał raczej krótki i jeśli nie zerwiesz, wyląduje tam gdzie chcesz.