Moje HW 97k

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Moje HW 97k

Post autor: maximus »

Dziś po długim czasie użytkowania Hw 97k postanowiłem w końcu przedstawić ją wam użytkownikom forum.
Zakup był dość spontaniczny bo po wizycie na chemicznej i "oblukaniu" sprzętów którymi tam miotają śruty zawodnicy stwierdziłem że już czas przesiąść się z hatsana na coś troszkę poważniejszego. Wybór pad na hw 97 bo na tx 200 nie było mnie stać po prostu. Jeszcze tego samego dnia zamieściłem ogłoszenie na i-webie. Po krótkich negocjacjach dogadałem zakup i już następnego dnia Hw było u mnie w domu ( osobiście przywiózł mi je z Wronek kolega z i-webu za co bardzo mu dziękuję.
Pierwsze wrażenie piorunujące. W porównaniu do Hatsana wykonanie dużo staranniejsze i dokładniesze. Sprzęt jest mega celny. Jako że w czasie kiedy robiłem ten zakup trwała liga wiosenna mogłem dostrzec znaczną poprawę na tarczach. Flinta krótsza i bardziej zwarta no i cięższa. Mój egzemplarz ma 3 lata i jest jeszcze w starej osadzie bez ryflowania pod systemem. Stan wiatrówki jest idealny żadnych wgniotów ani otarć na oksydzie. Według sprzedawcy wystrzelone było z niego ok 2 pudełka śrutu.
Na pukawkę powędrował zakupiony wcześniej od Sławka ( podziękowania ) Vomz 8x56 który mimo iż ciężki moim zdaniem idealnie nadaje się na ten sprzęt. Lupa otrzymała dodatkowo osłonę przeciwsłoneczną i butlerki od Seweryna ( podziękowania ) dzięki czemu jeszcze fajniej wygląda na "hawajce".
A teraz troszkę o zmianach dokonanych przeze mnie w samym karabinku. Na samym początku Ze względu na dźwięczenie sprężyny postanowiłem wykonać osłonę pet i korek z ertalitu. Niestety te zmiany nic nie dały. Nosiłem się z zamiarem wysłania wiatrówki do forumowych guru na tuning ale cennik jednego przynajmniej z tych panów o dużo przerósł moje możliwości finansowe. Na szczęście z pomocą przyszedł Zdzisiu przesyłając mi ertelit ( podziękowania ) i Daras ( podziękowania x 100) bo to z jego pomocą wykonałem zestaw dzielonych sprężyn i to okazało się strzałem w przysłowiową dychę. Podzieliłem sprężynę oryginalną exportową ale była troszkę słaba (niecałe 13 J) więc zakupiłem nową i też podzieliłem. Nie wiem ile jest teraz juli bo nie pomierzyłem jeszcze.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Teraz do wszystkich którzy zastanawiają się nad podziałem sprężyny. Róbcie to bo efekt jest kosmiczny, śrut na wieżyczce lunety nawet nie drgnie a koszty nie muszą być wcale wysokie. Następnie wsadziłem przegrody do atrapy tłumika od Hogana ( podziękowania ) i zrobiło się troszkę ciszej. Ostatnią rzeczą którą dodałem były dwie blaszki mosiężne o grubości 4mm które wsadziłem pod stopkę. Miały one za zadanie oprócz poprawy wyglądu (moim zdaniem) poprawić również wyważenie karabinka bo jak wiadomo Hw 97 ma tendencję do lecenia na "pysk". Blaszki przysłał mi Krzysztof za co również mu dziękuję.
Obrazek
Obrazek

Mogę śmiało powiedzieć że dzięki pomocy całego forum powstało całkiem przyjemne strzeladeło za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Fajnie się czyta takie historie.
Sam jak dłubałem przy karabinku i policzyłem ile osób mi w tym (w ten czy inny sposób) pomogło, to mi szczęka opadła.
Przy okazji miło patrzeć jak wciągnęło Cię strzelanie.
GRATULUJĘ i samych 10! życzę.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

Witam,
też gratuluje i samych 10 życzę.
Niemniej, to co zrobiłeś z HW przeczy tezie, że nic sie z nimi nie robi po zakupie, tylko strzela. Jak widać drobne mody wyszły jej na dobre.
Co prawda dzentelmeni o pienmiądzch nie rozmawiają , ale podaj mniej więcej koszty zakupu HW.
Pozdrawiam
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Z każdą wiatrówką MOŻNA coś zrobić. Z niektórymi TRZEBA.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Po interwencji kolegi Mecenasa robię sprostowanie. A więc osłonę przeciw słoneczną do Vomza i wycinkę + polerkę blaszek mosiężnych wykonał ten właśnie kolega za co i jemu dziękuję :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

Marcinie, ta mosiężna blaszka dodaje elegancji karabinkowi. Ale ostateczny efekt uzyskasz, jak zrobisz w mosiądzu jeszcze język i osłonę spustu :D
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Myślałem o tymi to poważnie ale nie mam pomysłu jak wykonać osłonę spustu. Może ty masz pomysł
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Gratuluję dobrego sprzęta :D ja do swojego tak przywykłem że jeszcze długo pozostane z nim w związku :P :mrgreen: .Od dawna tez mam zamiar wypróbować patent z dzieloną spręzyną,zrobiłem to w Slavi,jakoś wielkiej różnicy nie ma ale coś w tym jest,może HW97 ma coś co daje wyczuwalną różnice po dzieleniu sprężyny :? .Zima idzie to trzeba coś podłubać :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez indian, łącznie zmieniany 1 raz.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Marcin to proste jak gięcie mosiądzu. Zobacz moje z iżyków, masz pod nosem.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W HW 97 różnica na dzielonej sprężynie jest naprawdę ogromna. Większość tuningów w moim starym hatsanie i w hw nie dawał efektu takiego wyczówalnego organoleptycznie a podział sprężyny zwalił mnie z nóg. Krzysztof u mnie sprawa nie jest taka prosta ponieważ nie wystarczy ugiąć samego kabłąka bo to jest w miarę łatwe. Problem w tym że część płaska która styka się z łożem ( nie wiem jak to opisać ale myślę że wiesz o com biega) nie jest równa. Ma w sobie frezy pod elementy spustu. Jutro Będę najprawdopodobniej u Darasa ro pomędrkujemy, może coś wymyślimy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

Niestety, ja też nie mam pomysłu. Ale widziałem gdzieś, chyba na iwebie - no po prostu cudo! Jak ze złota :) Plus jeszcze rygiel, bo to był (chyba?) AA. Ja nie mam czasu nawet porządnie postrzelać, marzę o chwili, kiedy bedę miał naprawdę czas na hobby. A na zimę tyle planow :P Ale mysle, że z Darkiem i Krzysztofem zrobisz to wszystko bez problemu.
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Robert.F
Posty: 25
Rejestracja: 2008-08-28, 15:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Robert.F »

Taki kabłąk jest bez problemu do kupienia;
Obrazek

http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/5476

Albo daj ogłoszenie(na iwebie też) - pewnie ktoś ma. W końcu było kilka customowych 97k w osadach thumbhole.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Wszystko ok tylko poczytaj uważniej. Ja mam taki kabłąk ale szukam takiego z mosiądzu.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

maximus pisze:Wszystko ok tylko poczytaj uważniej. Ja mam taki kabłąk ale szukam takiego z mosiądzu.
Proszę bardzo:
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... 0%20Rifles
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Sprzęt miodzio :mrgreen: wyszło ci to wszystko super...

Fajny ten kabłak mosiężny i jak widze do AA też mają...ale ta cena :shock: