Crosman Wadcutter "competition" 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Crosman Wadcutter "competition" 4,5 mm

Post autor: Rlyeh »

Dedykowane SKS ;)

Dzisiaj tematem wypracowania jest śrut Crosman Wadcutter 4,5 mm.

Obrazek

Moje opakowanie było na zgrzaniach szare od opiłków ołowiu - zwyczajnie strach było otwierać. Wewnątrz jeszcze większa masakra, wszysto uczciwie okraszone ołowianym pyłem i opiłkami. Zdjęcie powyżej jest zapożyczone, bo moje opakowanie ledwo udało mi się tak otworzyć by przesypać zawartość i zbytnio nie zaołowić otoczenia. Póki co opakowanie tego śrutu pobiło wszelkie rekordy ilości opiłków i zanieczyszczeń spośród otwieranych przeze mnie pudełek.
Tak niechlujnie podana zawartość mogłaby zasugerować równie niechlujne wykonanie samego śrutu. Otóż nie. Uczciwie muszę powiedzieć, że nie odkryłem jeszcze w opakowaniu ani jednej uszkodzonej sztuki.
Stop z którego odlano pociski jest średniotwardy. Brudzi jak nieszczęście. Przy kontakcie z nim zalecane używanie pęsety - po pewnym czasie można się przyzyczaić. Sztuczka: normalne mydło łatwo nie oczyści palców zabrudzonych tym śrutem - ale proszek Vizir tak... Niestety, lufy Vizirem nie potraktujemy.
Notabene muszę zauważyć, że odmierzyłem 100 szt Crosmana i 100 szt Tomitexu w celu potraktowania ich Napierem. Przepłukałem jeden i drugi rozpuszczalnikiem - można było się spodziewać, że wagowa połowa Crosmana zostanie w parowniczce pod postacią osadu, ale jednak to Tomitex zostawił najwięcej pozostałości po sobie. Crosman nie pozostawił prawie żadnego osadu.

Kontrola jakości, jak wspomniałem, działa u Crosmana. Odlanie samego śrutu OK. Fotki trochę nie halo, ale widać co trzeba:

Obrazek Obrazek

Widać ślady po matrycach - ale tylko tyle. Żadnych dużych ścinek, w ogóle żadnych ścinek. H&N Molet może Crosmanowi buty czyścić. Pojedyncza śrucina jest o ok 0,5 - 0,7 mm krótsza od Tomitexu.
Jak ma się średnica śruciny do średnicy lufy w gaziaku, nie wiem. Natomiast w port ładowania w Hatsanie śrut wchodzi dość luźno. Nie wpada, ale moim zdaniem naprawdę niewiele brakuje.

Porównanie z innymi:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

No dobra. Trzeba trochę przepuścić przez lufę. Trzy tarcze x 10 strzelone z Marylki. Trzy najlepsze.

Obrazek

Ogólnie strzeliłem około pięciu, te z kolei gdzieś pod koniec. Najwyraźniej dla mnie nie byłby to najlepszy wybór. No ale mam jeszcze jedną wiatrówkę.

Obrazek

Losowość trafień naprawdę mnie poraziła. Przykładowo w trzeciej tarczy cztery przestrzeliny pod rząd ulokowały się mniej więcej obok siebie, natomiast reszta znalazła swoje miejsce kompletnie przypadkowo. Tak więc w napis "competition" na opakowaniu to ja już nie wierzę.

Można próbować zakładać po obejrzeniu tarcz, że rozrzuty z jednej i drugiej lufy są zbliżone. W załączniku wyniki z chrono. Widać z tego, że dla gaziaka dwie pierwsze serie tym śrutem są najbardziej stabilne. Wyniki dla Hatsana są jednak naprawdę interesujące.

Strach się bać, a co dopiero wnioski wyciągać. Tzn. wniosek jest, jeden, Hatsan jest dość stabilny... jeśli nie używać śrutu smarowanego.

Ilość strzałów oddanych z gaziaka skłania mnie do refleksji, że śrut ma za mały kaliber - chyba są przedmuchy. Dlaczego tak sądzę, okaże się w następnym odcinku, poświęconym Tomitexowi.

Ogólnie dla Crosmana: rekreacja - tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2008-09-04, 18:58 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Strzelam z tego śrutu od początku i nieraz się zaklinałem że to ostatni raz. Jednak porównanie ceny do jakości wychodzi na jego korzyść i ciągle do niego wracam. Moje doświadczenia z tym śrutem czasami były miłe bo niezłe skupienie wychodziło. a nieraz mnie wkurzał jak się zacinał w magazynku. Powód zacinania zawsze jeden, za luźny śrut. Ogólnie do rekreacji jak najbardziej się nadaje, łapki brudzi jak żaden inny, ale za te pieniądze nic lepszego nie dostaniemy.
guntuning.com
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Na jakim dystansie robiłeś test?

[ Dodano: 2008-07-25, 23:04 ]
Na jakim dystansie robiłeś test?

Jakie przeróbki przeszła Marylka? (Wrzuć te prędkości do tematu o swoim QB)
maciyk
Posty: 132
Rejestracja: 2007-12-07, 23:41
Lokalizacja: Brzegi

Post autor: maciyk »

strzelałem takim śrutem w zimowej lidze chyba od trzeciej kolejki, w moim hatsanie latał dobrze
h80 5,5mm+PP3-12x42AO
slavia 631
tx 200 mk3
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dystans uwaga: 9m. Jeśli coś nie robi jednej dziury na tym dystansie, to ode mnie żółta kartka dla niego i nie ma nawet sensu strzelać na dalsze dystanse; aczkolwiek jeśli będę miał możliwość, to na pewno postrzelam tym na 25m.
Przeróbki już opisałem w temacie o QB.
Śrut ma prawo dobrze latać. Przyzwoicie wykonany i w ogóle, pewnie zwyczajnie do moich luf nie pasuje. Po strzelaniach pomyślałem, że może lupa na Hatsanie "wreszcie" (tfu tfu) zdechła (bo to Simmons) albo coś, i oddałem kontrolną serię jakimiś odpadami z Exacta - no nie, jednak nie zdechła.
Śrut pozostawia po sobie sporo pamiątek w lufie.
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

hm, też go miałem ale nie wyglądał tak marnie jak na fotce, nie miałem żadych widocznych znaków po formie jak u Ciebie, a spisywał się lepiej o niebo niż słowacki, może to jakaś podróba ? tak głośno gdybam. Na pewno go miałem i nie wyglądał tak jak ten szajs na fotkach, może chińczycy już podróbki robią :)
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Odkąd kupowałem ten śrut odtąd miałem na nim ślady po formie i do tego zawsze był mniejsze jak 4.5 mm. Bastek może to Ty kupiłeś podróbkę co? :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

czort wie, może faktycznie podróbka była lepsza od orginału, mówie co miałem
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
bzyx1
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-21, 09:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bzyx1 »

Zobacz czy ma skośne oczka :lol:
A tak całkiem serio, to też z niego strzelałem i mam mieszane uczucia.
Awatar użytkownika
Piotr26
Posty: 20
Rejestracja: 2008-08-11, 18:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piotr26 »

Obrazek
Sprobujcie z tego Srutu postrzelac mam nadzieje ze fotka bedzie widoczna zrobiona tel (niestety) koszt paczki 500szt 15 zl ,na male dystanse srut bardzo dobry ,na odleglosc 35m no niestety niemam wiekszego pola do popisu,lata jak chce (albo strzelec do d....) po wiekszej ilosci trzalow widac skupienia ale nie koniecznie w celu.
Hatsan mod.70
Lider44 TG SB
Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Za wiele nie widać, oprócz tego że ta paczka ma 250szt śrucin. Daj fotkę jednej śruciny.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To jest normalny Crosman Pointed tylko teraz pakują w metalowe pudełka, niczym nie różnie się od wersji w opakowaniach plastikowych, których niestety już nie będzie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Piotr26
Posty: 20
Rejestracja: 2008-08-11, 18:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piotr26 »

chcialem zrobic zdjecie sruciny ale aparat za cienki , zreszta na pudelku mniejwiecej widac jak wyglada,do zdjecia dalem paczke 250 srucin bo byla pod reka ,ale juz tych u mnie nie sprowadzaja sa tylko po 500szt ,tak przy okazji ten srut zdewastuje wszystko,na zmiane strzelam tym srutem i EXACTem ale w penetracji celu crossman wygrywa
Hatsan mod.70
Lider44 TG SB
Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

zdewastuje jak trafisz. W celności Exact wygrywa ;)
Sam teraz strzelam z Cros'a Pointed i nie narzekam szczególnie - adekwatny do ceny i tyle, ani gorzej, ani lepiej.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Post autor: Santafer »

KbUr35 pisze:zdewastuje jak trafisz.
W klasie tani killer jest niezły,a nwet jeden z lepszych.N afocie tył puszki(podkreslem stalowej),
większość srutu w tej klasie nenowej ledwo zagniata przód :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...