zakup wiatrówki 500-800

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: witeg »

Nie wiem, dawno się tym nie interesowałem, ale w wersji podstawowej, bez fontann i wodotrysków nie były to jakieś duże pieniądze (jeśli liczyć koszt robocizny), kilka czy kilkanaście lat temu przeliczałem sobie ile mnie kosztowały poprawki samodzielne i po podliczeniu zakupów (potrzebnych, niepotrzebnych, "na zaś", naprawienie własnych błędów...), przesyłek, swojego czasu, wyszło, że taniej byłoby zlecić komuś zrobienie. W firmach Cekaus i Superwiatrówki można było kupić wiatrówki już po przeglądzie i z gwarancją.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Koszt chyba zaczyna sie od około 200 PLN
Ale to możesz sie dowiedziec od kolegów :
Hiszpan63 , Eres , Filo itd ...robił fajnie Hogan ale z tego co widze jest chory.
Jest jeszcze SerwisWiatrowy i Dawid
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

dzięki za info:)
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

hej znalazłem licytacje
https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-kar ... 8244820185

mylicie ze warto? do jakiej ceny?
lekkie rysy na cylindrze i lekko obita kolba
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Co o tym można myśleć? Nie wiem ...Musiałbyś zapytać sprzedającego co to za sprzęt , czy leżak i wystawowy ?
Czy w pełni sprawny nie używany?
LGU to bardzo dobry karabinek często widywany na zawodach HFT2, ma duzo zwolenników jak i kilku przeciwników.
Nie napisze ci bierz bo to okazja bo tego nie wiem .
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

ja : Witam była używana????

Dzień dobry,

model nosi lekkie ślady użytkowania w postaci rys na cylindrze oraz lekkich obić kolby.


Pozdrawiam

Biuro Obsługi Klienta
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: Ślubek »

Outlet M.pl ma czasami niezłe okazje. Pamiętaj jednak, że zastrzegają brak możliwości rozwiązania umowy - tylko ew. naprawa gwarancyjna.

Tak czy siak, jeśli masz możliwość przytulenia tej osady w sklepie stacjonarnym m.pl to od tego zacznij.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
daro462
Posty: 28
Rejestracja: 2019-06-26, 12:33

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: daro462 »

niestety tylko wysyłka , ja mam wszędzie daleko ;p
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Gwarancja rozruchowa: 30 dni; brak możliwości zwrotu towaru/odstąpienia od umowy.
Bo to jest jak? Jest 30 dni gwarancji ale jak to jest goofno to i tak oddać nie można? Czyli co naprawią?
Jeśli to jest sprawny sprzęt mało używany to np ten 1000 PLN jest spoko ,ale jak to jest zwrot klienta bo karabinek zajechany mechanicznie w środku to juz nie bardzo.
Nie podjąłbym sie doradztwa na odległość nie znając sprzętu i mając go w ręku
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: Ślubek »

Cena jest niezła, ryski na systemie i kolbie będą przeszkadzały tylko gdybyś chciał ją później sprzedać. Nie wygląda to na sprzęt zajeżdżony, jeśli w ogóle wiatrówkę sprężynową (Walthera/Umarexa) można zajeździć*). Raczej był to stojak ekspozycyjny ze sklepu stacjonarnego. Zresztą, nawet gdyby faktycznie był potrzebny serwis, to nie jest to jakaś kosmiczna kwota. Tym się więc nie przejmuj.

Jednak, oprócz wątpliwości "gwarancyjno-rozruchowych" weź również pod uwagę, że aby sobie z niej postrzelać, będziesz musiał dokupić lunetę z montażem - ten egzemplarz nie ma muszki i szczerbinki (a kolimator na takim sprzęcie mija się z celem).

Podsumowując - ryzyko jest, choć raczej (w mojej ocenie) niewielkie. Bardziej obawiałbym się problemu osady niedopasowanej do strzelca, a tego nie zweryfikujesz bez przytulenia się do niej.

*) OK, można. Jak się z niej strzela gwoździami :-?. Ale takie podejście użytkownika byłoby widać po osadzie.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: zakup wiatrówki 500-800

Post autor: zbisz41 »

Rafał można zajechać każda wiatrówkę i każda moze mieć wady które wpływają na działanie ...może co nie znaczy że musi :mrgreen:
Jakis czas temu kupiłem nowego TX200 oddałem do tuningu, postrzelałem może z 2-3 tygodnie sprzedałem i nowemu właścicielowi coś tam sie rozsypało odleciało czy coś w tym sensie . Kolega który go kupił to wieloletni strzelec poważny dbający o sprzęt wiec raczej to nie jego wina .
LGU poniżej 1000 prawie nowe warto kupić a w razie W , wymiana sprężyny i serwis i tak będzie w sumie mniej niż za nowy .
Tak czy siak nowy musiałby co najmniej oddać na przegląd zerowy.