Stopka darasa

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Stopka darasa

Post autor: daras »

Tak sobie pomyślałem co by nie zrobić regulowanej stopki, bo w czym np Bisley lub Morgan jest lepszy od drewna tego nie wiem. Wiem że moja stopka będzie dużo tańsza, a równie dobra jak wyżej wymienione. Stopka ma ząbki pozacinane pod kątem 60 stopni i jest w pełni regulowana. Obecne stopki są dość duże i jak ktoś chciałby taką stopkę założyć do Dianki łucznika albo Iża to się nie da. Ja będę robił dwa rodzaje stopek w zależności od wielkości kolby, duże wielkości Bisleya i mniejsze wielkości kolby łucznika. Materiał to oczywiście nasz poczciwy buczek. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Ładniusie, a jakby tak znaleźć materiał gumopodobny do obróbki to byłby fullwypas.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

jarn pisze:Ładniusie, a jakby tak znaleźć materiał gumopodobny do obróbki to byłby fullwypas.
Zależy z czego strzelasz ;) jeżeli to PCA lub PCP to tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy wykonasz to z gumy drewna czy aluminium. Różnica wagi niewielka a w celności strzałów też nic nie zmieni. Ważne aby wyregulować sobie sprzęt pod siebie a to zadanie na pewno spełni. O koszcie to nawet nie wspomnę bo Darek na pewno będzie konkurencyjny bo jaki byłby sens jego działania jeżeli nie taki aby umilić nam strzelanie i jednocześnie pogrubić nasz portfel :)
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie wiem o czym myślał Jarn pisząc to, ale być może myślę o tym samym - nie chodzi o sam odrzut, tylko o to, że może się suwać. W Marylce mam stopkę plastikową i jak strzelam z leżącej, to mnie normalnie licho bierze.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To fakt może się zsuwać, ale można też naciąć jakąś strukturę, w następnech tak zrobię, dzięki za pomysł.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To może być właśnie to, o czym przy okazji tej pierwszej stopki kiedyś do Ciebie pisałem, tzn. ten pierścień/okrąg z gumy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Racja pisałes wyleciało mi z głowy. :/
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Właśnie miałem na myśli możliwość ślizgania się. Wstawka gumowa też może się sprawdzić.
AA EV2 + EB10x42