Kolimator Hawke 1x25rd

Moderator: Hiszpan63

madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Kolimator Hawke 1x25rd

Post autor: madraks »

Witam Swawolną kompanię,zwracam się do doświadczonej braci o wydanie opinii na temat kolimatora Hawke 1x25 Red dot.
Chodzi mi po głowie nabycie tego cudu techniki i posadzenie go na tronie zwanym HW 45.
Dodam że gdyby fabryczny montaż nie dał rady to mam SM e59.
Pistolet miota exact express z prędkością średnią 164m/s,kop jest odczuwalny, aczkolwiek nie na tyle silny żebym w czarne z 10m w czarne nie trafił.....
Doradźcie mi czy warto wydać te 180zł czy czerwona kropka wypadnie na podłogę po kilku pełnych emocji strzałach???
Zapytam od razu...Panowie czy to:http://www.celowniki24.pl/red-dot-1x25-4-pr.html
.....to jest to samo co Hawke???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolimator Hawke 1x25rd

Post autor: Yurko »

Chyba to nie jest to samo. Sądząc po danych udostępnionych przez sprzedawców - Hawke jest o jakieś 2cm dłuższy i 50g cięższy, co jest jakieś +50% Jakby były z innego materiału zrobione !
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Kolimator Hawke 1x25rd

Post autor: Hiszpan63 »

Mam tego Hawke już bardzo długo na HW70. Aktualnie powoli umiera , ale nastawy trzyma , tylko elektryka siada z powodu zasolenia i/lub zamoczenia .
Obrazek

Różnica w długościach może wynikać z zastosowania osłony przeciwsłonecznej dołączanej w zestawie do Hawke . Ona ma właśnie 2 cm.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Kolimator Hawke 1x25rd

Post autor: eeepiotr »

Witam
Osobiście powiem że jednak lupka pistoletowa jest lepsza od kolimatora
miałem okazję postrzelać z rożnych pistoletów z różnymi lunetami i kolimatorami. Po wielu latach
polecam jednak lunetę( może dla tego że coraz słabiej widzę) ale oczywiście każdy wybiera to co lubi .
Obecnie posiadam kandara Cp1m ( PCP na elementach hatsana ) i Waltherowską lupkę 2x20 świetna zabawka do tak zwanej rekreacji .
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolimator Hawke 1x25rd

Post autor: Yurko »

Nie mam tak długich doświadczeń z kolimatorami, ale doszedłem do tego samego wniosku. Na HW70 próbowałem umieścić 2 Hawke-i. Jeden taki za 100zł:


Obrazek

Drugi 1x20, trochę droższy:


Obrazek

Później tego Weihraucha trochę przerobiłem i okazało się, że w tym małym Hawke-u brakuje regulacji. Założyłem więc Deltę minodot:



Obrazek


Myślę, że fajnie to nawet wygląda, niestety Delta szaleje i ciągle gubi zero. A na PCP trzymała Ale coś z nią musiało być nie tak, bo człowiek sprzedał nowy kolimator za mniej niż połówkę sklepowej ceny...