SHARP INNOVA 1210 Wood

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

SHARP INNOVA 1210 Wood

Post autor: Crash »

Witam. Na allegro znalazłem taką wiatróweczkę (http://www.allegro.pl/item398602983_skl ... atsan.html) i mam takie pytanie: Co o niej sądzicie? Posiadam obecnie karabinek B3 z dolnym naciągiem (wiem że to chinka ale była przynajmniej tania i nadawała się na pierwszy karabinek ;) ) teraz rozglądam się za czymś lepszym ,na razie myślę o Airmasterze 300 lub właśnie tej. Co sądzić o Airmasterze to wiem, całkiem znośny karabinek za niewielkie pieniądze, ale z tą zetknąłem się pierwszy raz i liczę na Waszą pomoc ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kometes
Posty: 49
Rejestracja: 2008-05-13, 19:36
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: kometes »

Jest to tak zwane PCA, śrut jest wprawiany za pomocą sprężonego powietrza wyzwolonego z zaworu bojowego, który się napełnia przed każdym strzałem machając tą pompką pod lufą. Sprzęt (jak to PCA) bardzo celny, i ma niezłe możliwości energetyczne, dużą zaletą jest dołączony w zestawie tłumik (PCA jest głośne). Bobry wybór na drugą wiatrówkę :)
"strzelanie z chinki to wielka frajda - nigdy nie wiem czy trafię"
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Dzięki za odpowiedź, widzę, że ktoś w końcu zabrał głos :D

I wiem, jaki to typ wiatrówki, ale bardziej zależało mi na odpowiedzi co jest wart ten konkretny model, a nie wiatrówka PCA.

Wiem, czego się spodziewać po Airmasterze (i tak, wiem, to jest wiatrówka sprężynowa ;) ), ale nie ma nic o Sharpach (co to właściwie za firma?!), jak z jakością wykonania, trwałością etc.

Po liczbie odpowiedzi widzę, że raczej mało kto miał z tym sprzętem styczność, ale może komuś się coś o uszy obiło?

Pozdrawiam, Crash.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Obiło się wiele, konkretnie to co napisał kol. Kometes, ale nikt nic nie pisał, bo to bardzo podstawowe info. Sharp to nie jest jakaś nowa firma (marka) w wiatrówkach, a że u nas do tej pory nieznana, cóż. Podobno jest to dosyć celne, ale także podobno pompka jest dziwnie skontruowana - taka mini siłownia na dłuższą metę. Spręża więcej powietrza za jednym pompnięciem.

Tutaj link do tematu na iwebie (myślałem że znasz - na iwebie jest osoba o takim samym nicku jak Twój):
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=44884
Niestety sporo osób z wypowiadających się tam wyraża własne "misie", nie wynikające z autopsji; dzięki czemu koniec końców nie wiadomo w co wierzyć.
Ostatnio zmieniony 2008-07-25, 21:27 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Dzięki, za odpowiedź poczytałem trochę o tym karabinku i wyrobiłem sobie zdanie o nim ,całkiem ,całkiem na pewno tańszy od Airmastera 300 (Sharp w polimerze kosztuje koło 260 zł :) ,a Airmaster koło 350zł) pozatym to pca więc nie kopie jak sprężyna to i lupka więcej wytrzyma i jeszcze ten tłumik... :mrgreen:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Mam takie pytanko....Czy sharps będzie nadawał się dla kobiety,niezbyt silnej? Tak żeby mogła sobie pompnąć ze trzy razy,nie więcej i strzelić na 30m? Żeby przy tym z bardzo łapek nie zmęczyła ;)
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zależy jaka to kobieta, jak delikatna to pomarzyć.
guntuning.com
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

nie taka znowu delikatna :D najwyżej się jej dźwignie wydłuży :)
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Witam wszystkich. Właśnie zakupiłem takie "cudo" i czekam na paczuszke. Kupiłem to z ciekawości co to jest, bo opinie różne, ale przewaga tych pozytywnych. Jak nic sie nie zepsuje to skrobne kilka zdań jaki to cudowny sprzęt, albo jaki to ja guuupi byłem że nie kupiłem sobie butków na zime tylko jakiegoś tam Sharpa :mrgreen:
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

pg.25 pisze:Mam takie pytanko....Czy sharps będzie nadawał się dla kobiety,niezbyt silnej? Tak żeby mogła sobie pompnąć ze trzy razy,nie więcej i strzelić na 30m? Żeby przy tym z bardzo łapek nie zmęczyła ;)
Machałem tą pompką i trzeci "pomp" łatwy nie jest. Niektorzy podobno stosują technikę kucnięcia i "ciągnięcia" całym barkiem w dół, opierając stopkę o grunt.
Ale karabinek w tej cenie OK., szczególnie tłumik, rewelacja. No, i lupka konieczna, ale właśnie po jej założeniu utrudnione jest pompowanie, nie ma cholery jak uchwycic!

Dzięciołku, nie będziesz żałował, a butki no coż, znów stare, po przejściach :mrgreen:
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

No i mam Sharpa :mrgreen: . Po rozpakowaniu szary kartonik i na nim piękne zdjęcie pary Sharpów na których siedzą Sharpowskie lupy z latarkami, laserami i innymi bajerami. Otwieram pudełko i widze kawał brzydkiego plastiku i jakieś tam pudełeczka(lupa, mocowanie, tłumik, śrut) i papiery. Minusy na "dzień dobry" to:
1. Brzydki plastik
2. Plastikowa szyna pod lupe
3. Muszka nie przyklejona, obkręca sie i "lata"
4. "Szczerbinka" to chyba żart
5. Spust troche na oko słaby i delikatnie lata na boki
6. Port ładowania nie poręczny. Będzie bardziej jak posadze lupe
Ale to za 260zł, więc cudów sie nie spodziewałem. Ide przestrzelić i się okaże co to jest warte.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

No i ja też mam :) Dostałem sharpsa w takim samym kartonie,w zestawie śrut Norica match i tarcze.Za 250zł-rewelacja :) Plastik całkiem ładny,oksyda też.Przyżądy otwarte no cóż... muszka u mnie się trzyma w miejscu,szczerbinkę zdjąłem i założyłem lunetkę - http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1498 - właśnie tą :) Po wyzerowaniu kapsel po piwku obrywa za każdym razem z 25 metrów,więcej nie próbowałe :> :D Butelka po piwie po czterech pompnięciach w drobny mak :D Jedynym minusem jest port ładowania,ciężko tam wsadzić śrut we właściwej pozycji,trzeba się przyzwyczaić :/ Co do pompowania to pogłoski o darmowej siłowni są mocno przesadzone,trzy pompnięcia to lightcik :D Do pięciu też bez większego trudu,powyżej już ciężej.Ale i tak dziesięć razy nie stanowi większej trudności.Tyle że instrukcja jasno zabrania pompowania powyżej pięciu.Ogólnie za te pieniądze naprawdę fajny sprzęcik :mrgreen: Idę pyknąć tarczkę na forum ;)
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Kilka minusów które ten karabinek posiada przysłaniają w znacznym stopniu plusy. Mięciutki spust, bardzo dobry tłumik, karabinek dobrze mi leży, mocny i celny.
Obrazek
W tarczy jest ok. 35 pestek wyplutych z 14m. Pozycja siedząca + kocyk a część ołowiu poszła ze stojaka, stąd te odskoki. Trzy pompnięcia. Trzeci raz idzie już ciężko, ale nie ma tradedii. Chyba polubie PCA i to Sharp-anie za wajche :mrgreen:
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Obrazek

Oto fotka tarczy ;) Tarcza formatu A4,odległość 25 metrów,sharps innova jak fabryka dała,10 lub 11 strzałów,pogubiłem się w liczeniu :) Dodam że strzelałem o zmroku,nawet nie widziałem dokładnie tarczy,starałem się jedynie zgrać krzyż z lunetki z tym na tarczy.Ja strzelałem z podpórki,to co widać to jedynie środkowa część tarczy.Skupienie wielkośći dwuzłotówki,plus trzy odskoki kiepskiego strzelca :oops:
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 18:50 przez pg.25, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kilka minusów które ten karabinek posiada przysłaniają w znacznym stopniu plusy
Znaczy się średnia wychodzi kiepsko. :/
guntuning.com