Diana 5G - Sposób na jesienne wieczory.

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Diana 5G - Sposób na jesienne wieczory.

Post autor: El Commandante »

Na jesienną pogodę jest sposób. Można np posiedzieć przed Tv popijając herbatkę albo np: posprzątać mieszkanie, też wypastować wszystkie buty.. albo zrobic coś bardziej sensownego i przyjemniejszego np... postrzelać z pistoletu :mrgreen: . Pistolety jak najbardziej się do tego nadają pod warunkiem, ze korytarz dość długi ;) W moim przypadku to doskonałe 10 m ;) Wiec do dzieła :mrgreen:
No to otwieramy walizkę i wyjmujemy obiekt pożądania. W tym wypadku jest to Diana5G.

Obrazek

Kupilem ten pistolet dosyć niedawno. Powodem było zatrzymanie jego produkcji, o którym się niedawno dowiedziałem.

Obrazek

Po wyjęciu z pudełka Dianka robi całkiem fajne wrażenie. Męskie rozmiary i też niemała waga 1,15 kg, wiec jest co trzymać. I tu na początku male rozczarowanko. Diana ma wyraźnie wyprofilowaną rękojeść z parapetem na kciuk, do czego było mi się trudno przyzwyczaić.
I w ogóle rączka jakby przyszeroka - Jakby wyprofilowna na nieco większe paluchy niż moje :| Jednak po kilkudziesięciu strzałach można nabrać powoli zaufania do chwytu i w sumie można z tym żyć :D

Obrazek

Obrazek

Pistolet ten ma klasyczne przyrządy celownicze. I bardzo dobrze przynajmniej jak przystało na starą tradycje są z "żelaza " a nia jakieś tam "tru glo" czy też inny scheiss ;)
Szczerbinka w pełni regulowana i to bardzo precyzyjnie jak na pistolet, w sumie trudno dzisiaj o lepszą szczerbinkę w pistoletach. Seryjnie wyposażona jest w 4 przezierniki.

Obrazek

Muszka jest odejmowana i w sumie całkiem nieźle pasuje do szczerbinki.

Obrazek

Obrazek

Jak opanujemy chwyt to mozemy się powoli przymierzyć do naciśnięcia spustu.
Spust jest wyposażony w automatyczny bezpiecznik oraz regulację drogi nacisku.

Obrazek

Pod spodem są tam dwie śrubki. Jedna sluzy do odblokowania sruby regulacyjnej ,druga do regulacji.Musze troche tym poeksperymentować, gdyż ustawienie fabryczne okazało sie bardzo czule ;) I pierwszy strzal musnął brzeg tarczy...dobrze, że mam odpowiedni kulochwyt :mrgreen: W ogole strzał jest dosyć głośny, ale w granicach rozsądku (jak sie ma tolerancyjnych sąsiadow ;) Dianka też nieźle kopie. Nie uważam to wcale za wadę. Wręcz przeciwnie daje to posmak prawdziwej broni. Ktoś kto oczekuje w niej broni meczowej bedzie rozczarowany. Jest to poprostu pistolecik rekreacyjny z niezłą celnością i dosyć porządną siłą przebicia. Jestem pewien, ze na 20m będzie mozna spokojnie strącić pudełko po papierosach albo rozstrzeliwać puszki po....cocacoli ;) Po pewnym treningu oczywiscie.

Obrazek

Sam pistolecik wykonany jest jak na Dianke przystalo. Co prawda okladziny mogły by być z drewna, no ale cóz są jakie są.
Do złamania lufy użyc trzeba nieco siły. Najlepiej jest lekko uderzyć w muszkę. Która to w tym celu oprawiona została miękkim tworzywem sztucznym. Sam zatrzask trzyma pewnie i stabilnie. Typowe dla Diany jest rygiel kulkowy. Takie rozwiązanie trzyma latami.

Obrazek

Obrazek

Diana jednak dopuściła sie przy nim malego niechlujstwa :P Otóż zakończenie łuski zamyka taki element z tworzywa sztucznego:

Obrazek

i on właśnie po kilkunastu strzałach po prostu odpada.... nie jest niczym zabezpieczony, siedzi po prostu na wcisk :shock: . Poradzilem sobie jednak z tym problemem. Po prostu nalepiłem na zakonczenie łuski jedną warstwe tesafilmu. No i trzyma do teraz :mrgreen:

Obrazek

Na wady i zalety może trochę za wcześnie. Jednak jedno można powiedzieć. Kto lubi surowość metalu, zdecydowany chwyt i poza tym plastykowym korkiem w sumie bardzo dobrą jakość wykonania, ten bedzie miał z Dianki długą towarzyszkę jesiennych wieczorów.
Jak trochę ja wyczuje to wstawię też kilka jesiennych tarcz z korytarza ;) ot tak żeby sobie poprawić jesienny humorek oraz narobić innym apetytu na dianke.... :mrgreen:

Obrazek

ps . Mam nadzieje ze tym razem post ciut lepiej nadaje sie do czytania. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez El Commandante, łącznie zmieniany 3 razy.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Poprawiłem parę literek.
A co do pistoletu - ma dla mnie nieatrakcyjny wygląd, ale ze zdjęć (nota bene bardzo dobrych) wychodzi, że jest to porządnie wykonany porządny kawałek wiatrówki. I kasuje wszelkie współczesne produkcje.
Ja tam mam tylko zastrzeżenia do tej trójkątnej muszki, nigdy nie mogłem w nic porządnie trafić z Diany z taką muszką :P
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Tak ,na poczatku miala dla mnie tez nie atrakcyjny wyglad...ale po wizieciu go do reki inne wyglodajo jak zabawki .. :mrgreen: Diana5G niczego nie imituje jak na przyklad bardzo dobry zreszto HW45 jest poprostu tym czym jest czyli wiatrowko.A ta trojkotna
muszka naprawde bardzo dobrze sie celuje...o wiele gorzej jest z opanowaniem kopniaka :/ :mrgreen: Cale szczescie w wiatrowkowym swiecie jest w czym wybierac i zawsze mozna cos znalezc dla wlasnego smaku ;)
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

A mi się ta Diana podoba, ostatnio coraz bardziej przekonuję się do pistoletów o takiej stylistyce, a i opis mi się podoba.
Samych 10!


----------
Chyba lubisz te Diany?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

dodam tylko, że ta półka na kciuk + głębokie wycięcie w rękojeści daje bardzo powtarzalny chwyt, pistolet siedzi w ręce jak zamurowany. Problemem jest tylko, jak utrzymac tę muchę, żeby nie fruwała :) Ale jak się oprze lufę o coś, to jedna dziura w tarczy.

A tak przy okazji, wydaje mi się, że Dianka jest bardzo podobna do Krzysztofa FWB?
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Świetny opis :)
Do strzelania ze sprężynowego pistoletu trzeba się przyzwyczaić i polubić.

Co do muszki to bardzo podobną (tylko bez gumowej osłonki) miałem w Dianie 27, dopóki nie usiadła na niej lupka :lol:
Dla ułatwienia celowania trójkątną muszkę trochę bardziej zeszlifowałem i na końcu zrobiłem małą kulkę z 'Poxipolu'.
Całość po wyschnięciu potraktowałem czarnym markerem.
Komfort celowania z otwartych się znacząco poprawił.

Tak to wygląda:

Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Cieszy mnie ze wam sie opis spodobal, a juz myslalem ze nieda sie rozczytac ;)
Fajny pomysl z to muszka .A co najwazniejsze prosty i jak widac skuteczny.Narazie postrzelam z takiej jaka jest. A jak bedzie mi mucha skakac to tez nad czyms pomysle i moze rowniez utwierdze jej tako kule do nogi... :mrgreen:

Ps.Czekam na specjalno lupke celowniczo do pistoletow HW40/45/75 Jak przyjdzie to postaram sie ja sprawdzic na serce i nerki ;) Bo skoro mozna mnie rozczytac to swawolnie pokusze sie o nastpny tescik.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Witam ponownie.
Tak jak obiecałem oto jedna z tarcz .Seria 6 strzałów ,odległość 10 m .Z podparcia reki ale bez podparcia lufy :mrgreen:
Po oddaniu dwóch strzałów próbnych.... ;) i podregulowaniu szczerbinki w dół i w góre ,w lewo i prawo :mrgreen: Ukazał się taki oto obraz trafień. I muszę przyznać ze faktycznie mucha jest zbyt czubata....będę musiał coś z tym zrobić.
Pozdrawiam Kompanie 8-) Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez El Commandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd