Hatsan 125 STG

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
silent
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-09, 00:07
Lokalizacja: Inowrocław

Hatsan 125 STG

Post autor: silent »

Postanowiłem opisać krótko i sfotografować drugą moją dmuchawkę która jest Hatsan.Była to moja pierwsza wiatrówka nie licząc chinki :) Niektórzy twierdzą,że to kiepski wybór dla początkującego strzelca no i mają rację ! nie polecam nikomu kto nie strzelał co najmniej z pół roku ! Kiedy do mnie dotarła byłem lekko w szoku,ponieważ okazała się strasznie wielka i ciężka! Jednak mi to nie przeszkadzało bo do małych nie należe,jednak dla części strzelców mogła by się okazać po prostu niewygodna! z pudła oczywiście wysypała się także sprężyna,którą można sobie założyć,oczywiście należy później zarejestrować hatsana na policji jako broń pneumatyczną... Ale po pierwszych oddanych strzałach odczułem,że chyba bez tej sprężynki to i tak FAC :/ jednak nie mam możliwości tego sprawdzić na chrono ... przejdźmy do konkretów : do naciągnięcia sprężny trzeba użyć troszke siły,ale za to strzał jest potężny :) coś dla maniaków mocy: trzy panele podłogowe dobrej jakości przebija choć ostatni panel ledwo... wiadro metalowe po farbie z 35 m na wylot bez wiekszych problemów.Spust nie aż tak twardy jednak wykonany z plastiku i to duży minus ! Polimer jest całkiem przyjemny stopka gumowa,"regulowana" tzw trio-pad czy jakoś tak pozwala na wydłużenie jej w trzech poziomach.Co do szczerbinki i muszki to tylko tyle,że są wyposażone w TG jednak nie korzystałem wogóle bo odrazu wyposażyłem karabinek w Lupke.No i tu się zaczęły poważne problemy!!! Zakup Hatsana obojętnie jakiego,ale w szczególności 125 ciągnie za sobą wielki kłopot mianowicie Optyka :( Moja lupka za 200 zł wytrzymała ok 50 strzałów i zmieniła się w tzw "grzechotkę" więc trzeba było wydać 400 zł na DOC i narazie trzyma się dzielnie.Lufa na końcu wyposażona jest chyba w separator gazów ?? ale napewno nie jest to tłumik jak niektórzy sądzą ... W końcu oksyda i tu nie mam nic do zarzucenia przynajmniej narazie :) ale,może to troszke moja zasługa bo dbam o dmuchawki :) i to chyba byloby na tyle teraz foto ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Daystate Huntsman Classic+Hawke Sidewinder 4.5-14x42
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Miałem, postrzelałem, nie polecam. Za długi i za ciężki. Sprzęt na pewno nie dla początkujących. Ogromna komora sprężania i ooooooooogromne kopyto. Po 200 strzałach bolał mnie bark jak po palnej :D
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ten triopad faktycznie amortyzuje? W ogóle karabin wygląda całkiem sympatycznie i przyzwoicie.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

wygląd wyglądem, ja mam 186 cm wzrostu i był dla mnie za duuuuży ;)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Witam: Energia to pewnie taka jak w dwóch małych Hatsanach :) Lepiej dokupić montaż dampa, bo H125 będzie niszczył wszystkie lupki.
Awatar użytkownika
silent
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-09, 00:07
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: silent »

Triopad raczej nie amortyzuje bo i nie ma czego amortyzować! Kolega pisze,że go bolało po 200 strzałach,możliwe,ale chyba ręka od naciągania lufy,poza tym nie ma tam nic przypominającego kopa ... Kiedyś poszedłem poćwiczyć z palną,wziąłem bocka i wystrzeliłem łacznie 100 naboi z tego 30 naboi większych o połowe od tych służących do trenigu i wtedy mogłem szczerze powiedzieć,że bark i ręka mnie bolała.Siniak na dwa tygodnie wielkości pięści.Ja mam 183 cm i dla mnie jest w sam raz :) ale jak to woli ...też czasami lubie postrzelac z lekkiego i bardziej poręcznego karabinka :) Jednak zgadzam sie,że to nie dla początkujących i nie dla "drobnych" strzelców
a co do energii to można sie oprzeć tylko na danych producenta... JA nic na ten temat nie wiem hehehe,tylko tyle że cholernie mocny :)jak na wiatrówke,posiadam montaż accushot i narazie DOC żyje tylko ciekawe jak długo :/
Daystate Huntsman Classic+Hawke Sidewinder 4.5-14x42
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

heh 125-tka na exportowej sprężynie osiąga podobno 375m/s, ile miała ta co ja miałem nie wiem ale na pewno dużo
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

virus pisze:wygląd wyglądem, ja mam 186 cm wzrostu i był dla mnie za duuuuży ;)
Jest aż taaki wielki?? A jaka jest długość samej lufy??
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
silent
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-09, 00:07
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: silent »

Lufa ma 510 mm a cały hatsan mierzy 1255 mm no i rzeczywiście jest taki duży
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Jeśli ta pukawka ma większą moc niż 70-tka to trafienie do puszki z 30m jest chyba nie lada wyzwaniem.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
silent
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-09, 00:07
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: silent »

jak dla mnie żaden problem oczywiście z optyką :) puche od farby trafiałem za każdym razem z dokładnie 70 m
Daystate Huntsman Classic+Hawke Sidewinder 4.5-14x42
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

No to nie jest tak żle ;) .
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
dominik0016
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-01, 17:32
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: dominik0016 »

A gdzie kupowleś tego hatsana. Czy mugłbyś mi podać strone z jakiej zamawiałeś tego hatsana
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Pewnie niektórzy już czytali :mrgreen:
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=4176
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)