Magazynek do AA S 200

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Magazynek do AA S 200

Post autor: daras »

Wczoraj zachciało mi się eksperymentować i zrobiłem magazynek grawitacyjny taki jak był opisany na airgunsbudu.

Obrazek

Niestety pomysł okazał się totalną porażką, śrut opadał po odciągnięciu popychacza główką na dół i się klinował. Dlatego stwierdziłem że zrobię magazynek bębenkowy. Do oryginału mu daleko, ale też nie chciałem podrabiać airarmsa tylko zrobić coś prostego. Wyglądem magazynka się nie sugerujcie bo jest zrobiony z teflonu który otrzymałem od kolegi Wonskiego i jest to tylko prototyp który jednak i o dziwo działa :mrgreen: :mrgreen: Oryginał będzie aluminiowy. Zmienił bym tylko mechanizm przesuwu bębenka bo to dźwigienka trochę nieporęczna jest. miała ją odbijać do góry sprężynka jenak długopisowa za słaba i nie odbija. Jak ktoś ma jakieś rady to proszę się podzielić ze mną. Teraz fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-17, 11:07 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
guntuning.com
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

daras pisze:Wczoraj zachciało mi się eksperymentować i zrobiłem magazynek grawitacyjny taki jak był opisany na airgunsbudu. Niestety pomysł okazał się totalną porażką, śrut opadał po odciągnięciu popychacza główką na dół i się klinował.
Jakiego śrutu używałeś? Masz jakieś fotki porażki? Chętnie bym obejrzał.
Może jak jest tak bardzo nieudany to sprawdzi się w komplecie z moją chińską QBietą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Robert obojętnie jaki śrut, zawsze nurkuje głową w dół.
Poza tym projekt mojego bębenka jest już na nowym etapie, ale to po wakacjach. Powiem tylko że bębenek będzie bazą, a mocowanie jego planuje zrobić albo uniwersalne ,czego pewnie się nie da, albo będzie dorabiane na życzenie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Prezes! Co z magazynkiem? Czy dałoby się dorobić cóś takiego do S&W?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Pewnie można by dorobić tylko po co jak można kupić w sklepie, ja kupiłem za 25 zł, co zaś do magazynku do AA to nie mam czasu na razie wrócić do tematu, ale jak tylko będę miał chwilkę to będę walczył dalej.
guntuning.com
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Było cymbalistów wielu.

Post autor: daras »

Jak wiadomo jest to moje trzecie podejście do zrobienia magazynka i jak powiadają do trzech razy sztuka, więc może tym razem się uda.

Projekt magazynka wykonałem w oparciu o dokładne fotki jakie wykonał Telli i za to mu bardzo dziękuję. Nigdy nie widziałem i nie miałem w ręku tego magazynku, więc trudność wykonania projektu miałem jeszcze większą. Jednak jak się okazało aż tak bardzo nie odbiegłem wymiarami bo bębenek mam tylko 1.5 mm większy od oryginału. Nie bardzo jeszcze wiedziałem jak działa mechanizm indeksacji, ale moje domysły po konsultacji z Tellim okazały się słuszne i jestem teraz pełen optymizmu.

No czas na kilka fotek:

Części składowe magazynka jak widać nie ma ich zbyt wiele.


Obrazek


Teraz zasada działania, przy wciśniętej dźwigni popychacza, dzwignię obrotu bębenka mamy w pozycji do przeładowania.

Obrazek

Po odciągnięciu rygielka dźwignia popychacza się cofa i uwalnia bębenek z bolca, w tym momencie sprężyna ściąga dźwignię i obraca bębenek o jeden cykl. Powinien być tam jeszcze bolec ograniczający opadanie dźwigni, ale zapomniałem umieścić na fotkach.

Obrazek

Widok ogólny sesja rozbierana :D

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Tam jeszcze przy dźwigni wewnętrznej jest taka blaszka, której tutaj nie widzę...

Widać ją natomiast tutaj: http://www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php ... =magazynek

Wg, mnie - powoduje ona, iż dźwignia popychacza dociska ją mocniej u dołu, gdy jest potrzeba żeby przekręcić magazynek do przodu a słabiej u góry, żeby dźwignia mogła wrócić do dolnego położenia nie cofając magazynka z powrotem do tyłu.
IPSC
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Wiem Wojtek jest taka blaszka, u mnie pewnie też będzie, bo coś musi dociskać tą pół kulke do bębenka.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

A konsultacje ze mną to co? ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Racja Piotrze zapomniałem o Tobie, a to z Tobą przede wszystkim konsultowałem wszystko.
No i żeby nie było że znów coś zacząłem i nie skończyłem, to przedstawiam fotki już częściowo zrobionego magazynka.


Obrazek

Obrazek

Pozostała mi do zrobienia dźwigienka i mocowanie do systemu będę próbował zamocować to na te dwie pierwsze śrubki, bo mocowanie na szynie jest dość kiepskie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Fajnie wygląda a do AA s400 się nada?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie nada się zupełnie inna konstrukcja.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Szkoda :( ciekawe czy można gdzieś u nas kupić magazynek do 400S? na wyspach wychodzi 270 zeta z przesyłka...
Awatar użytkownika
Szymon K
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-09, 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Szymon K »

Też szukam tego.
Masz link do sklepu na wyspach?
AA S400 4.5 + Leapers Accushot 3-12x44 AO 30mm
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Szymon K pisze: Masz link do sklepu na wyspach?
owszem

http://www.rowanengineering.com/products1.htm

Z tego co widzę trzeba kupić magazynek z mocowaniem za £54.95 i ewentualnie zapasowe magazynki po £35.95 wysyłka do Polski kosztuje £5.65 zwróć uwagę, że występuje prawa i lewa wersja mocowania i magazynka. Na stronce też masz filmik jak to działa. Gdybyś zdecydował się zamawiać daj znać może się dołączę do zamówienia i podzielimy się kosztami wysyłki :mrgreen: może się jeszcze ktoś dołączy?

[ Dodano: 2008-12-26, 20:06 ]
Wypatrzyłem właśnie, że trzeba zmierzyć wysokość mocowani bo są dwa rozmiary.....
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 13:47 przez bonzoo, łącznie zmieniany 1 raz.