Simmons .22 MAG 3 - 9 x 32 AO

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Simmons .22 MAG 3 - 9 x 32 AO

Post autor: Rlyeh »

[center]Simmons .22 MAG 3 - 9 x 32 AO[/center]

Model: 511072
Powiększenie: 3 - 9x
Okular: 32mm
Pole widzenia na 100y: 9,57m @ 3x i 3,2m @ 9x
Źrenica wyjściowa: 10,7mm @ 3x i 3,6mm @ 9x
Powłoki: Pełnie powlekane (fully coated), Hydroshield
Ostrość: Fast Focus (czyli regulowana +/- okularem)
Krzyż: Truplex
Paralaksa: regulowana
Klik: 1/4 MOA
Pokrętła: target
Tubus: calowy
Wykończenie: czarne, matowe
Długość: 30,4 cm

[center]Obrazek[/center]
I kolejne szkło Simmonsa, chociaż tym razem trochę pobieżnie. Teraz, po pewnym czasie, mogę powiedzieć, że moim zdaniem seria .22 MAG posiada lepszą szybę niż mój ProSport. I tak nie zmienia to faktu, że jak dla mnie, Simmons ma bardzo dobre szkła. Zaś seria .22 MAG jest dla mnie w chwili obecnej zwyczajnie przezroczysta, tak właśnie i model 3 - 9 x 32 AO. Ale... ale to na końcu.

Zwięźle i na temat:

Prezencja zewnętrzna:

[center]Obrazek[/center]
Wygląda na długą. Posiada regulację paralaksy, co ułatwia życie. Skrajne oznaczenia pokrywają się z zakresem regulacji w trochę mniejszym stopniu niż w Bushnellu. Odnośnie wyglądu zewnętrznego. Tubus lunety, jeżeli "czerniony" tą samą techniką co ProSport, będzie bardzo delikatny. Paznokciem nie da się go zarysować, ale montaż na kopiącej wiatrówce swoje zrobi, i to dość szybko. Wykończenie ładne i bez ubytków.

Obiektyw:
[center]Obrazek[/center]

Okular:
[center]Obrazek[/center]
Interesująca rzecz dotycząca zarówno wyżej przedstawionych części jak i wykończenia ogółem: duża ilość smaru albo czegoś smaropodobnego na gwintach. Tak ostrości, jak i AO. Od przybytku głowa nie boli, szansa na to, że zacznie przenikać na soczewki raczej nie ma. No ale nie skrzypi przy kręceniu...

Wieżyczka:
[center]Obrazek[/center]
Wygląd sugeruje, że można ustawiać poprawki (wkręt imbusowy), jednak klucza w zestawie nie było. Ok, nie kombinowałem i zostawiłem jak jest. Zakres regulacji to wg producenta 60 MOA na opadzie i wietrze. Klika głośno i wyraźnie.

No to parę fotek środowiska naturalnego.

[center]Obrazek[/center]
Tym razem postanowiłem zmienić mój ulubiony obiekt obserwacji, którego już budowę i fakturę prawdopodobnie dobrze znacie i macie jej tak samo dość jak ja, na zabytkowy kościół chełmski. Odległość to więcej niż kilometr (edit: odsyłam do zdjęcia w opisie Bushnella).

4x/6x
[center]Obrazek Obrazek[/center]

9x/aparat
[center]Obrazek Obrazek[/center]
i
[center]Obrazek Obrazek[/center]

Teraz naprawdę konkretnie zbliżyłem się do granic możliwości sprzętowych aparatu, który, choć najdroższy nie jest, do najniższej półki raczej nie należy. Wart uwagi jest simmonsowski krzyż - prawdziwa poezja. Truplex Simmonsa to jest to. Natomiast widać wyraźnie kolorowe obwódki na obrzeżach obrazu. Może któraś soczewka jest lekko nieosiowo osadzona? Nie wiem. Gdy badałem teren przez lunetę to niespecjalnie mi to przeszkadzało. Co do wyższych powiększeń, spojrzę sobie jutro przez Bushnella jeszcze raz, bo mam wrażenie że tak jakby wyższe powiększenia są lepsze w wykonaniu Simmonsa, nawet biorąc pod uwagę ten mankament z obwódką.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Ładna lupka :) A co z tym systemem true zero? Działa to?Pytam bo zastanawiam się nad posadzeniem Simmonsa na Harnasiu
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja rozklepałem ProSporta na Hatsanie, ale raczej na własne życzenie. Mocno bym się zastanawiał nad sadzaniem Simmonsa na sprężynie, szczególnie jeśli to jakiś Blazer albo właśnie .22 MAG.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Myślałem o czyms takim
http://www.allegro.pl/item424263387_sim ... 0_bcm.html
trochę sie boje sadzać to na Harrym,ale tak sobie myślę że jak Harry po tuningu i kop ma przyjemny to może wytrzyma ? A jeszcze za parę dni dostanie drewienko,będzie cięższy...
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

8-Pointy to nadal tanie serie, ponoć już nie katalogowe, chociaż ja w katalogu 2008 wzmiankę o nich znalazłem. Ładny obraz, ale z tego co czytałem na zagranicznych forach, bo sam chciałem taką kupić skuszony ceną, sypią się.
----------
Zawsze możesz sprawdzić, zagraniczne fora mają to do siebie, że są zagraniczne; inni ludzie, inny sprzęt, inne potrzeby.
Ostatnio zmieniony 2008-09-05, 10:54 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Ech,to lipa :cry: Szkoda,bo cena dobra i obraz ładny.Mam PP 6x40,a chcę zmienić na coś ze zmiennym powiększeniem.Ale jak tak mówisz to rozejrzę się w czymś innym
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
daidu
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-18, 14:32
Lokalizacja: Malbork

Post autor: daidu »

Mam Ci ja simmonsa o stałym powiększeniu na Króliku, wystrzeliłem 5.000 sruciń i ma się bardzo dobrze, no i trzyma zero...
KRAL A01+PP 3x12x42
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

pg.25 pisze:A jeszcze za parę dni dostanie drewienko,będzie cięższy...
Już dostał,kop zgodnie z planemm się zmniejszył :)
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Pamiętam jak dociążyłem łoże (polimer). Nagle zacząłem rozróżniać stuk-puk w tłoku od pach w lufie i od bach w kulochwyt. Ale radość była ;)
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

A lupkę zakupiłem już na allegro,teraz czekam aż przyjdzie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=434092595
Podejrzanie niska cena,ale podobno na gwarancji ;)
Jakby coś było nie halo to najwyżej zmieni właściciela :>
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

W sumie to nie wiem, jak ten człowiek śmiał to sprzedać pod nazwą Leupold. Nie przepłaciłeś. Jak dojdzie, napisz nam coś o niej.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Rlyeh pisze:W sumie to nie wiem, jak ten człowiek śmiał to sprzedać pod nazwą Leupold
Napiszę.Ale że niby nie Leupold? :( W razie czego to towar niezgodny z opisem.Podobno Leapers to kopia Leupolda.więc to może być to.Tym bardziej że kupione w kolba.pl.Jak wytrzyma na Harym dłużej niż PP to będe zadowolony ;)
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

pg.25 pisze:Jak wytrzyma na Harym dłużej niż PP to będe zadowolony ;)
Wątpię :P
Aczkolwiek życzę, by trwał wiecznie.
Koło zdjęcia leupolda nawet nie leżał ten celownik...Ale nie przejmuj się, ja kiedyś kupiłem buschnella, ale też tylko z nazwy.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie Leupold, oryginał kosztuje od ok. 1000$ wzwyż. Kto by to sprzedał za takie pieniądze? ;) Na aukcji nie jest napisane nic na temat, że to Leapers.
http://www.leupold.com/tactical/product ... m-reticle/
I pewnie, jeśli wytrzyma - to będzie ok, w końcu o to chodzi.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Wygląda mi to na Bloga.
AA EV2 + EB10x42