H&N Logo Club 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

H&N Logo Club 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

[center]Obrazek[/center]
Nazwa: Logo Club
Typ: Moletowany angielski
Producent: Haendler & Natermann
Strona: http://www.hn-sport.de/ (brak w katalogu)
Waga: 0,49 g (wg Incorsy)
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: metalowe (blaszane)

[center]Obrazek[/center]
Logo występuje w dwóch odmianach: Club i Sport. Club to propozycja taniego śrutu na przemiał dla osób strzelających sporo. Ok. 10 - 12 PLN za coś, co swoim logiem markuje H&N, to niewiele. Jednak jak już się zdążyłem przekonać, o niczym to nie musi świadczyć. Logo Club to wyrób skierowany chyba na polski rynek - tak mi się jakoś kojarzy etykieta w języku polskim i brak tego produktu w katalogu na oficjalnej stronie H&N. I do tego "MADE IN GERMANY" wydrukowane na taśmie plombującej pudełko. Nie ma tego chyba na żadnym innym wyrobie H&N. Nieważne, jest tani, nie brudzi palców, czego chcieć więcej.

[center]Obrazek[/center]
Odlany z jasnego, miększego niż Terc stopu. Charakterystycznie zaokrąglony profil główki pocisku to właśnie ten "angielski" kształt - takie spłaszczone diabolo. Na śrucinach widać delikatne ślady po matrycy, szczególnie na główce. Z rzadka zdarzają się sztuki z nierówno zakończonym kielichem. Moletowanie delikatne i eleganckie, kończy się ok. 0,7 mm przed spodem kielicha. Średnica wewnętrzna kielicha jest mniejsza niż w Tercu - można powiedzieć, że Logo ma "grubsze" ścianki. Główka ma średnicę lekko >= 4,5mm, kielich > 4,5mm. Przy ładowaniu śrut z zasady nie będzie wystawał z portu, ponieważ miękkość stopu pozwala na wciśnięcie (nawet nie wepchnięcie) pocisku. Raz czy dwa zdarzyły mi się sztuki, które weszły do portu bardzo luźno.

Niżej porównanie z innymi markami

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]
Kształt śrutu sprawia, że wycina on całkiem ładne dziurki.

Tarcze z Hatsana, 10m, obok strzelona śrutem smarowanym:

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Tarcza z Qbiety (QB78):

[center]Obrazek[/center]

Tarcza z FWB 300s:
Sławek był uprzejmy strzelić tarcze testowe z owego śrutu. Jego ammo pochodzi z tego samego pudełka.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Poniżej tarcza strzelona Hatsanem na 20 m - tak tylko dla porównania, strzelałem ją niezobowiązująco z leżącej, więc dość prawdopodobny jest błąd strzelca. Też dziesięć strzałów.

[center]Obrazek[/center]

Wnioski są takie, że jak na tani materiał, jest to sensowna propozycja do rekreacji. Śrut wykonany przyzwoiciej niż sugerowałaby to cena.
Ostatnio zmieniony 2008-12-31, 00:27 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 3 razy.
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

Seweryn, ale Ty lubisz strzelać z zielonego H&N Sport Glatt. Chyba, że przegapiłem opis?
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Zgadza się, ale nigdy go nie ma w sklepie gdy idę coś kupić (już pomijam fakt, że kosztuje u mnie 18 PLN). Więc kupuję co jest i z czego jeszcze nie strzelałem. Szukam przy okazji zamiennika H&N.
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

Ja w Lublinie nawet nie sprawdzam, bo z tego co widzę na stronach internetowych, to ceny wysokie a wybór niski, tylko zamawiam przez internet. I też lubię ten zielony, zwłaszcza ładnie mi lata w Waltherze. Bo dla HW to podobnie jak inne H&N, te w cenie 10-12 zł, np: ten w temacie :) Teraz zamówiłem kilka gatunków, żeby wypróbować. Ale to pewnie Wy znacie: Crosman Pointed, Gecko Sport, Tomitex, Exact 4.52, H&N pistoletowy Final Match. Gdybyś znalazł coś podobnego do zielonego Glatt`a , będę wdzięczny za info. Zresztą będę czytał :)
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Wiedziałem że dzwoni. Tylko nie wiedziałem, w którym kościele:
commandante pisze: Drogi Radku, przypomnij sobie z łaski swojej jak firma HN pozwalała handlowac swoim śrutem pod nazwą Logo "coś tam" za o wiele mniejsza kasę oficjalnie, mówimy o Europie a nie o Chinach, a z innej beczki to własnie LW robi w ten sposób czokowane lufy (...)
Źródło: klik!
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dorzuciłem tarcze strzelone przez Sławka.