Diabolo Sport "żółty" 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Diabolo Sport "żółty" 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

[center]Obrazek[/center]

Nazwa: Diabolo Sport
Typ: Wadcutter
Producent: Haendler & Natermann
Strona: I tak brak w katalogu ;p
Waga: 0,53 g
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: blaszane

[center]Obrazek[/center]

Ho ho. Kiedyś opisywałem wynalazek pt. H&N Diabolo Sport 4,5 mm molet. Była to nędza śrut przypominająca jedynie z wyglądu, latająca zezem i sprawiająca w ogóle kiepskie wrażenie. Zakup dla mnie jednorazowy, kijem przez papier i omijać z daleka. W tej kwestii nic się nie zmieniło, jednakże nabyłem czas temu jakiś wzmiankowany wyżej Diabolo Sport "żółty". Charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że nie wiadomo kto go wyprodukował. Tzn. gdy siadłem do tego opisu to nie było wiadomo, parę miesięcy później już wiadomo.

Fotki poglądowe:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Fotki poglądowe H&N Diabolo Sport 4,5 mm molet:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Już jakiś czas temu wydawało mi się, że gdzieś widziałem coś podobnego, faktura, stop i w ogóle. No porównując okazy H&N moletowanego i Diabolo Sport można odnieść wrażenie, że to ta sama firma. Dystrybutor powiedział mi to samo. Nawet waga się zgadza. Matryce też. A różnice - różnice widać na zdjęciach. Diabolo Sport żółty jest szybernaście razy lepiej wykonany od H&N. Stop matowy, miękki. Moletowanie porządne.Problemy z wykończeniem spódniczek. Ale nie ma nadlewek i dziwnych tworów w pudełku. Najciekawsza jest cena - Diabolo żółty jest tańszy od H&N.


Tarcze

QB 78:
10m x 10

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

I imadło:

[center]Obrazek[/center]

Hammerli Match:
10m x 10, imadło.

[center]Obrazek[/center]

FWB 300s:
Autorem jest Sławek, któremu dziękuję. W tym wypadku śruty również pochodzą z jednej puszki.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

[center]Obrazek Obrazek[/center]


No cóż. Tarcze z QB strzeliłem trzy, by sprawdzić powtarzalność śrucin. Wyszło co wyszło. Akurat Hammerlak bardziej toleruje ten śrut niż chinka. U Sławka w FWB lata zasadniczo podobnie.
Rekreacja - tak. Może kiedyś ten śrut dostanie swoją szansę w innej lufie, wykonany jest na tyle przyzwoicie, że powinien lepiej latać. Może gdyby go przeważyć, posortować, poskakać trochę nad nim w pełni księżyca...

Pisałem o tym, że wyrobnikiem tego śrutu jest H&N. Nadal jestem o tym głęboko przekonany - nie ze względu, że taką informację uzyskałem od dystrybutora ale dlatego, że miałem i Diabolo Sport żółty, i H&N Diabolo Sport molet - i jak dla mnie zgadza się dokumentnie wszystko. Czuję się jednak w obowiązku zaznaczyć, że są także odmienne opinie na ten temat. Wedle nich producentem jest inna, dobrze znana polskim strzelcom firma.
Ostatnio zmieniony 2008-12-31, 10:33 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dodałem tarcze Sławka.
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

Mam ten sam śrut "żółty" z tym że ostry szpic..Dobrze wykonany,świetnie latał na moim Airmasterze.W moim mieście, w sklepie "sportowym" kosztuje 17zł za pudełko[500szt]
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

ja dostałem ten śrut gratis do Hatsana, tyle że pól okrągła główka, mam porównanie z crossmanami i ten jest o niebo lepszy
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Strzelałem z tego śrutu ( nawet z tej samej paczki :mrgreen: ) z lgm2 , Wynik bardzo podobny do Qbiety + 2 szokujące odskoki .
Lgm2 + Doc