Norica Killer 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Norica Killer 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

[center]Obrazek[/center]

Nazwa: Norica Killer
Typ: Hollow Point
Producent: Norica Laurona, Farmi s.a.
Strona: http://www.norica.es
Waga: 0,4 g
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: blaszane

[center]Obrazek[/center]

Chyba z dwa miesiące (jakoś na wakacje?) pisałem ten tekst (resztę o śrucie zresztą też). Niemniej jednak:
Kupiłem to dzieło hiszpańskiej myśli twórczej w sumie przypadkiem. Przeznaczeniem tego śrutu ponoć są polowania, co w naszych polskich warunkach przekłada się na polowanie na np. jabłka, puszki, glinę, żelatynę...
Jakichś specjalnie wielkich oczekiwań względem tego wynalazku nie miałem. Okazało się, że się nie zawiodłem ;p Śrut jest stosunkowo typowy rozmiarowo - choć zdjęcie może sugerować, że "pocisk" ów jest znacznie dłuższy.
Fabryka wypuszcza to czymś nasmarowane. Bardzo lekko. Użytkownik końcowy odczuje to smarowanie jako srebrny tłusty pył zbierający się na palcach. W przypadku tego śrutu nie ma z tym jednak większego dramatu.
[center]Obrazek[/center]
W pudełku znaleźć można wiele atrakcji. sporo opiłków i odpadów produkcyjnych...
[center]Obrazek[/center]
I nie musiałem specjalnie długo szukać okazów do zdjęcia.
Kiedy już przestałem się śmiać, postanowiłem coś strzelić.

Tarcza poniżej strzelona została Marylką z 10m x 10.

QB 78:

[center]Obrazek[/center]
To powyżej to 4 + 1 H&N zielony - strzeliłem, bo odniosłem wrażenie strzelając Nornicą, że gazu zbrakło "w trakcie". Nie zbrakło.

Hammerli Match:
Z imadła, x 10.
[center]Obrazek[/center]

FWB 300s:
Autorem jest Sławek, któremu dziękuję. Śruty z jednej puszki, smarowane.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

[center]Obrazek[/center]

Tarcza strzelona z Daystate X2 przez Kalelona i Kurierexa (@Airguns.pl) z 23m to skupienie 30 mm x 43 mm (około).

Zdaje mi się, że strzelałem tym czymś jeszcze na 15 albo 20 m z gaziaka i ze sprężyny, ale coś się nie mogę tarcz doszukać. Z tego co pamiętam, było proporcjonalnie gorzej.

Z atrakcji jeszcze:
Norica Killer vs obudowa komputera - w tym temacie,
Norica Killer vs żel balistyczny - w tym temacie.

Hm. Tragedia. Nie jest to najbardziej niecelny śrut jakim strzelałem. Jednak bardzo średnio nadaje się wg mnie do tego, do czego został stworzony.


[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Strzelaliśmy tym jeszcze do gliny:
Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale musi wystarczyć.
Obrazek

Obrazek
Generalnie śrut w glinie trochę się zdeformował co cieszy i dzięki czemu wywalił ładną dziurę.
Dla porównania od lewej 1 - chyba Crosman Pointed, 2 - NK (widać śrut w głębi dziury), 3 - Gamo z kulką stalową, 4 - Jakiś 5,5 Gamo albo Exact
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

ufff ....a ja miałem go kupić, widzę jednak że nie warto... :mrgreen:
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 166
Rejestracja: 2008-11-20, 06:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glowak_71 »

Fakt, z dumnie brzmiącą nazwą efekty strzelania nie mają nic wspólnego. Taki śrut - indywidualista. Lata, gdzie chce i jak chce. Dużo bardziej niszczycielskie efekty daje zwykły Crosman Pointed, że o barakudzie nie wspomnę.
Dobrze, że pudełko zakręcane, to się przyda.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.
Awatar użytkownika
Zenek
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-27, 15:12
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Zenek »

ja ostatnio strzelałem z norica Thor też jest posmarowana jakimś srebrnym osadem który zostaje na palcach z 30m leci ładnie a na 50m gorzej ale da się przeżyć a jak się weźmie pod uwagę jakiś made in china :D :D to elegancko latają śruty noricki