Pierwsza wiatrówka

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Pierwsza wiatrówka

Post autor: Dasionek »

Witam kupiłem wizytówkę Łucznika 187 za 20zl słabo troszkę strzelała więc wymieniłem sprężynę,
Była pomalowana czarnym czymś więc to wyczysciłem papierem potem dowiedziałem się że to oksyda była haha to trudno zaoksydowalem na gorąco na nowo ,nowa sprężyna , dostala mocy ale np ciezko z celowaniem na 30m w puszke po piwie z 20m normalnie wbija się w puszkę po chappi , można jakoś poprawić celność, a może to wina strzelca haha :sciana: dodam że zostawiłem fabryczna uszczelkę na tłoku i tą w lufie kolbę mimo że zadbana i tak odrestaurowalem co można zrobić z tego Łucznika czy tylko sprzedać.
Powtórzę że dałem 20zl hahah na allegro dużo droższe :mrgreen:
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Poprawić strzelca ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Dasionek »

Tak też myślałem, a jaki jest zasięg tej wiatrówki taki możliwy np w puszkę po piwie 30m? Czy jest możliwość dalej q
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ja mam miedzy innymi Iża 61 na seryjnej sprężynie i na 40 m puszki nie są problemem ;) dla niektórych posiadaczy Iża zakrętki od PET-ów na 45 m to nie problem :)
Łucznik 187 to naprawdę dobry sprzęt, Skontaktuj się z Hiszpanem 63 => to guru od wiatrówek. Na pewno pomoże,
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Dasionek »

O dziękuję na pewno się skontaktuje , w nim wymieniłem tylko sprężynę mimo tego że uszczelka na tłoku trochę wygryziona ale z tymi nowymi nie wiadomo jak to jest .
Ja z 20m w puszkę po chappi trafiłem kilka razy, oczywiscie 20 metrów krokowo ale jak dołożyłem jeszcze z 5 czy 10 kroków większych to już był problem 1 raz się udało :sciana: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dasionek pisze:mimo tego że uszczelka na tłoku trochę wygryziona
Bez wymiany uszczelki nie oczekuj powtarzalności swoich strzałów.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Tak jak Koledzy radzą: kup uszczelkę, sprawdź czy jakiś zadziorów nie ma , umyj system, odpowiednio przesmaruj i ćwicz - strzelaj...
Ps. Sprawdź jeszcze uszczelkę w kostce lufy. No i czym mocniejsza sprężyna (ekstremalnie) to z trafieniem coraz trudniej... powodzenia!
Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Dasionek »

Ta uszczelka to już się chyba do końca wytarła tak mi się zdaje bo z początku po wymianie sprężyny,
Normalnie miała kopa i celność spoko może dlatego że smaru dałem i dieslowala i w miarę celną była teraz smar się wytarł i nawet szklanej butelki nie trafię z 10m .
Na szczęście napisałem do rzemieślnika tutaj na forum i kupię nową skórzana uszczelkę na tlok oraz lufę :) .
Myślałem że będę zmuszony kupić z allegro z tworzywa , ale na tym forum wszystko jest możliwe .
Zostanie mi lufa do zaoksydowania i pokaże foteczki jak to wygląda.
Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli numer seryjny zaczyna się "G'' , to który to jest rocznik wie ktoś może?
@edit
Najważniejsze jak już dostanę nową uszczelkę tłoka , od tłuszcze po tym smarze i wymienię to jak to naśladować żeby było prawidłowo?
Załatwię taki szwajcarski smar w sprayu do wiatrówek jak tym spryskam wokół uszczelkę wystarczy ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie wystarczy .

Uszczelkę masz nasączyć olejem sprężarkowym , a sprężynę i koniec tłoka smarem molibdenowym . Uszczelka ma się nasączyć a potem obcieknąć . W sprayu to sobie można do nosa ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Dasionek »

Hiszpan63 pisze:Nie wystarczy .

Uszczelkę masz nasączyć olejem sprężarkowym , a sprężynę i koniec tłoka smarem molibdenowym . Uszczelka ma się nasączyć a potem obcieknąć . W sprayu to sobie można do nosa ...
Tak też uczynie jak Pan radzi .
A posiada Pan kontakt do użytkownika kometes ponieważ od momentu kiedy dobilismy transakcji nie wchodził na forum a ciekawi mnie czy już wysłał uszczelki .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Odpisałem Ci na PW. I miej to na uwadze . Kometes to solidny gość , tylko w okresie świąteczno noworocznym to nikt nie będzie sadził na pocztę bo coś tam . Cierpliwości chłopie :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Dasionek
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-24, 18:27
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Dasionek »

Dobra dobra ja nie mówię że nie jest solidny widziałem zdjęcia uszczelek widać że robił to dobry rzemieślnik :)
W sumie ta zawracanie dupy na święta 😂😂