JSB SCHaK 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

JSB SCHaK 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

[center]Obrazek[/center]

Nazwa: JSB Diabolo SCHaK
Typ: Wadcutter
Producent: JSB Match Diabolo a.s., Josef Schulz, Bohumin
Strona: http://www.schulzdiabolo.cz
Waga: 0,53 g
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: blaszane

[center]Obrazek[/center]

SCHaK (fonetyki nawet nie będę próbował interpretować) to wyrób skierowany w kierunku tych, którzy strzelają mecze. Jest to jedna z marek tej linii, oprócz tego JSB wyrabia też Match Diabolo w kilku wariacjach. Jak czytamy na stronie,
JSB pisze:The only difference to the Match products is the speed of the check out control. For this reason the SCHaK products may contain pieces with slight visual imperfections.
Szczęśliwie wizualnych imperfekcji w swoim opakowaniu nie odnalazłem.

[center]Obrazek[/center]

W porównaniu do Exacta (takie porównanie musi paść, w końcu to z jednej fabryki) śrut jest podobnej barwy, ale o wiele, wiele twardszy. Wygląda dość delikatnie, ale mocniejsze telepnięcie puszką mu raczej nie zaszkodzi. Widoczny ślad po matrycy. Dokładnie wykonany - brak nadlewów, a w puszce też nie znalazłem niespodzianek.

QB 78:
Po lewej śrut suchy, po prawej smarowany (Napier), jeszcze bardziej po prawej imadło i też smarowany. Dziesięć strzałów.

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Hammerli Match:
Imadło. Dziesięć strzałów.

[center]Obrazek[/center]

FWB 300s:
Autorem jest Sławek - kłaniam się. Śruty z jednej puszki.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

[center]Obrazek[/center]


Różnica? Znaczna.
JSB znakomicie lata w Hammerlim, bardzo średnio w Marylce (liczyłem na coś więcej). A wybredna lufa FWB należącego do Sławka najwidoczniej nie poznała się na produkcie z Czech.
Typowe skupienie z JSB@Hammerli oscyluje w granicach 5x5mm + czasami 1 mm w bok lub w górę. Najgorsze jakie udało mi się uzyskać, to było gdzieś ok. 8 x 6 mm. Być może to właśnie te nie do końca idealne wizualnie śruciny.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

To ja dodam swoją tarczkę,
Walther LGR, 10m. Na otwartym powietrzu, ale jeszcze kiedy było ciepło i miło, praktycznie bez wiatru. Obrazek
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.