Slavia 634 - fotki

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Hektor
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-08, 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Slavia 634 - fotki

Post autor: Hektor »

Witam!

Chciałbym przedstawić kilka fotek mojego karabinka: Slavia 634
Kupiona w grudniu w sklepie Cekaus.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szyna już 11 mm

Z karabinka strzela się bardzo przyjemnie, "kop" krótki, spust miękki.
Jak na razie strzelałem tylko z otwartych na 10 m, więc niewiele mogę powiedzieć o celności mojego egzemplarza. Jak będzie cieplej postrzelam na większe odległości.
Jedyne co mnie troszkę denerwuje to gruba muszka, która utrudnia celowanie. W końcu tarcza Kpn to raczej nie jest jej przeznaczenie. Mimo to jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Jako, że moja żona już powoli "załapuje bakcyla" :D , muszę rozglądać się za kolejnym karabinkiem. W związku z tym pozwolę sobie zapytać bardziej doświadczonych kolegów
czy HW 35 E (sklep) to dobry wybór. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na jego temat.
Slavia 634
HW90K+DOT 4-16X42
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

wybór dobry, ale zobacz cene w tym sklepie http://akhobby.pl/ :mrgreen:
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Sprawdziłem i... o dziwo, w AK jest drożej :shock:
Incorsa chyba jakąś obniżkę ma.
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

A dla żonki nie lepiej 30'kę? Mniejsza, lżejsza, łagodniejszy naciąg, że nie powiem że sporo tańsza...
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Hektor
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-08, 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Hektor »

Dla żony zostaje Slavia. Dla mnie ma być HW 35 - z racji wagi karabinków.
Slavia 634
HW90K+DOT 4-16X42
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Aaaa... to zmienia postać rzeczy... :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Escorpio pisze:Sprawdziłem i... o dziwo, w AK jest drożej :shock:
Incorsa chyba jakąś obniżkę ma.
faktycznie w tej wersji Incorsa ma taniej :shock:
Quasi68

Post autor: Quasi68 »

Witam Hektor !
Mam taki sam karabinek.. kupiony też w grudniu.. i też w Cekausie ;-)
Też strzelam z otwartych.
Popróbuj strzelać na 20 m. do kapselków i na 50 do puszki po ' bezalkoholowym' ;-)
To nie trudne :-)
Trzeba tylko nauczyć się przestawiać szczerbinkę.... w zależności od odległości.
Pozdrawiam
Hektor
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-08, 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Hektor »

Jak tylko zrobi się cieplej, to napewno spróbuję. Choć prawdopodobnie na 20 m kapselka nawet nie zobaczę :).
Natomiast do strzelań na bliższe odległości marzy mi się diopter.
Niestety w żadnym sklepie nie znalazłem pasującego do Slavii. Problem jest ze zbyt wąską szyną pod muszką. Może któryś z kolegów próbował montować diopter na Slavii? Istnieje taki na rynku?
Slavia 634
HW90K+DOT 4-16X42
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Quasi68

Post autor: Quasi68 »

tak.. ale Slavka ma 7 mm szynę na lufie.. :-( i nawet muszka tunelowa od HW nie pasuje.
Piotr przysłal mi rysunek przejściówki, ale musze poszukać wykonawcy.. i zastanowić się, czy wtedy da się zgrać muszkę i szczerbinkę, bo ta ( szczerbinka ) w Slavce jest jakaś niedemotowalna..

Paweł :-) mam dla ciebie radę :-) strzelaj tylko do czerwonych kapselków :-) te zawsze widać :-D!
Pozdrawiam
Sławek
Hektor
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-08, 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Hektor »

Szukając twardo dioptera do kupienia natknąłem się na stronę. Jak dla mnie ceny zabójcze, w końcu to już chyba profesjonalny sprzęt. Może kogoś zainteresuje.
Slavia 634
HW90K+DOT 4-16X42
Maciek212121
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-01, 22:14
Lokalizacja: ostrowiec

Post autor: Maciek212121 »

Witam! Mam dylemat... Chcialem kupic slavie 643 i jak patrze np. na allegro rozne oferty to kazda inna w jednej np moc 16j a drugie 14j. czy to sa rozne model czy o co w tym chodzi. chcial bym wybrac naj lepszy model z tych 634. Prosze o pomoc i nawet jakiegos linka z aukci. p.s zero pojecia pzdr
niaa
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Maciek212121 pisze:Witam! Mam dylemat... Chcialem kupic slavie 643 i jak patrze np. na allegro rozne oferty to kazda inna w jednej np moc 16j a drugie 14j. czy to sa rozne model czy o co w tym chodzi. chcial bym wybrac naj lepszy model z tych 634. Prosze o pomoc i nawet jakiegos linka z aukci. p.s zero pojecia pzdr
Slavia 634 jest tylko jedna(nie licząc modelu Hunter z minimalnie inną osadą,który okazał się niewypałem i nawet się go nie widuje obecnie na aukcjach) i w jednej fabrycznej mocy.
Zwróć tylko uwagę na szynę montażową, aby to była 11mm, jaka jest w nowszych Slaviach 634, a nie 13mm jak niegdyś. Te nowsze mają także koronę lufy,która poprawia celność.
Warto sprawdzić, czy lufa kupowanej Slavki nie jest wygięta jak banan, ale to trochę trudno zrobić poprzez przestrzeń wirtualną.
Najlepiej jednak zrobiłbyś, kupując Slavię z wymieniona prowadnicą sprężyny i odpowiednio przesmarowaną - pozytywne skutki tych modyfikacji możesz bez problemu znaleźć w nie jednym temacie na forum(można taki karabinek dostać np. w sklepie Cekaus).
Hektor
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-08, 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Hektor »

Całkowicie potwierdzam słowa kol. Bjudasa. Jeżeli kupować Slavię to w Cekausie, zwłaszcza, że dają dwuletnią gwarancję (choć pewnie i tak się z niej nie skorzysta). Strzelać można zaraz po wyjęciu z pudełka. Podstawowe czynności czyli przesmarowanie i wymiana prowadnicy już są wykonane.
Slavia 634
HW90K+DOT 4-16X42