Wiatrówka Crosman Benjamin AS 392 - krótki opis

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

domator68
Posty: 122
Rejestracja: 2008-03-16, 19:21
Lokalizacja: Prądocin

Wiatrówka Crosman Benjamin AS 392 - krótki opis

Post autor: domator68 »

Witajcie. Oto opis wiatrówki jak w tytule. Na początek parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiatrówka o kalibrze 5,5 mm zasilana jest dwutlenkiem węgla z butelki 88g.
Osadę wystrugano z drewna olchowego natomiast złom to lakierowany mosiądz i znal.
Karabinek z wkręconą butlą waży 2,7 kg, posiada dwustopniową regulację prędkości wylotowej śrutu:
stopień pierwszy - 152 m/s
stopień drugi - 185 m/s
W cyklu mieszanym można oddać ok 190 strzałów bez wyraźnego spadku mocy.
Przyrządy celownicze są ubogie, stała muszka i szczerbinka regulowana w pionie to wszystko chociaż w moim egzemplarzu są idealnie zgrane.

Jeśli chodzi o celność to hmmm... strzelec ze mnie taki sobie ale żeby mieć jakieś porównanie to proszę:
cel o wymiarach 12x3 cm, odległość 35 m, pozycja stojąca, przyrządy celownicze otwarte śrut Tomitex sport szpic, strzałów - 10, trafień - 7
śrut Exact diabolo, strzałów - 10, trafień - 10

W moim odczuciu jest to fajny karabinek do rekreacyjnego i efektownego rozbijania celów wszelakich ( butelki i owoce nie mają szans ). Przy zamontowaniu taniej lupki (koniecznie na montażu dwu częściowym) trafienie w jabłko z 50 metrów nie będzie wielkim wyczynem ale jeśli idzie o strzelanie tarczowe to chyba nie ten kaliber.

Jeszcze uwaga dotycząca butli z co2.
Butelki różnych producentów mają nieco inną średnicę szyjki i przez to miałem trudności ze szczelnością przy wkręcaniu. Poradziłem sobie wymieniając oryginalny oring o grubości 2.64 mm na nieco grubszy ( 2,77 mm ).

No i to by było na tyle. Opis trochę nieporadny ale może choć trochę przybliży tę wiatrówkę wszystkim zainteresowanym.
Pozdrawiam.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Wypas. Możesz przybliżyć nieco zasadę regulacji predkosci wylotowej?
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Fajne cacko, ile za nie dałeś?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, fajny jest. Sam myślę o czymś innym niż europejskie, bo mam możliwośc, tylko teraz złotowka poleciała. Dwa miesiące temu był poniżej tysiaka PLN.
http://www.bb-guns.org/benjamindiscover ... ridan.aspx
http://www.airgunsbbguns.com/Benjamin_D ... 1k77gp.htm
domator68
Posty: 122
Rejestracja: 2008-03-16, 19:21
Lokalizacja: Prądocin

Post autor: domator68 »

Regulacja prędkości polega na odpowiednim odciągnięciu popychacza. Są tam dwa kliki. Pierwszy - wolniej, drugi - szybciej.
Obrazek Obrazek
Na fotkach widać te ustawienia.
Ten sprzęcik kupiłem w maju zeszłego roku od handlarza militariami za 400 pln plus pistolet na co2 PRO 77. Wiatrówka zapakowana była w oryginalny kartonik i w załączniku była butelka(z gazem). Myślę że nie był to zły interes.