Optymalna długość pokrowca

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Optymalna długość pokrowca

Post autor: goliard »

Witka,
Koledzy w związku z reaktywacją firmy pokrowcowej postanowiłem kupić domek dla s400.
Napiszcie, ile pokrowiec powinien być dłuższy od wiatrówki, aby wszystko było OK
dzięki
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Ja mam Dronga, standardowy model 119cm (w środku 115cm). I dla mojego S400 jest na styk :shock: Ale ja mam 19 centymetrowy tłumik :mrgreen: Cały karabinek mierzy 113cm więc mam po centymetrze luzu. Trochę mało. Moim zdaniem mogłoby być co najmniej z 3cm luzu z każdej strony. Można by wtedy, na końcach pokrowca, wkleić na rzepa, takie przekładki, jak są w futerałach na laptopa lub aparat foto. Zabezpieczyłoby to karabinek zwłaszcza od strony lufy. Ale to takie misie :mrgreen: Uważam, że 5cm więcej niż ma karabinek wystarczy. Jeżeli mogę coś zaproponować to określ dokładnie przy zamawianiu gdzie mają być przyszyte rzepy do mocowania karabinka. Chodzi mi o to, że w pokrowcu który mam rzep od strony lufy jest 28cm od początku pokrowca i to jest ok. Natomiast od strony stopki przechodzi mi przez lunetkę, a to nie jest dobry pomysł. Trzeba kombinować żeby zapiąć rzepa pod lunetką. Zresztą zobacz sam:

Obrazek
W moim przypadku pasowałoby przesunąc go z 5cm w stronę końca pokrowca, albo dać po skosie :mrgreen:
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Masz oryginalny tłumik AA?
Jeżeli tak to mam identyczny zestaw.
Czyli pokrowiec 125 cm powinien być OK?
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Nie wiem czy to oryginalny tłumik. Ale 125cm powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Szymon K
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-09, 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Szymon K »

Hej

Daj znac jak bedziesz już miał - jestem zainteresowany.

Miałem walizę ale od słońca zmieniła kształt :-(
AA S400 4.5 + Leapers Accushot 3-12x44 AO 30mm