Nowe zabawki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Jeśli chodzi o nóż użytkowy do się zgadzam, że Vicek jest niezastąpiony, dokładnie tak jak Benchmade M42 jest niezastąpiony jako nóż do zabawy ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

No vicków to mam 3 :mrgreen: Cow boy, camper i malutki rally. Najbardziej lubię campera. Wiele już przeszedł. Co ciekawe ten mały breloczek rally już wiele razy się przydał. Wiele rzeczy rozkręcił i pociął głównie dla tego że jest zawsze ze mną przy kluczach.
The South will rise again!
Mic
Posty: 135
Rejestracja: 2007-10-09, 21:00
Lokalizacja: Gda

Post autor: Mic »

Piękne kosy chłopaki :D, Ja miałem na allegro kupic taka fajną kose ale za 120zl i kupilem kastet,palke teleskopowa,motylek nie zaluje :")
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Mic pisze:kupilem kastet,palke teleskopowa,motylek nie zaluje :")
:?
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Po co kastet? Batonu też chyba prawo zabrania nosić.
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No właśnie, tym bardziej 13-to latkom :x
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Mic, jak Cię dorwę to Ci Twój arsenał nie pomoże. Będziesz rzewnie wspominał baty ojca. Gówniarzy na wojnę nie biorą, takowa się nie zapowiada.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

W sumie nie masz daleko :mrgreen:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Krzysiek masz rację lanie by mu się przydało. ;)
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

KbUr35 pisze:Jeśli chodzi o nóż użytkowy do się zgadzam, że Vicek jest niezastąpiony, dokładnie tak jak Benchmade M42 jest niezastąpiony jako nóż do zabawy ;)
Ja mam dość praktyczne podejście do życia, więc zapytam: do czego wam te noże? Kiedyś nosiłem się z zakupem jakiegoś noża albo kosy, ale mi przeszło po udzieleniu sobie odpowiedzi na pytania:

- wyjeżdzam gdzieś?
- w buszu mieszkam?
- często majsterkuję?
- nie mam innych noży do krojenia mięsa?
- a będę to nosił?
- lepiej dostać w zęby czy za rozbój z niebezpiecznym narzędziem?

Oczywista pytania nie mają na celu sugerować czegokolwiek, zwyczajnie mnie to ciekawi.
Chyba że nam po naszych szlachetnych przodkach pozostała miłość do brzytew i strzelawek ;)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A może to ( oczywiście tylko u niektórych ) zwykła chęć posiadania, powiedzenia - mam ;)
Też mam jakiś nożyk, wożę go w aucie. Nie powiem, przez ostatnie trzy lata przydał mi się ze dwa razy, więc jest konieczny :P . Są ludzie, którzy się tym fascynują i ja to szanuję. A są ludzie którzy to mają, ale sami do końca nie wiedzą po co...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Rlyeh pisze:Chyba że nam po naszych szlachetnych przodkach pozostała miłość do brzytew i strzelawek ;)
To niewątpliwie, zresztą ja się golę brzytwą ;)
Natomiast BM42 chce mieć z tego samego powodu co FWB300.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Myślę, że powód posiadania jest bardzo ważny...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

A oto moja jedna z nowszych zabawek, mam jeszcze kilka innych ale to innym razem. To co mogę powiedzieć o tym nożu że jest konkretny. Ogólnie jest tu po naprawie bo złamałem szpic noża, pewien specjalista mi go naprawił bo ja nie potrafię. Ale za to jest jeszcze bardziej pancerny niż był fabrycznie. Jak kogoś obchodzi to stal VG10 ostrze typu włócznia "Spear point" tak się to chyba piszę. A po co mi ten nóż, a po to że chciałem mieć zawsze porządny "scyzoryk" ten tnie blachę i nie tylko. Naprawdę potrafi wiele sam go testowałem bez jakiś tam oszczędności. Tani nie był bo kosztował 370zł Ale warty jest tej ceny.(Oczywiście moje zdanie prywatne.)Okładziny z Zytelu. W środku linersy z nierdzewki 1.2mm, podkładki ślizgowe z teflonu. Śruby nierdzewne. Blokada podobno wytrzymuje 400 Kg ale nie chce mi się w to wierzyć.

Obrazek

Acha jeszcze jego jedna zaleta, jest całkowicie oburęczny. Ja osobiście jestem bardziej lewy niż prawy. Klips przekładny na dwie strony. Kołek dwustronny i blokada też.

Obrazek

[ Dodano: 2009-04-03, 19:09 ]
Oto następna moja zabawka,nóż robiony ręcznie przez znanego nożoroba w półświatku noży.

Obrazek

Wykonany jest ze stali D2 po Polsku znaczy NC11LV, czyli stal narzędziowa osiągająca ponad 60HRC. Rękojeść skórzana, jelec mosiężny, zbijak z jakieś nierdzewki.Kupiełem go bo cena była okazyjna. Zastosowanie ogólne czyli tnie i rąbie i tak dalej. Nie testowany osobiście w żaden sposób. Właściwie nie jestm mi potrzebny ale napawam się jego widokiem i wykonaniem.

Obrazek

Ta stal w mojej firmie jest wykorzystywana do robienia noży: tnące, rozcinające oraz segmenty zaginające.(Mowa o tłocznictwie oczywiście.)

Obrazek

Pochwa wykonana ręcznie z bardzo grubej skóry,ręcznie wykonana przez nożoroba.

Obrazek

Cena całości 300zł.
Ostatnio zmieniony 2009-04-03, 18:11 przez hyena, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.