SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Cała Reszta » Hyde Park » Strzelanie z broni czarnoprochowej.
Strzelanie z broni czarnoprochowej.
Autor Wiadomość
asterix 
Bogdan

Wysłany: 2008-08-01, 12:51   

myślę że długo nie trzeba by czekać :mrgreen:
Jak będzie gotowa to będziemy z niej strzelać na strzelnicy myśliwskiej.
A i policjanci lubią sobie postrzelać z cp.

Skorup 

Wysłany: 2008-12-27, 00:46   

Witam ostatnio myślałem dużo nad zakupem broni czarnoprochowej i mam do was dwa pytanka, na które jak dotąd nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi:

1. Czy na terenie prywatnym jeśli jest ogrodzony i zabezpieczony (duuuży ogród) strzelanie z broni czarnoprochowej jest legalne ? Jeśli nie, to gdzie można sobie postrzelać ?

2. Gdzie można legalnie kupić czarny proch ?

asterix 
Bogdan

Wysłany: 2008-12-27, 09:03   

Cześć :D
odpowiadam na pytanie nr.1
Broń czarnoprochowa to broń palna.Można z niej strzelać tylko na atestowanych strzelnicach.Nawet gdybyś miał najbardziej ,super zabezpieczony teren prywatny-nie wolno!
pyt.2
legalnie możesz kupić czarny proch w Czechach,lub u nas jeśli posiadasz pozwolenie na broń.
Podobno jest kilka sklepów w Polsce,gdzie można kupić c.p.bez pozwolenia.Poczytaj na IWEB-ie.Na IWEB-ie ogłaszają się też koledzy ,którzy chcą sprzedać cp.

Co do strzelnic to najbliżej Gostynia znajdują się w Śmiglu,Rawiczu i Krzywiniu :)
Kolego,a jaką broń zamierzasz kupić jeśli to nie jest tajemnicą?

Skorup 

Wysłany: 2008-12-27, 10:55   

NA początek na pewno jakiś karabin ale nie mam jeszcze konkretnego modelu na oku.

A co do strzelnic ... około 10 km od Gostynia w lesie koło Godurowa jest ,,strzelnica'' tzn. są postawione drewniane stanowiska, miejsca na tarcze itp. i odbywają się tam czasami zawody z broni palnej. Czy na taką ,,strzelnice" jeśli nikogo na niej akurat nie ma można sobie przyjśc podymić ?
Druga strzelnica jest w Gostyniu koło mojego domu ;) To jest strzelnica LOK, ale nie jestem piewien czy mozna tam wejśc ze swoją bronią, tym bardziej czarnoprochową, jeśli tak to jakie są mniej więcej ceny za wypożyczenie toru ?

asterix 
Bogdan

Wysłany: 2008-12-27, 12:38   

proponował bym Tobie pójść do właściciela tej strzelnicy w lesie i z nim się dogadać,czy możesz tam strzelać i ew.czy sam.
Ja bez wiedzy właściciela bym nie ryzykował.Ktoś usłyszy strzały,zadzwoni na Policję i kłopot gotowy.
Co do strzelnicy LOK-u,to zależy tylko od nich.Jedne strzelnice są bardzo przychylne broni cp. inne nie.Jeśli kryta strzelnica nie ma dobrej wentylacji to raczej nie pozwolą jej zadymić :mrgreen:
Jeśli chodzi o ceny to jest też różnie.
Na myśliwskich strzelnicach gdzie strzelam to biorą 15zł,a na krytych to 20 i 30 zł.

adam plucinski 

Wysłany: 2010-04-12, 21:16   adam plu - dyplom

Witam

nazywam sie Adam Plucinski

w tym roku robie dyplom na Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu.

do mojej realizacji potrzebuje roznych zapachow wojennych, zapachow wojny.
Słyszałem, że flejtuchy, szmatki do czyszczenia lufy itd, śmierdzą specyficznie, że jest to charakterystyczny zapach.

czy mają Państwo takie flejtuchy? czy są oprócz tego inne zapachy, charakterystyczne, jakieś smary, cos w tym stylu? nie znam sie kompletnie, ale bardzo interesuje mnie zapach tego..

byłbym bardzo wdzieczny za odzew

podaje mój mail i telefon

patrino@o2.pl
604 271 997

pozdrawiam

Adam Pluciński

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2010-04-13, 06:33   

Cześć Adam
Tu raczej nie strzelamy z CP. Kiedyś posiadałem (i strzelalem) taki rewolwer. Zapach może zbliżony do siarkowodoru - przy czarnym prochu. Przybitki odlatują daleko, nie można raczej ich znależć. Flejtuchy bliżej. Broń powinna pachnieć oliwą do jej czyszczenia. Najbardziej charakterystyczny zapach ma oryginalna wojskowa, tzw.pkb - płyn konserwujący broń. Różne sklepowe aerozole to nie to.
Myślę, że ze swoją prośbą powinieneś zwrócić się do userów na www.bron.iweb.pl , jest tam dział tylko broni czarnoprochowej (CP).

Jest taka grupa: Poznański Regiment Odprzodowy ;)

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Cała Reszta » Hyde Park » Strzelanie z broni czarnoprochowej.