Beeman QB78

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Beeman QB78

Post autor: kuna »

chciałbym zapytać czy port ładowania śrutu w moim przypadku jest do ewentualnej poprawy czy zwrócić sprzęt, zastanawiam się czy inny egzemplarz również ma tak niedbale wykonane to gniazdo. Jeśli dysponujecie na ten temat informacją lub zdjęciami w swoich wiatrówka QB78 to proszę o podzielenie się wiedzą. Poprawiłem ustawienie lufy do zamka żeby popychacz nie obcierał uszczelką o port ładowania.
Reszta sprzętu jest raczej ok, na otwartych przyrządach bez żadnych regulacji trafiam na razie w tarczę z odległości 50m. Nie mocowałem jej aby sprawdzić rozrzut.
Dla ścisłości bo widzę że, niedokładnie opisałem: poluzowałem lufę na ósemce i w zamku co spowodowało ustawienie się lufy osiowo do zamka i popychacza, obecnie po dokręceniu lewa krawędź portu nie ociera o uszczelkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-03-04, 22:40 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

To należy zwrócić do sprzedawcy. Szkoda uszczelki, która będzie systematycznie dewastowana.
kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kuna »

a cze ten model każdy tak ma czy to po prostu mój pech że, trafiłem na taką niedoróbkę ?
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

Witam. Mój pierwszy post na forum :)
Zauwazylem, że niepowtarzalnosc produkcji to niestety chinski problem z qb78, o czym przekonalem sie na podstawie przewertowania wielu stron forów oraz kilku sztuk tej 'zacnej' plujki ktore mialem w rece. Moja, kupiona w styczniu na 'alledrogo' okazala sie chyba wyjątkowo udanym egzemplarzem bo zadnych kwiatkow nie bylo. Co innego moze powiedziec znajomy. Kupowal w lolalnym sklepie i co chwila oddawal na gwarancje a w rezultacie wymiana. Po wymianie dalej marudzi. Nie robil poprawek bo nie chcial stracic gwarancji (ktora i tak mu guzik daje).

Sprobuj ją wymienic na inny egzemplarz.

Jak juz trafisz w miare zdatny to zabaw sie z nim od razu w poprawki typu poprawa spustu, tepienie ostrych krawedzi szczegolnie przy uszczelkach (moga byc potrzebne nowe do lufy, kupisz w markecie budowlanym za ok 2 zł) i korona lufy. Moze wtedy ci sie humor poprawi, choc niesmak I tak pozostanie. Oczywiscie poszukaj w necie info jak to wszystko zrobic albo znajdz kogos kto ci to wszystko objasni. Qb78 to 'półprodukt' zdatny do urzytku po zrobieniu tego, na co chinczykowi braklo chęci xD

Pozdrawiam i zycze szczescia :)
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kuna »

a jakiego producenta jest twój egzemplarz ? Industry Brand, Beeman, Norconia
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

W moim przypadku jest to industry, u znajomego rowniez. Ja zlego slowa jeszcze nie powiem a kolega caly wór niepochlebnych epitetów, choc i u mnie port ladowania (i kilka innych 'drobnych' szczegolow) nie jest zbyt dobrze wykonany, na szczescie uszczelka nie trze i poprawnie uszczelnia. Swego czasu patrzac na norconie zdawalo sie, że wychodza spod tych samych chinskich raczek, z wyjatkiem napisow i innego koloru bejcy na wkladzie kominkowym, chyba ze to tylko kwestia partii.
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

Widze ze jestes z Dabrowy, mozna by sie ugadac I wymienic spostrzezeniami :)
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kuna »

Problemu nie widzę tylko teraz grypka mnie uwięziła kolejny raz. A chciałem podjąć decyzję czy zostawiać czy wymienić na inny egzemplarz, a nie mam możliwości pomacać kilka sztuk i wybrać najlepszy. Obawiam się że, jak odeślę a dostanę jeszcze gorszy to mnie diabli wezmą.
Chciałem Cię prosić jeśli miałbyś chwilę zrobić mi zdjęcia portu ładowania śrutu od góry w pozycji jak na moich wcześniejszych zdjęciach a także zamka z otwartą dźwignią jak poniżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

Jak sam zauwazysz, u mnie rowniez popychacz nie pracuje zbyt osiowo. Mimo to uszczelki nie targa i da sie spokojnie strzelac. Port ladowania srutu powinien miec ksztalt bardziej stozka niz walca. Niestety poprzeczne bruzdy stwarzaja prawdopodobjenstwo uszkodzenia uszczelki przy zbytnim skoszeniu/wyrobieniu mechanizmu.

Jeszcze wiele pracy przede mna, chce ją doprowadzic do maksymalnej wydajnosci, tzn wyeliminowac wszystkie przecieki i zwężke miedzy kartuszem a lufa. Pomysly na poprawki juz sa, teraz trzeba czasu.

Przez zdjecia dla ciebie musialem zdemontowac lupke, wisisz mi zerowanie :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kuna »

wielkie dzięki za zdjęcia, wiem, ile trzeba się pobawić lunetkę. Do końca tygodnia podejmę decyzję po próbach skupienia. Jeszcze raz dziękuję za zdjęcia. Udało mi się poprawić osiowość, uszczelka już nie obciera. Resztę trzeba ręcznie dopracować.
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

Dzis odbylem wieczorne pykanie na 20m. Zerowanie lupki juz niemal z glowy. Ale ewidentnie musze zajac sie nieszczesna korona lufy, bo z pozycji lezacej skupienie w pionie ~1,5cm, w poziomie ~3cm aczkolwiek przy lekkim wietrze. Srut KTK 'grzyp' :)

Kolega z qb57 5.5mm sial jak szalony, marzy o celnosci xD moze uda sie zorganizowac wspolne dlubanie w sloneczy weekend i poprawimy nasze karabinki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

MaR_sc pisze:ewidentnie musze zajac sie nieszczesna korona lufy,
... może jednak najpierw nakarm Qubetę jakimś JSB np 4,51 ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Pomyśl też o podwyższeniu baki a raczej (z tego co widzę) zmianie montażu na niższy, bo może przy tej wysokości za każdym razem układasz się inaczej w stosunku do lunety.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Co do fotek to w beemanie po lekkich polerkach wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W planach na ten rok dorobienie zasilania z butli paintball.

;)
Ostatnio zmieniony 2019-03-30, 21:48 przez WooDeN, łącznie zmieniany 2 razy.
kuna
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-03, 10:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kuna »

ja strzelam z otwartych głównie do tarczy z Crosmana, długą chwilowo zaopatrzyłem w lunetkę dla sprawdzenia celności na 40m. W sumie na tę odległość to trafiam z otwartych QB78.
Widzę że w Beemanie również musiałeś polerować gniazdo czyli stan po zakupie jak u mnie. Muszę poszukać info jak wypolerować gniazdo. Ale jak napisałem do końca tygodnia chwila zastanowienia bo coraz więcej informacji i coraz trudniej podjąć decyzję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.