BSA Lonestar

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

BSA Lonestar

Post autor: maximus »

Dziś chciał bym się pochwalić swoim nowym nabytkiem. Niedawno pod wpływem impulsu rozstałem się z moją ukochaną HW 97 + ellit 3200. Do końca nie wiedziałem czy dobrze robię ale postanowiłem iść z duchem czasu , złapać byka za rogi i przesiąść się na PCP.

Ogromny wpływ na to miała promocyjna cena na karabinek w militariach. Wybór padł na BSA Lonestar. Dlaczego BSA? Poczytałem o karabinkach PCP tej firmy i tak jak o sprężynach nic dobrego nie znalazłem tak karabink PCP cieszą się ogólnym poważaniem (no i ta cena, bodaj żę 1350 za nowy karabinek to moim zdaniem rewelacyjna cena)
Zachęciło mnie do zakupu również to że Lonestar to tak naprawdę hornet bez regulatora a hornety w działach K/S to białe kruki co świadczy o tym że zadowoleni właściciele nie myślą się z nimi rozstawać.
W komplecie do karabinka otrzymałem przetoczkę do kartusza , imbusiki i zapasowy komplet oringów.
Miałem już karabinek teraz potrzebowałem szkła. Z racji ograniczonych funduszów szukałem budżetówki do 300 zł o powiększeniu powyżej 10X. Miała być delta , miała być barska (pozdrowienia dla firmy shark której paczka kurierem szła do mnie 8 dni. Stanęło na BSA platinum 8-32X44. Wrażenia z użytkowania lupy opisze po przetestowaniu w dziale optyka.
Został jeszcze zakup zestawu do ładowania i butla. W kwestii butli z pomocą ( jak zwykle ) przyszedł Daras za co mu dziękuje.
Wiatrówki nie udało mi się jeszcze przestrzelać za względu na przeciągającą się chorobę mojej córci. To co mogę o niej powiedzieć ro ze jest ciężka jak na PCP dużo cięższa od S400, rekompensuje to doskonała ergonomia osady która wykonana jest w bardzo staranny sposób z drewna bukowego, z pięknym ryflowaniem na chwycie i pod systemem . Troszkę dziwne jest zrezygnowanie ze standardowego czterotaktowego zamka a zastosowanie systemu MMC ale idzie się przyzwyczaić. Lufa nie jest wyposażona w ósemkę co wymusza zastosowanie lekkiego tłumika z aluminium. Tłumik możemy zamontować na gwint 1/2 Unf którym to jest zakończona lufa.
To chyba tyle co mogę powiedzieć o tym sprzęcie teraz. Więcej danych podam kiedy przestrzelam porządnie karabinek (ilość strzałów z kartusza, prędkość wylotowe śrutu itp) Mam nadzieję że będę zadowolony z tego Karabinka, Szkoda tylko że tak mało można poszukać o tym konkretnym modelu.

CDN

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
mrk
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-18, 20:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Gratuluję zakupu :)
Swoją drogą ciekawa wiatrówka za rozsądne pieniądze. Rozważałeś jeszcze coś innego (np. LOGUN czy CZ200), czy chciałeś BSA?
Nie jest uciążliwe ładowanie śrutu? Nie miałem BSA w łapach, ale z tego co czytam i oglądam to trzeba "obmacać" karabinek dookoła żeby wystrzelić?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dziś z niego strzelałem, wprawdzie 40 razy tylko ale jest rewelacyjna. Sprzęt bardzo celny w porównaniu do sprężyny. Cezeta finansowo wyszła by mnie dużo drożej, drożej nawet niż s400 bo do orginału musiał bum kupić większy kartusz i zamówić osadę u Darasa a to koszt w sumie min 700 zł
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Czy rzeczywiście jest różnica w skupieniu przy strzelaniu śrutem Crosman Premier i Exact ?
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Świetny kształt osady ma ta Twoja BeSkA.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Co do skupień to nie próbowałem jeszcze różnych śrutów. Narazie tylko H&N FTT i to na krótkich dystansach. Dziś aura była beznadziejna i strzelaliśmy pod dachem ale za tydzień mam zamiar postrzelać cały dzień. A co do kształtu osady to bardzo mi leży. Wygodny chwyt i krótka zwarta konstrukcja. To lubię.

[ Dodano: 2009-03-30, 17:36 ]
No i jest klops panowie :( . Zauważyłem niepokojący objaw w moim sprzęcie. kiedy wyzeruję sobie lupkę wale serie i skupienie mam rewelacyjne , no naprawdę jestem w szoku. Potem pakuję sprzęt do walizy i za tydzień jak strzelam mam skupienie również rewelacyjne ale już niestety w innym miejscu :/ . I tak za każdym razem. Zasięgnąłem opinii na iwebie od innych użytkowników lonestara i jeden z kolegów napisał że miał to samo a winna była luźna lufa w bloku. Luz podobno jest minimalny ale robi swoje. Muszę wysłać sprzęt do militariów i juz mnie wkurzyli bo na swój koszt a to 40 zł kosztuje. Temu koledze z iwebu karabinek wymienili na nowy. Ja się martwię bo jak mi zwrócą kasę to za 1350 nie kupie karabinka i zostanę rozbrojony przed zlotem. Pech.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kontaktuj się z Luką.
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A te skupienia lecą na prawo/lewo/góra/dół ? W Fx lufa przykręcana jest dwiema śrubami.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Z Luką nie da się skontaktować już próbowałem. Jutro posyłam flinte na serwis. Mam nadzieje że pomomo nieprzychylnych opinii o ich serwisie naprawią :/. A skupienie jest prawo lewo i dół. w Góre jeszcze nie było.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Maximus, duże są to odchylenia i na jakim dystansie. Może zbijak upaprany w smarze i zmienia się tarcie.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Odchylenia są różne najczęściej strzelam na dystansie 25m. Odchylenia sa żedy 2-3 cm prawo lewo dół. Dziwne jest to że po ustawieniu zera moge walić cały dzień i wszystko jest ślicznie aż do następnego strzelania. Trzeba znowu zerować.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Lufa Ci stygnie, jak nic.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

krzysztof pisze:Lufa Ci stygnie, jak nic.
Co to znaczy Krzysztof?

A tak na marginesie popatrzcie na mój tłumik od Wojtka. Mam nadzieję że będzie na co go zamontować :/

Obrazek
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

maximus pisze:Odchylenia są różne najczęściej strzelam na dystansie 25m. Odchylenia sa żedy 2-3 cm prawo lewo dół. Dziwne jest to że po ustawieniu zera moge walić cały dzień i wszystko jest ślicznie aż do następnego strzelania. Trzeba znowu zerować.
Jeżeli przesuwa się i trafia cały czas w ten sam punkt to spróbuj przestawić lunetę w montażu ( obrót o 90 stopni w lewo ) tak, żeby zamieniły się funkcje pokręteł. Wówczas POI powinien przemieszczać się w innym kierunku i będzie to wniosek, że przyczyna może być w celowniku.

Drugie podejrzenie to wibracje lufki. Zmiana amplitudy odchylenia lufy na jej zakończeniu o 60um może powodować odchyłkę 3cm na 25m. Drgania są wywoływane przez głównie zbijak.
Przyczyny można też szukać w mocowaniu lufy - ustaw zero, a następnie nagrzej do 40-50 stopni miejsce łączenia kostki z lufą - strzel do tarczy.
Arek D
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-09, 10:54
Lokalizacja: rybnik

Post autor: Arek D »

Przymierzam sie do kupna lonestar i nie wiem co teraz zrobić skoro po kilkudziesięciu strzałach coś nie tak z karabinkiem