Oztay Diabolo 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Oztay Diabolo 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

[center]Obrazek[/center]
Nazwa: Oztay Diabolo Sivri
Typ: Szpic molet
Producent: -
Strona: -
Waga: 0,5 g
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 250 szt
Opakowanie: plastikowe

[center]Obrazek[/center]
O tym śrucie napisano już wiele, zazwyczaj podkreślając jego niewątpliwe walory jako ciężarka lub dającego się nieźle skalibrować odważnika (w tym celu użyć należy całego pudełka). To i ja dorzucę swoje parę groszy.

Dostarczany jako gratisowa "amunicja" między innymi do Hatsanów, domyślnie ma być pierwszym śrutem z którym zetknie się głodny strzeleckiej przygody nowy użytkownik urządzenia pneumatycznego. Dostarczyć powinna niezapomnianych wrażeń, i, moim zdaniem przynajmniej, dzięki wynikom zeń osiąganym zachęcać powinien tym bardziej do strzelectwa. Powinna.

Wykonany z raczej twardego stopu śrut jest odlany ok. Śladów po matrycy specjalnie nie nie widać, żadnych dziwnych paprochów również. Biorąc pod uwagę fakt, że podobno wykonano to w Turcji, jestem pod wrażeniem jakości śrucin - bez odkształceń i uszkodzeń. Moletowanie sprawia wrażenie wykonanego na... tokarce. W opakowaniu znaleźć można (mi przynajmniej się to udało) sztuki, które z wyglądu jakby mają jeszcze na sobie ścinki od moletowania... Nie wnikam, może ten śrut ręcznie dłutem rzeźbią w ankarskim więzieniu?

W szeregu:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Tarcze, Hatsan:

[center]Obrazek[/center]
No, można powiedzieć, że prawie zmieściłem się w czarnym...

QB
[center]Obrazek[/center]
Ho ho.

Jakkolwiek, warto zauważyć charakterystyczną rzecz: zarówno na jednej, jak i na drugiej tarczy przestrzeliny układają się w grupki. W pudełku ciężko znaleźć dwie zbliżone wymiarami śruciny, i chyba właśnie ta zależność widoczna jest na obu tarczach, choć na tarczy ze sprężyny bardziej. To tak, jakby (mniemam) wrzucić do jednego pudełka 4,49, 4,50, 4,51 i 4,52 mm. Efekt, raczej jego brak, murowany.

Najbardziej użyteczna część tego zakupu (o ile ktoś to kupuje) to pudełko. Śrut nie nadaje się ze sprężyny do wymagającego strzelania. Do puszek, jeśli nie ma pod ręką nic innego, na krótkie odległości ewentualnie tak. Z chinki na 10 m poleciał całkiem przyzwoicie (byłem naprawdę zdziwiony, do tego stopnia, że wydłubywałem śruciny żeby sprawdzić czy mi się coś nie pomyliło).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

nie wiem jak u was ale u mnie to śrucisko kosztuje 5 zł za paczkę...
ale z tego co widzę raczej mnie nie przekona cena.... chociaż

wie ktoś może jak lata na dalsze dystanse np. 20 m
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

W moim miasteczku na targowisku , bagatela 9 zł za aż 250 sztuk... :) ha ha.
Kiedyś pisałem że próbowałem wielu śrutów z niższych półek, między innymi i tego, przy okazji zakupów w sieci nabyłem jedną paczkę tego śrutu, ale za 3.50 zł, tak z ciekawości , jeżeli chodzi o lufę Sharpa , to każda złotówka wydana na ten śrut , to złotówka wyrzucona w błoto..
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 13:08 przez Kombat69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Nelo ...Daj sobie spokój z tym badziewiem.kiedyś go kupiłem do dociążania modeli samolotów i nawet po przetopieniu wyglądał kijowo :mrgreen: A tak na serio to 6-7 srutów na 10 przelatywało przez lufę ,i jak wziąłem suwmiarkę do ręki to byłem w szoku :shock: Szkoda kasy i powietrza.
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

czyli zostaje przy tomitexsie którego moje karabinki nawet lubią, zwłaszcza HAtsan
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Rlyeh pisze:Jakkolwiek, warto zauważyć charakterystyczną rzecz: zarówno na jednej, jak i na drugiej tarczy przestrzeliny układają się w grupki
Czytając temat pokusiłem się strzelić jedną tarczkę, efekty odpowiadają twemu opisowi .
Obrazek
Karabinek to sławna "Norconia Germany" po wielu przeróbkach ;)
Obrazek
śrut u mnie na bazarku chodzi po 5 zeta , ostatnio się trafia lepszy jakościowo, jak dla mnie wystarcza do rekreacji ( tarcza 10m , puszki 20-35 m)
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40